2.El laptop önerisi Bütçe= 7000 TL

ShawiKatami

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese iyi haftasonları kararımı 2. el gaming notebook olarak verdim ve max 7000 tl civarında temiz 2. el bi pc arıyorum bulduklarım şuanlık bunlar büyük ihtimal aşağıdaki msi alıcam ne diyosunuz?

MSİ: 8 Ay felan kullanılmış
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif] [/font]

Monster: 
3-4 aylık jelatini duruyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
İşlemcisi hariç oldukça dolu bir makine. İşlemcisi performans olarak iyi ama bu serinin işlemcileri genelde çok ısındıkları için çokça fazla şikayet konularına sebep oldu. Marka model bağımsız konuşuyorum. Bu üründe kaç derecelere çıkıyordur fikrim yok ama size tavsiyem testlerini yaptırıp alın. İş yapacaksanız ona göre test örnek olarak render alacaksanız Cinebench testini yaptırın ve bu aşamada HWMonitör gibi bir yazılımda işlemci paket sıcaklık değerlerini kontrol edin. Buna bağlı olarak puanlarınıda CPU Monkey sitesinden kontrol edin düşük mü yüksek mi almış makine bunu anlarsınız. Oyun oynayacaksanız oyun esnasında MSI Afterburner gibi bir yazılım ile bakın sıcaklık değerlerine ve FPS değerine. Yine karşılaştırma yapın bu işlemci ve ekran kartı kombini kaç FPS alıyor bakın.

Bu arada size alternatif önerim var. Daha güncel bir makine olarak.   bu ürün.

KS

ShawiKatami

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
İşlemcisi hariç oldukça dolu bir makine. İşlemcisi performans olarak iyi ama bu serinin işlemcileri genelde çok ısındıkları için çokça fazla şikayet konularına sebep oldu. Marka model bağımsız konuşuyorum. Bu üründe kaç derecelere çıkıyordur fikrim yok ama size tavsiyem testlerini yaptırıp alın. İş yapacaksanız ona göre test örnek olarak render alacaksanız Cinebench testini yaptırın ve bu aşamada HWMonitör gibi bir yazılımda işlemci paket sıcaklık değerlerini kontrol edin. Buna bağlı olarak puanlarınıda CPU Monkey sitesinden kontrol edin düşük mü yüksek mi almış makine bunu anlarsınız. Oyun oynayacaksanız oyun esnasında MSI Afterburner gibi bir yazılım ile bakın sıcaklık değerlerine ve FPS değerine. Yine karşılaştırma yapın bu işlemci ve ekran kartı kombini kaç FPS alıyor bakın.

Bu arada size alternatif önerim var. Daha güncel bir makine olarak.   bu ürün.

tavsiyeniz ve önerileriniz için teşekkürler fakat ilettiğiniz sistem yetersiz geliyor böyle bi parayı bu sisteme bide monstere vermek istemiyorum bakalım kararım değişmezse yarın alıcam msiyı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Ben sadece öneride bulundum karar sizin. Bu arada MONSTER kötü bir marka değil bu parayı hakketmiyor gibi bir düşünceniz varsa bu yanlış bir düşünce bilginiz olsun. F/P oranı yüksek bir markadır. Konunuz açık kalacak bir sorunuz varsa yazarsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri