2. monitörden görüntü alamıyorum!

yussufcum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar herkese iyi forumlar. Ne yaptım ne ettiysem ikinci monitörüme görüntü alamadım. Önceki sistemimde şıkır şıkır çalışan monitör şu an topladığım sistemde çalışmıyor. Sorunun garip yanı şu ki kullandığım yeni nesil monitörde görüntü alabiliyorum (VIEWSONIC 23,6" VX2458-C-MHD 1MS 144HZFreeSync/GSync FullHDCurved Gaming Monitor) ama diğer biraz daha eski tip monitörde görüntü alamıyorum (hp elitedisplay e272q). Yan monitör olarak SAMSUNG'un bir televizyonunu denedim ancak o da çalışmıyor. Herhangi bir dönüştürücü de kullanmıyorum. NVDIA'nın eski televizyonu bul programı da çalışmadı. Hatta sırf yan monitörlere görüntü alabilmek için kabloları, ekran kartını ve anakartı bile değiştirdim ancak yan monitörlerden tık yok. Format da denedim bir sonuç alamadım. Kısacası denenecek her şeyi denedim yine de görüntü yok. Sizce sebebi nedir?

PC ÖZELLİKLERİ 
ryzen 5 5600x 
gigabyte rtx 3060 
b550-a asus rog strix 
650w corsair psu 
corsair vengeance 8x4 3200mhz ram

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: 2. monitörden görüntü alamıyorum!

Diğer bağlamaya çalıştığınız monitörü veya TV ürününü tek denediniz mi? Ayrıca ekran kartınızın hangi 2 çıkışını kullanıyorsunuz bu işlem için? Farklı soketlerini deneme imkanının varsa öyle yapın.

Birde ekran bölme ayarları için  Windows Ayarları > Sistem > Monitör > Birden çok ekran ayarları bölümündeki seçeneklerinizi çift ekran bağladığınızıda kontrol eder misiniz. Olmadı görsel olarak buraya paylaşın.

Ayrıca ekran kartı , Windows ve anakart BIOS sürümünüzün güncel olduğundan emin olun. Bu önemli.

KS

yussufcum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: 2. monitörden görüntü alamıyorum!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Diğer bağlamaya çalıştığınız monitörü veya TV ürününü tek denediniz mi? Ayrıca ekran kartınızın hangi 2 çıkışını kullanıyorsunuz bu işlem için? Farklı soketlerini deneme imkanının varsa öyle yapın.

Birde ekran bölme ayarları için  Windows Ayarları > Sistem > Monitör > Birden çok ekran ayarları bölümündeki seçeneklerinizi çift ekran bağladığınızıda kontrol eder misiniz. Olmadı görsel olarak buraya paylaşın.

Ayrıca ekran kartı , Windows ve anakart BIOS sürümünüzün güncel olduğundan emin olun. Bu önemli.

Hocam diğer soketleri denedim. Ekran kartımda 2 dp 2 tane de hdmi var hepsini denedim. Görsel bırakıyorum. Ekran kartı, windows ve de bios hepsi güncel hocam. 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

2. ekran takılıyken ekranı bu görseldeki gibi algıla dediğiniz halde algılamıyor? Birde tek ekran olarak o algılanmayan ürünleri deneyin demiştim o zaman görüntü alabiliyor musunuz? Bunu şundan dolayı soruyorum ekran bazında mı sorun var sistem dışlıyor yoksa direkt tek çift fark etmiyor sistem 2. monitörü direkt dışlıyor mu bunu anlamak amaç.

Birde Windows 10 'mu kullanıyorsunuz 11 'mi?

Ayrıca aygıt yöneticisinde Monitörler altında 2. ekran görünüyor mu kontrol edin ve eğer varsa üzerinde ünlem veya bir uyarı var mı bakın.

Son olarak ana monitörününüz Hz ayarını farklı seçeneklere çekip 60Hz ile 144Hz arası kaç tane seçenek varsa hepsini 2. monitör bağlantısı tanımlaması için deneyin. Örnek şuan da 144Hz ayarda tanımıyor 2. monitörü varsa 120Hz deneyin işe yaramazsa alt Hz ayarlarında 60Hz ayara kadar tek tek deneyin.

KS

yussufcum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: 2. monitörden görüntü alamıyorum!

ugur.gozaydin' Alıntı:
2. ekran takılıyken ekranı bu görseldeki gibi algıla dediğiniz halde algılamıyor? Birde tek ekran olarak o algılanmayan ürünleri deneyin demiştim o zaman görüntü alabiliyor musunuz? Bunu şundan dolayı soruyorum ekran bazında mı sorun var sistem dışlıyor yoksa direkt tek çift fark etmiyor sistem 2. monitörü direkt dışlıyor mu bunu anlamak amaç.

Birde Windows 10 'mu kullanıyorsunuz 11 'mi?

Ayrıca aygıt yöneticisinde Monitörler altında 2. ekran görünüyor mu kontrol edin ve eğer varsa üzerinde ünlem veya bir uyarı var mı bakın.

Son olarak ana monitörününüz Hz ayarını farklı seçeneklere çekip 60Hz ile 144Hz arası kaç tane seçenek varsa hepsini 2. monitör bağlantısı tanımlaması için deneyin. Örnek şuan da 144Hz ayarda tanımıyor 2. monitörü varsa 120Hz deneyin işe yaramazsa alt Hz ayarlarında 60Hz ayara kadar tek tek deneyin.

Hocam öncelikle tek olarak denedim yeniden başlattım vs ama yine görüntü alamadım. Sanırsam diğer monitörü direkt dışlıyor çünkü aygıt yöneticisinde başka monitör de göremiyorum. 
Windows 10 kullanıyorum. 
Aygıt yöneticisinde görünmüyor. 
Hz'i 60'a kadar çekip tek tek denedim algıla dedim ama yine de olmadı maalesef :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Cidden tuhafmış ya beni de şaşırttı. :) Biraz bakacağım nette çözüm bulabilirsem paylaşırım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri