2 işlemci arasindayim hangisini almalıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Niyazi Ergazi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1.AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci 2.AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.4GHz - 3.6GHz 16MB 65W 14nm İşlemci. Bu fiyata daha iyisi varsa yardım amd olması lazım anakart amd okuyor. Anakartimm:Asus Prime A320M-K DDR4 S+GL AM4 mATX Anakart ekran kartımda asus gtx 1060 6 gb

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ryzen 5 2600 alabilirsiniz 1000 serisine bakmayın. Ayrıca AMD almak için beklemenizi tavsiye ederim. 28 Mayıs - 1 Haziran arasında Computex fuarında AMD yeni işlemcilerini tanıtacak ve her bütçede daha performanslı işlemciler çıkacaktır AMD 'den beklendiği üzere.

Tabi anakartınızın çipseti önemli beklemeye karar vermeniz için zira yeni seri işlemcileri anakartların tanıması için BIOS güncellemesi almalılar ve 3000 serisi işlemciler sadece BIOS hafıza boyutu 16 megabyte olan anakartlar güncellenecek. Sizdeki anakart ucuz bir anakart ise 8 megabyte olabilir BIOS boyutu buna bakmak gerek.

KS

Niyazi Ergazi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Abi dün sipariş vermiştik 1.600x 1.300 e media mark den 2,600 yeni geldi aklıma tanışık personel indirimiyle aldık ulaştırma beni yazmış 1,600x aldık bulunuyoruz

Format atmak lazım olacakmı uğur abi ben işlemcinin iğnesini kırdım die yenisini alıyorum şimdi aynısını

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Niyazi Ergazi' Alıntı:
Abi dün sipariş vermiştik 1.600x 1.300 e media mark den 2,600 yeni geldi aklıma tanışık personel indirimiyle aldık ulaştırma beni yazmış 1,600x aldık bulunuyoruz

Format atmak lazım olacakmı uğur abi ben işlemcinin iğnesini kırdım die yenisini alıyorum şimdi aynısını

Format atmak gerekmez sorun olmadan tak kullan yapabilirsin. Ancak bu sefer dikkat et işlemciye zarar verme. İşlemci üzerinde üçgen bir işaret var ve aynı işaretten anakart üzerinde de var bir getirip işlemci zorlamadan yuvaya bırak kilitle ve soğutucu tak çok sıkma soğutucuyu zorlandığı anda bırak vidaları.

Bu arada 1000 serisi alma dememin sebebi 1000 serisinin oyun performansları iyi değil bu yüzden söylemiştim. Ancak aldığın fiyat güzel sorun yok yani.

KS

Niyazi Ergazi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tesekurler abi nasip kısmet allah razi olsun hoscakal

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri