1800TL Max Bütçe ile GPU Tavsiyelerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar

olcay4258

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar arkadaşlar;
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Elimde MSİ GTX 1050 Tİ ekran kartı var ve ekran kartımı satıp daha güncel daha güçlü bir model almak istiyorum. Amacım 1080p oyunculuk ve biliyoruz ki 1050ti güçsüz kalıyor.[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]1050TL Nakit param var ekran kartımı da 750 liraya satacağım toplam bütçem 1800tl.[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Dolar kurunun artışından ve virüs nedeniyle stok güncellenmeyişinden dolayı Almak istediğim RX 590 ekran kartının fiyatı bi hayli uçmuş. 2 ay önce arkadaşım 1560tlye almıştı  :-/ [/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Şimdi beni ikilemde bırakan şey şu[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Ya 2. el gtx 1070  alacağım[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Ya 2. El ya da fiyatlar düşerse 0 RX 590 alacağım.[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Ya da sıfır RX 5500 XT alacağım ama o kart 1560tl 128 bit ve 4gb vram'e sahip kafama pek yatmadı açıkçası. 8gb modeline de o para verilmezmiş gibime geliyor (1900tl). Specs olarak saydığım modellerden düşük olsa da gddr6 belleklerinin avantajıyla saydığım modellere aşşağı yukarı yakın fps değerlerine sahip.[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]bu arada 1800tlye 1660 da alabilirim 0 bulabilirsem ama bu dolar kurunda pek mümkün değil.[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Aşırı kafam bulandı hocalar dediğim gibi gönlümde sıfır olarak ya RX 590 var ya da 1660 ama fiyatlar beni hüsrana uğrattı.[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Yorumlarınıza açığım.[/font]

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam rx 580 alabilirsiniz. İşinizi fazlasıyla görecektir. Bazı oyunlarda ufakta olsa darboğaz yaşayabilirsin. Artık i5 6. nesillerin ömürü doldu artık. Kendimde İ5 6500 kullanıyorum GTX 1060 Darboğaz yaşıyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri