2. Ekran Kartı

___ozzy__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Arkadaşlar merhaba 3d vfx artist olarak çalışıyorum elimde
MSI SUPRIM LIQUID X 4090 var. real-time render işlemlerini hızlandırmak
için ikinci bir ekran karrtı düşünüyorum. sistem için herhangi bir sıkıntı yaratırmı emin olamadım.
güç kaynağı Corsair AX1600i
anakart MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI ATX LGA1700 (ama yetersizlik durumunda değiştirebilim)

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
için ikinci bir ekran karrtı düşünüyorum. bunu yapmam doğru olurmu emin olamadım
sistem için herhangi bir sıkıntı yaratırmı emin olamadım.
anakart MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI ATX LGA1700 (ama yetersizlik durumunda değiştirebilim)
ekran kartı 450w tüketiyor 1600w mevcut sizde yani 2 tane kaldırı zorlarsanız hata 3 4090 kaldırır

KS

___ozzy__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ekran kartı 450w tüketiyor 1600w mevcut sizde yani 2 tane kaldırı zorlarsanız hata 3 4090 kaldırır
ana karttan pek emin olamadım konuştuğum birkaç kişi anakartın yetersiz kalabileceğini dile getirdiler buradanda danışmak istedim cevap verdiğin için teşekkür ederim

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
için ikinci bir ekran karrtı düşünüyorum. sistem için herhangi bir sıkıntı yaratırmı emin olamadım.
tanıdık birine sordum sizlerle aynı isi yapan bu soruyu sordu

Bende o dalda çalışıyorum. Çift ekran kartı kullanıldığında 2. kartın sadece VRAM'inin kullanılabildiğini duydum. Siz ikisini birden çipset olarak kullanabileceğinizden emin misiniz? Eskiden çift 3090 filan kullandınız mı? Ben de bilgilenmek için soruyorum hazır yakalamışken.

Renderda 2 kartı da sağlam kullanacaksanız, tek PSU nun yeteceğini sanmıyorum. Belki de 2. kartı kendine özel bir PSU'ya takmanız gerekebilir.

Arkadaşa sorar mısınız size sorduğum soruyu lütfen. Olaya hakim mi? Önceden yapmış mı?

KS

___ozzy__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Bende o dalda çalışıyorum. Çift ekran kartı kullanıldığında 2. kartın sadece VRAM'inin kullanılabildiğini duydum. Siz ikisini birden çipset olarak kullanabileceğinizden emin misiniz? Eskiden çift 3090 filan kullandınız mı? Ben de bilgilenmek için soruyorum hazır yakalamışken.

Renderda 2 kartı da sağlam kullanacaksanız, tek PSU nun yeteceğini sanmıyorum. Belki de 2. kartı kendine özel bir PSU'ya takmanız gerekebilir.

Arkadaşa sorar mısınız size sorduğum soruyu lütfen. Olaya hakim mi? Önceden yapmış mı?
ben 3090 kullandım ozaman yeterliydi benim için ama zaman geçtikçe iş yükünden yetmemeye başladı sitemi tamamen yeniledim ama baktımki oda yetmiyor ilk kez 2. ekran kartını deniyeceğim eğer bir sıkıntı olmazsa . mesaj atıyorum şimdi geri dönüş yapınca dönerim size

KS

___ozzy__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

arkadaşım "ekran kartlarının birbirlerine uyumlu olması gerekiyormuş yazılım yoluyla münkün olduğunu söyledi ama dediğiniz gibi yüksek ihtimalle ikinci bir pcu gerekebileceiğinide" belirtti

şuan bizde elimizdeki parçalarla münkünmü değilmi anlamaya çalışıyoruz sadece böyle bir ihtiyacım var münkünsede büyük ihtimalle ana kartı değiştimek ve ikinci bir pcu almak zorunda kalacağım. he bu anlattılarım olmzasa bir render farmıyla işi çözmeye çalışacağım.

Son düzenleme:

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
arkadaşım "yazılım yoluyla münkün olduğunu söyledi ama dediğiniz gibi yüksek ihtimalle ikinci bir pcu gerekebileceiğinide" belirtti

şuan bizde elimizdeki parçalarla münkünmü değilmi anlamaya çalışıyoruz sadece böyle bir ihtiyacım var münkünsede büyük ihtimalle ana kartı değiştimek ve ikinci bir pcu almak zorunda kalacağım. he bu anlattılarım olmzasa bir render farmıyla işi çözmeye çalışacağım.
psu multi rail çalışacağı için yüksek ihtimalle yetersiz kalacak

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
arkadaşım "ekran kartlarının birbirlerine uyumlu olması gerekiyormuş yazılım yoluyla münkün olduğunu söyledi ama dediğiniz gibi yüksek ihtimalle ikinci bir pcu gerekebileceiğinide" belirtti

tanıdık :

Size tavsiyem bu soruyu NVIDIA forum ya da Reddit de sormanız. Konu bayağı maliyetli ve burada bu kadar büyük meblalık projeye girmiş kimse olacağını sanmıyorum. Herkes tahmin yürütür çok çok.

2. karttan tam verim alabileceğininden de emin olun. Sadece VRAM kullanacaksa değmez.

KS

___ozzy__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

şu videoya bakabilirsin istersen teorik olarak anlatıyor daha yeni buldum

Son düzenleme:

fatihbalksen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Konuya hakim değilim ama profesyonel rtx ekran kartları a5000 gibi render işleri için daha iyi değil mi

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
113
Eğer 7/24 render yapıcaksa sisteminiz apu işlemciye geçmeyi düşünebilirsiniz. Onun dışında 1 den fazla ekran kartı takılıp kullanıldığını biliyorum ama nasıl oluyor ayrıntısını bilmiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri