2. el İşlemci alırken nelere dikkat etmeliyiz

Koray

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar birkaç gün önce işlemci önerileri istemiştim saolsun ugur.gozaydin yardımcı olmuştu. Sahibinden.comdan 2. el i 5 3570 almayı düşünüyorum 2. el alırken nelere dikkat etmeliyim bunu soruyorum şimdide . Bir parça buldum aslında satıcı ile görüştüm oc yapılmamış 6 ay kullanılmış bir işlemci .Ürünü aldığımda nelere dikkat etmeliyim ilk nesine bakmalıyım .

Birde aldığımda özel olarak onun fanınıda almam gerekirmi şuan i3 2100 kullanıyorum aynı işlemci fanını monte edebilir miyim ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemcinin Cinebench R15 puanlarına bakın ve aynı işlemci için cpu-monkey.com/tr/ bu siteden Cinebench R15 versiyonda tek çekirdek ve çok çekirdek puanlarını karşılaştırın. Stok OC olmayan haliyle yakın sonuçlar alıyorsa veya üzeri bir puan sorun yoktur performansta. Bu test aşamasında işlemci frekansı maksimum değere çıkabiliyor mu INTEL sitesinde yazan Turbo hıza yani buna ve yine sıcaklık değerlerine bakmalısınız. Sıcaklık olarak 70 derecenin çok üzerinde olmamalı ston soğutma ile bu değer ideal sayılabilir. Ayrıca OC yapılmış ise ne zamandır OC yapılmış ve hangi frekans ile OC olarak kaç sene kullanılmış bunları öğrenin çok uzun süreli ve o işlemci için genel piyasanın ortalamasından yüksek bir değer ise uzak durun. Ayrıca INTEL işlemcilerde sonu K harfi ile bitmeyen işlemciler OC olamaz yani örnek olarak i5 3570 işlemcisi OC olamayan bir işlemci eğer OC yapılmış diyorsa almayın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri