1ms MPRT vs 1ms GTG hangisi daha iyi?

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
747
hangi değeri kötü aga gayet iyi

fiyatı da 4.5k
Hepsi çok düşük. 750:1 kontrast mı olur. Sanki tn panel.

Bütün değerleri Kötü gözüküyor.

Ben olsam hiç bulaşmam igzo tft li vp249qgr alırım.

Worthless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

hocam konstratı 1000:1. bilmediğimden soruyorum hangi özellikleri kötü? hdr si var flickerFree si var hoparlörü var nesi eksik

hocam VP249QGR 144hz hoparlörü yok 1ms ViewSonic VX2428 165hz hoparlörü var 0.5ms hdr özelliği var amd freesync premium özelliği var her türlü önde

bir de vp249qgr de 4ms (tipik) yazıyor o nedir bilgimiz var mı

Son düzenleme:

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
747
hocam konstratı 1000:1. bilmediğimden soruyorum hangi özellikleri kötü? hdr si var flickerFree si var hoparlörü var nesi eksik

hocam VP249QGR 144hz hoparlörü yok 1ms ViewSonic VX2428 165hz hoparlörü var 0.5ms hdr özelliği var amd freesync premium özelliği var her türlü önde

bir de vp249qgr de 4ms (tipik) yazıyor o nedir bilgimiz var mı
Siteden bakmamanı söylemiştim. Attığım videonun sonuna bakarsan gerçek değerleri var üstelik kanal viewsonic vietnama ait.

Hdr zaten önemli değil görüntüyü çamur yapıyor, hoperlör konusunda bir şey diyemem çok lazımsa alabilirsin. Birde itopyada yeni gelen xg2405 var o vx2428 den daha iyi ve hoperlörü vardı sanırım. Vp249qgr ondan daha iyi ama.

Vp249qgr 4ms gtg ye sahip.

Worthless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam xg2405 iyi gibi ama incelemesini bulamadım

xg2405 ve VP249QGR nin gerçek değerlerini nasıl öğrenicez ben bulamadım

siz hangi monitörü kullanıyorsunuz?

Siteden bakmamanı söylemiştim. Attığım videonun sonuna bakarsan gerçek değerleri var üstelik kanal viewsonic vietnama ait.

Hdr zaten önemli değil görüntüyü çamur yapıyor, hoperlör konusunda bir şey diyemem çok lazımsa alabilirsin. Birde itopyada yeni gelen xg2405 var o vx2428 den daha iyi ve hoperlörü vardı sanırım. Vp249qgr ondan daha iyi ama.

viewsonic in kendi int sitesinde de 1000:1 yazıyor

Son düzenleme:

Worthless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

hocam bir de ViewSonic VX2428 bu yıl çıkmış xg2405 ve VP249QGR 2019 2020 de çıkmış

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
747
hocam xg2405 iyi gibi ama incelemesini bulamadım

xg2405 ve VP249QGR nin gerçek değerlerini nasıl öğrenicez ben bulamadım

siz hangi monitörü kullanıyorsunuz?

viewsonic in kendi int sitesinde de 1000:1 yazıyor
Ben 24g2u kullanıyorum.
Baştan beri dediğim şey site verilerinin neredeyse hiçbir zaman doğru olmadığı zaten.

Vp249qgr:

Vg249q ile aynı monitör. Onun incelemelerine de bakabilirsin.

Xg2405:

hocam bir de ViewSonic VX2428 bu yıl çıkmış xg2405 ve VP249QGR 2019 2020 de çıkmış
Doğrudur. Daha eski olması daha kötü olduğu anlamına gelmiyor ki.

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
82
Ben 24g2u kullanıyorum.
Baştan beri dediğim şey site verilerinin neredeyse hiçbir zaman doğru olmadığı zaten.

Vp249qgr:

Vg249q ile aynı monitör. Onun incelemelerine de bakabilirsin.

Xg2405:

Doğrudur. Daha eski olması daha kötü olduğu anlamına gelmiyor ki.
4 ay önce monitörü aldım. Şimdi bakarken gördüm 1 MS MPRT yazıyormuş. Açıkçası pek bilgim yoktu. Monitörü aldık artık 4 ay geçti üstünden ama insan yine de merak ediyor bu monitör iyi mi kötü mü. 8k'ya almıştım o zaman. LG ve DELL'ler 10,11K falandı.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
747
4 ay önce monitörü aldım. Şimdi bakarken gördüm 1 MS MPRT yazıyormuş. Açıkçası pek bilgim yoktu. Monitörü aldık artık 4 ay geçti üstünden ama insan yine de merak ediyor bu monitör iyi mi kötü mü. 8k'ya almıştım o zaman. LG ve DELL'ler 10,11K falandı.
4ms gtg ye sahip. Bu iyi bir değer ama overshoot oranı biraz yüksek olduğu için FPS oyuncularını rahatsız edebilir.

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
82
4ms gtg ye sahip. Bu iyi bir değer ama overshoot oranı biraz yüksek olduğu için FPS oyuncularını rahatsız edebilir.
Uzun süredir Rekabetçi FPS oyunu oynamıyorum. CS 2 çıktı diye ara ara arkadaşla onu oynuyorum sadece o da yine fazla kasmıyorum zevkine. Uzun süredir full hikaye ve casual olarak takılıyorum gamepad takıp oynuyorum yatarak.

Monitör iyi midir peki özellik olarak gecikmeyi bir kenara bırakırsak. Attığınız linki okuyorum şimdi.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
747
Uzun süredir Rekabetçi FPS oyunu oynamıyorum. CS 2 çıktı diye ara ara arkadaşla onu oynuyorum sadece o da yine fazla kasmıyorum zevkine. Uzun süredir full hikaye ve casual olarak takılıyorum gamepad takıp oynuyorum yatarak.

Monitör iyi midir peki özellik olarak gecikmeyi bir kenara bırakırsak. Attığınız linki okuyorum şimdi.
Evet overshoot haricinde iyi bir monitör. Hikayeli oyunlar içinde idealdir.

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
82
Evet overshoot haricinde iyi bir monitör. Hikayeli oyunlar içinde idealdir.
Tekrardan teşekkürler. Peki bu monitör için önerilen bir ayar atabilir misiniz? İnternetten baktım ama çok farklı ayarlar var hangisine güveneceğimi bilemedim açıkçası.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
747
Tekrardan teşekkürler. Peki bu monitör için önerilen bir ayar atabilir misiniz? İnternetten baktım ama çok farklı ayarlar var hangisine güveneceğimi bilemedim açıkçası.
Her zaman derim, kendi göz zevkinize göre yapın. Ama ne yapacağınız konusunda kararsızsanız rtings in ayarları iyidir.

Kentar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Her zaman derim, kendi göz zevkinize göre yapın. Ama ne yapacağınız konusunda kararsızsanız rtings in ayarları iyidir.
Hocam peki Monster Aryond a24 v1.1 nasıl bir monitör? 1 ms gtg si var yazıyor ve çoğu kişide öneriyor.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
747
Hocam peki Monster Aryond a24 v1.1 nasıl bir monitör? 1 ms gtg si var yazıyor ve çoğu kişide öneriyor.
Belirttiğim gibi 1ms gtg yazması 1ms gtg olduğunu göstermiyor. Monster ın monitörleri dandikdir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri