2 Monitör Hatası (500Tl Ücret Verilecek)

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhaba, 2 monitör kullanıyorum ve 3 monitör olarak görünmekte ayrıca hz düşük görünüyor, yardımcı olabilir misiniz? Forumda kimse yardım etmek istemiyor gibi bu yüzden sorunu düzeltip ayarlayana 500tl vereceğim.

Screenshot_1229.png

Screenshot_1230.png

Screenshot_1231.png

Screenshot_1232.png

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
Tanımla/Algılaya basarsan belki düzelir. Genelde ilk ss'te birden çok ekran ayarını değiştirince düzeliyordu bir ara.

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
hocam ilk resimdeki gibi 3 monitör olarak görünüyor, kablo bağlantılarını mı acaba yanlış bağladım diye düşünüyorum.

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
hocam ilk resimdeki gibi 3 monitör olarak görünüyor, kablo bağlantılarını mı acaba yanlış bağladım diye düşünüyorum.
Ekran kartına bağladıysanız sorun olmaması lazım. Kasanın arkasının fotosunu atarsan bakabilirim. İlk fotoğrafta en altta ''Birden çok ekran'' yazan ayarı herhangi biriyle değiştirip geri düzeltirsen, belki çözüme kavuşursunuz.

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Ekran kartına bağladıysanız sorun olmaması lazım. Kasanın arkasının fotosunu atarsan bakabilirim. İlk fotoğrafta en altta ''Birden çok ekran'' yazan ayarı herhangi biriyle değiştirip geri düzeltirsen, belki çözüme kavuşursunuz.

Sağdaki küçük monitörü ana monitör olarak kullanmak istiyorum.
Screenshot_1233.png

WhatsApp Görsel 2024-05-12 saat 23.32.20_eccf9302.jpg

WhatsApp Görsel 2024-05-12 saat 23.32.19_383b46de.jpg

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
Şuan 4 tane ekran kablosu bağlı sanırım. Anakart üzerindekini çıkart. Birde ekran kartının üzerindeki boşta olanı çıkar.

1715546415099.png

Ekran kartina neden 3 tane hdmi giriyor
Anakart üstündeki kabloda hdmi kablosu sanırım 4 tane kablo bağlı. O giriş ne girişi acaba?

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Tamam sadece bu iki tanesini alttaki ekran kartına bağlayın. O onun dışındaki ekran kablolarını çıkarın.

Fotoğrafta işaretlediğim kabloları çıkarıp. Sadece o elinizdeki iki kabloyu alt tarafa bağlayın.
Ekli dosyayı görüntüle 34444
Dediğiniz gibi yaptım şimdi daha iyi ve sadece ekran kartına dediğiniz 2 kablo bağlı ayrıca 2 HDMI kablosunu tamamen çıkarttım, fakat HDMI kablolarını çıkartınca sol ekrandan 2K sağ ekrandan 2K ve üzeri alabilecek miyim?

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
Dediğiniz gibi yaptım şimdi daha iyi ve sadece ekran kartına dediğiniz 2 kablo bağlı ayrıca 2 HDMI kablosunu tamamen çıkarttım, fakat HDMI kablolarını çıkartınca sol ekrandan 2K sağ ekrandan 2K ve üzeri alabilecek miyim?
Tabiki. 2 ekran için 2 kablo bağlaman yeterli. O elinizdeki taktığınız kablolar displayport kablo, hdmi'dan daha iyiler.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
380
Aynı monitöre iki ayrı kablo ile bağlantı yapılmış gibi.

Sadece display port kablolarıyla birer bağlantı olsun.

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
Hocam ne olduğunu bilmiyorum, monitörlerle gelen kablolar sadece bağlı ve kasanın kablo bağlantılarının resmini eklemiştim az önce.
Sorun çözüldü mü ? Şuan sadece 2 ekran bağlı gözüküyor değil mi? İlk defa 2 monitör için 4 kablo bağlayan gördüm valla. Sorunun çözülmüş olması lazım.

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Tabiki. 2 ekran için 2 kablo bağlaman yeterli. O elinizdeki taktığınız kablolar displayport kablo, hdmi'dan daha iyiler.
Tamamdır, şuanda tek sorunum kaldı oda ekran parlaklığı.
Resimde gördüğünüz gibi sağdaki yeni monitörümün parlaklığı az monitör ayarlarından %100 olmasına rağmen.
Monitörler ikiside 400nit.

1000020678.jpg

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
En son attığınız sslerde sağdaki ekran ana ekran olarak ayarlıydı bu arada. Ayarlara daha dokunmanıza gerek yok.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,199
Sen hem hdmi hemde dp slotlarini doldurmussunuz hdmi lari cekerek devre disi birak

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,199
Tamamdır, şuanda tek sorunum kaldı oda ekran parlaklığı.
Resimde gördüğünüz gibi sağdaki yeni monitörümün parlaklığı az monitör ayarlarından %100 olmasına rağmen.
Monitörler ikiside 400nit.

Ekli dosyayı görüntüle 34446

Panel farki var biri oled digeri va va daha canli durur ama ghostingi en fazla olan panel tipidir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri