2. Monitörde Kasma..

burakg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar, öncelikle yorum yapacak olan herkese teşekkür ederim..

Yaklaşık 1 hafta önce bilgisayarıma format attım. Formattan önce bu böyle bir sorunum asla olmadı.

Sorun: 2 monitörüm var. 1.sinde sorunsuz oyun oynarken, (diğerinde yayın, video, discord yayın gibi şeyler izlerken 5-15 fps alıyorum.)
Sorunun tanımı:
1. monitörümde genellikle oyun oynuyorum.
2. Monitörde video tarzı birşeyler izlediğimde videoda kasılmalar oluyor. (Seslerde sorun yok. Sadece görüntü.)

Örnek;

1. Monitörde GTA V oynuyorum, yan taraftanda youtube, netflix falan takılarak video izliyorum. Fakat 5-15 fps arasında oynuyor bu videolar.
Oyunu tam ekran olarak oynadığım zaman videolarda kasma/donma söz konusu bile olmuyor.

Çerçevesiz tam ekran yaptığımda bu sorun olmaya başlıyor.(Formattan önce böyle bir sorun asla olmadı.)
OBS yayını açtığımda OBS 2. monitörde donmuş olarak görünüyor. Fakat yayın akıcı olarak gidiyor.
Discordda yayın açtığımda (Eğer oyun ekranındaysam ve tam ekran değil ise) yayın 2-3 fps alıyor ve tamamen donmuş olarak görünüyor. Ayrıca başkasının açtığı yayını izlediğimde de oyun ekranındaysam donmalar oluyor. Çoğunlukla alt tab yaparak sorunu hallediyorum..

Eskisi gibi çerçevesiz tam ekran kullanmak istiyorum. Videoları, yayınları sorunsuz izlemek kullanmak istiyorum.

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Bunlar kartının driver ayarlarıyla ve hatta driver sürümüyle bile ilgili olabilir. Formattan önce kullandığınız GPU Driver sürümü ile şimdiki sürüm aynı mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri