2. El Sistemde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Carlvoin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Selam Arkadaşlar,

nerdeyse 1 yıldır PC alamadım alacağım sistemler fahiş fiyatlarda şuan onun için 2. Ele yönelmek durumunda kaldım.
2. El hazır sistem mi almalıyım yoksa işlemci-ram-psu'yu sıfır alıp kalan parçaları 2. El mi almalıyım.
Bütçe şuan belli değil yarın işe başlayacağım 11-12k arasında olacağını varsayıyorum. Aklıma takılan en büyük sorun ise ekran kartını nasıl almalıyım?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,492
Arkadaşlar nerdeyse 1 yıldır PC alamadım alacağım sistemler fahiş fiyatlarda şuan onun için 2. Ele yönelmek durumunda kaldım.
2. El hazır sistem mi almalıyım yoksa işlemci-ram-psu'yu sıfır alıp kalan parçaları 2. El mi almalıyım.
Bütçe şuan belli değil yarın işe başlayacağım 11-12k arasında olacağını varsayıyorum. Aklıma takılan en büyük sorun ise ekran kartını nasıl almalıyım?
11 12k arası 2.el sistemler aşırı kötü önerim fp sistemler bekleyip alman

emirhan007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ekran kartını sıfır alırsan çok daha iyi olur ikinci el alıcam dersende test yapmadan alma diğerleri sana kalmış işlemciyede dikkat et

Eren B.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
32
@Parzy bu konuda biraz daha yardımcı olacaktır kendisi 1-2 hafta boyunca detaylı olarak bununla ilgilendi ve şuan kullandığı sistem 2. el

KS

Carlvoin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Ekran kartını sıfır alırsan çok daha iyi olur ikinci el alıcam dersende test yapmadan alma diğerleri sana kalmış işlemciyede dikkat et
Hocam test etmeden felan pek anlamıyorum toplayacağım sistemde 5600 veya 12100f kullanmayı düşünüyorum çoğunlukla oyun oynayacağım.

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Arkadaşlar nerdeyse 1 yıldır PC alamadım alacağım sistemler fahiş fiyatlarda şuan onun için 2. Ele yönelmek durumunda kaldım.
Garanti kutu fatura durumlarına bakarsın ve de mutlaka test et o şekilde almanı öneririm kargo vs sakın bulasma

KS

Carlvoin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Garanti kutu fatura durumlarına bakarsın ve de mutlaka test et o şekilde almanı öneririm kargo vs sakın bulasma
Hocam ben o işlerden anlamıyorum anlayan tanıdığımda yok eğer bu fiyatlara toplanmaz diyorsanız hazır sistemlere yöneleceğim.

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Hocam ben o işlerden anlamıyorum anlayan tanıdığımda yok eğer bu fiyatlara toplanmaz diyorsanız hazır sistemlere yöneleceğim.
Hazır sistemde kalite parçalar bu rakama zor bulursun o yüzden soledim ikinci elde garantili temiz ve parça kalitesi daha iyi bulabilirsin sarı siteye bakıp bu fiyatlardaki sistemleri burda linkini atıp paylasirsan alınıp alınmayacağına karar verebiliriz

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Selam Arkadaşlar,

nerdeyse 1 yıldır PC alamadım alacağım sistemler fahiş fiyatlarda şuan onun için 2. Ele yönelmek durumunda kaldım.
11-12K tüm parçaları ayrı ayrı alırsan güzel bir sistem çıkartabilirsin ortaya, Mining GPUlar genelde 3080 3070 vs gibi kartlarda daha yüksek oranla var. @Parzy 2. el sistem konusunda daha bilgili aktif olduğunda yardım edebilir.

Parzy

Moderatör
Moderatör
Tepki
64
Selam Arkadaşlar,

Ekran kartını çok kullanılmamış mümkünse garantisi devam eden ve garanti bantı sökülmemiş olanlardan bakmalısın. Ekran kartı önerisi olarak da 11-12 k lık sisteme 3070 veya 3070 ti olabilir işlemci anakart ve ekran kartını ikinci alıp diğerlerini sıfır almanı öneririm.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Selam Arkadaşlar,

fp sistemler bkele gelince çök

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri