Çözüldü 2.El Rtx 2080 Alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yefesaricelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba Rtx 2060 ekran kartımı yükseltmek istiyorum ve sahibinden ilanlarına baktım 7.500 TL’ye Msi Gaming X Trio Rtx 2080 gördüm Rtx 2060 üstüne 2.000 tl olur mu dedim kabul ettiler. Sadece grafik işlemlerde kullanılmış garantisi faturası yok mining yapılmamış. Rtx 2060+2.000 TL ile alınır mı sizce?

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,761
2080, 3060 dengi bir karttır. Normalde biraz daha yüksek fiyata sifir 3060 alın derdim ama elinizde bir kart zaten var ve bunu da elden çıkarmanız gerekiyor sanırım. Yani bu durumda alınabilir bir sorunu yoksa tabi.

KS

yefesaricelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2080, 3060 dengi bir karttır. Normalde biraz daha yüksek fiyata sifir 3060 alın derdim ama elinizde bir kart zaten var ve bunu da elden çıkarmanız gerekiyor sanırım. Yani bu durumda alınabilir bir sorunu yoksa tabi.
2060 Elimde hali hazırda var onu verip üstüne nakit verebilirim ne yazık ki. 3060 Tabii ki daha iyi olurdu yeni nesil bir kart.

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Satıcı yapılmadığını istersem alıp deneyip geri getirebileceğimi söyledi.
Şans bu işler zaten çalışmayan ya da sorunlu kart satmıyordur. Ama mining kartın ömründen ciddi götürüyor. Şimdi olmazsa ileride risk daha fazla oluyor yapılmamışa göre. Satıcı yapılmamış dediğinde kartı takıp bununla mining yapılmış diyebileceğiniz bir data yok.

Ama satıcının profiline bakın birden fazla ekran kartı ilanı varsa bir daha düşünün derim.

KS

yefesaricelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şans bu işler zaten çalışmayan ya da sorunlu kart satmıyordur. Ama mining kartın ömründen ciddi götürüyor. Şimdi olmazsa ileride risk daha fazla oluyor yapılmamışa göre. Satıcı yapılmamış dediğinde kartı takıp bununla mining yapılmış diyebileceğiniz bir data yok.

Ama satıcının profiline bakın birden fazla ekran kartı ilanı varsa bir daha düşünün derim.
AMD Radeon RX6900XT ilanı var sadece 19.100 TL lik bir ilan başka da bir ilanı yok. Eğer uygun olduğuna kanaat gösterirsek hafta sonu alacağım.

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Son olarak buraya link eklemedim başka forumlardan paylaşım olduğundan. google ya da youtube da "ikinci el ekran kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler" ya da "nasıl test edilir" gibi aramalar yaparak biraz araştırmanızı öneririm.

Ben şahsen 2. el ekran kartı alacak olsam garantisi devam eden bir kart alırım. Aciliyetiniz yoksa ilanları kovalayıp takasa açık garantili bir kart denk getirmek de bir şeçenek olabilir.

Onemack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
2060 + 2000TL Yi Kabul Eden Bir Satıcıya Sıcak Yanaşmam Ben Şahsen Adam Resmen Kafa Kafaya Takas Ediyor Aşırı Şüpheli Bir Durum Bence

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Birde şöyle bir soru var 2080 yerine neden 2060 takas yapıyor burada ağır bir "ben dolandırıcıyım" kokusu var(Öznel)

cevikyusuf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
106
Arkadaşlar merhaba Rtx 2060 ekran kartımı yükseltmek istiyorum ve sahibinden ilanlarına baktım 7.500 TL’ye Msi Gaming X Trio Rtx 2080 gördüm Rtx 2060 üstüne 2.000 tl olur mu dedim kabul ettiler. Sadece grafik işlemlerde kullanılmış garantisi faturası yok mining yapılmamış. Rtx 2060+2.000 TL ile alınır mı sizce?
Sakın

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
602
Bulaşmayın derim mining yüzünden insanların samimiyetine inanamaz olduk.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537

İlan linkini paylaşır mısınız?

Fiyat iyi ama kişi neden satıyor, neden 2080 ile 2060 takas ediyor? Bunlar hep soru işareti bende.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Mining yapılmış bir ekran kartı gibime geliyor.
Mining yapılmış ekran kartı kesinlikle alınmaz diye bir kural yok ancak mutlaka alırken temizliği zamanında yapılmış mı, ne kadar sürede mining yapılmış bunlara bakmak lazım. Ayrıca termal macunu ve termal padleri ne durumda bunları bilmemiz lazım.
Alırken mutlaka önce dışına bakın temiz mi, çiziği kırığı vs. kozmetik hasarı var mı iyice kontrol edin. Ayrıca güvenlik şeridi duruyor mu yoksa sökülmüş mü muhakkak bakın.
Sonrasında mutlaka kartı benchmark ve oyun testlerinden geçirin. Sıcaklıklarına, fan kullanımlarına, vram kullanımlarına vs iyice bakın. Anormallik görürseniz direk bırakın. Bu dediklerimi elden alacaksanız yapın.
Kargo usulü yapacaksanız kesinlikle uzak durmanızı öneririm.
Ayrıca @mutlu hocamla hem fikirim. 2080 ile 2060 ı takas etmesi bendede soru işareti oluşturuyor. Siz zannedersem 2060 ı sadece oyun için kullandınız bu sebeple kartınız tertemizdir. Mining yapılmış ekran kartı ile sadece oyun oynanmış temiz ekran kartını takas etmesi tabiki karşı taraf mantıklı bulur. Lütfen tüm dediklerime ve forumda söylenenlere kulak asıp dikkat edin. İyi forumlar. :)

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
şahsen benim 2080 ekran kartım olsa 2060+2000 TL ile takas yapmazdım birincisi 2000 TL şu anki durumda neredeyse hiçbir şeye ilaç olmaz yani 2k almak için 2080 verip 2060 almazdım kartın ne garantisi ne de faturası var yüksek ihtimalle kutusu da yok çok şüpheli bir durum ben bulaşmazdım geri getirebileceğini söylemiş ama inandırıcı gelmedi bana satıcının lafına güvenmeyin ama son kararı verecek kişi sizsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri