2.EL Hazır Sistem Alınır Mı?

Hüseyin ertan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Ben hazır sistem Alicam 2. El almayı düşünüyorum.

Sistem özellikleri;

Ryzen 5 3500x 1660 ti 6 GB 16 ram
500gb M2 SSD Samsung 27 LED full HD monitör klavye mouse şahıs sistem için 12.600bin isityor bu fiyat ideal mi ve ayrıca sistem de uzun süreli çalışmada dar boğaz oluşurmu

Birde 2. el alırken nelere dikkat etmeliyim?

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ram, SSD marka modellerini, kasa ve PSU da yazarsanız daha makul bakabiliriz. Monitörün linki ya da modeli var mıdır. Aşırı yüksek gibi gelmedi bana fiyat ama yan ürünler ya da modeller önemli

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Merhabalar,

Sistem özellikleri;

500gb M2 SSD Samsung 27 LED full HD monitör klavye mouse şahıs sistem için 12.600bin isityor bu fiyat ideal mi ve ayrıca sistem de uzun süreli çalışmada dar boğaz oluşurmu

13k ya 6600 lı sistemler var. Bu çok pahalı kesinlikle alınmaz.

PoizDev!

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
Merhabalar,

Sistem özellikleri;

Alınmaz hocam saçmalık. 2060 sıfır sistemler bile 15k civarına satılıyor. Para biriktirin onlardan alın derim. Hem taksit imkanı var iade edebiliyorsunuz falan.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Sanırım siz SSD PSU kasa gibi bileşenlerin ya da adamın fare klavyesinin monitörünun marka modelini biliyorsunuz hocam ?
Bu fiyata bu sistemden çok daha iyi sistemler var. Tüm çevre bileşenleri bu fiyata dahil olsada bu parayı daha iyi sisteme vermesi daha mantıklı , çevre bikeşenleri sonra halledilir.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bu fiyata bu sistemden çok daha iyi sistemler var. Tüm çevre bileşenleri bu fiyata dahil olsada bu parayı daha iyi sisteme vermesi daha mantıklı , çevre bikeşenleri sonra halledilir.
Sonuçta bileşenle beraber satıyor adam, öğrenin ondan sonra kötüyse alma dersiniz. Kaliteli ekipmanlar ve monitör varsa alınır, belki adamın toplam bütçesi bu, aynı ayarda sıfır herşey dahil sistem mümkün değil. Ortalama bir monitörün 3 k olduğunu unutup, garanti durumunu bileşenlerin markasını sormadan alma demek bana mantıklı gelmiyor.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Sonuçta bileşenle beraber satıyor adam, öğrenin ondan sonra kötüyse alma dersiniz. Kaliteli ekipmanlar ve monitör varsa alınır, belki adamın toplam bütçesi bu, aynı ayarda sıfır herşey dahil sistem mümkün değil. Ortalama bir monitörün 3 k olduğunu unutup, garanti durumunu bileşenlerin markasını sormadan alma demek bana mantıklı gelmiyor.
Banada , önceliğin kasa olması gerektiği mantıklı geliyor. O sizin fikriniz tabi.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Banada , önceliğin kasa olması gerektiği mantıklı geliyor. O sizin fikriniz tabi.
Önceliğin denge olduğunu düşünüyorum, sağlam ekran kartı ve işlemcili kalan bileşeni vasat hiçbir ürünü, bu forumda öneriye sunulurken görmedim ben. Kullanıcının ihtiyaçları seçimini belirler.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Önceliğin denge olduğunu düşünüyorum, sağlam ekran kartı ve işlemcili kalan bileşeni vasat hiçbir ürünü, bu forumda öneriye sunulurken görmedim ben. Kullanıcının ihtiyaçları seçimini belirler.
Bu fiyata iyi bir çevre bilelenleri olacağını sanmıyorum ve sonuçta 2. el zaten. Neyse , kullanıcının söyleyeceği çevre bileşenlerine göre konuşalım. Tartışmaya gerek yok.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bu fiyata iyi bir çevre bilelenleri olacağını sanmıyorum ve sonuçta 2. el zaten. Neyse , kullanıcının söyleyeceği çevre bileşenlerine göre konuşalım. Tartışmaya gerek yok.
Bence de, kötü ise zaten tartışmaya gerek yok görün ondan sonra belirtirsiniz fikrinizi.

cevikyusuf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
106
Merhabalar,

Sistem özellikleri;

Monitör hariç ekran kartsız kasa 4.5-5 arası 4000 TL ye de 2060 bulunuyor hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri