2 Tercih Arasından Hangisi?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhabalar,

Fiyat iyi gibi sıfırmış garantide varmış bunu mu alsam yoksa amazondan 2340 TL'ye 6 ay 390 TL taksitle mi alsam ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Zaten bunun sıfırı indirimde 2100tl ye satılmamış mıydı ona rağmen 2. eli 2400tl ye neden alıyorsunuz ki kendiniz dediniz daha ucuza var ve garanti fatura her şey sizin olacak. Amazondan alın o fiyatta varsa.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Zaten bunun sıfırı indirimde 2100tl ye satılmamış mıydı ona rağmen 2. eli 2400tl ye neden alıyorsunuz ki kendiniz dediniz daha ucuza var ve garanti fatura her şey sizin olacak. Amazondan alın o fiyatta varsa.
İşlemci bu da sıfır hocam aralarındaki tek fark biri yurt dışından biri trden

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Evet mantıksız olacak amazondan almam daha iyi

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
Bilmediğimden dolayı soruyorum. Amazon TR içerisinde TR satıcıların yer aldığı gibi mi? Yani yurtdışından gelmiyor değil mi? N11, trendyol gibi mi?

clopy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Bilmediğimden dolayı soruyorum. Amazon TR içerisinde TR satıcıların yer aldığı gibi mi? Yani yurtdışından gelmiyor değil mi? N11, trendyol gibi mi?
Amazon Türkiye bünyesinde ki ürünler Gebze ve Ankara'daki depolardan geliyor. Belki başka şehirlerde de vardır, bana gelen ürünler buradan genellikle. Aynı Hepsiburada, Trendyol gibi yani.

Bazı ürünleri ise Amazon Türkiye tarafından sizin adınıza yurtdışından getiriliyor, gümrük vs. Amazon hallediyor size ekstra bir gümrük maliyeti çıkmıyor.

Nereden geldiği bilgisi de Web sürümünde sepete ekle kısmının altında belirtiliyor.

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
Amazon Türkiye bünyesinde ki ürünler Gebze ve Ankara'daki depolardan geliyor. Belki başka şehirlerde de vardır, bana gelen ürünler buradan genellikle. Aynı Hepsiburada, Trendyol gibi yani.

Bazı ürünleri ise Amazon Türkiye tarafından sizin adınıza yurtdışından getiriliyor, gümrük vs. Amazon hallediyor size ekstra bir gümrük maliyeti çıkmıyor.

Nereden geldiği bilgisi de Web sürümünde sepete ekle kısmının altında belirtiliyor.
Teşekkürler hocam. Benim hep kuşkuda kaldığım bir diğer konu gümrük meselesi. Diyelim ki yurtdışından getirtiyor. Örn: Ekran kartı. Bu sürece o an yansıyor mu? Yani biz ürünü yurtdışından getiriyoruz şu kadar sürede gibi vs. Bir diğer husus ise gümrük. Gümrükten geçmeyen bir ürün olur mu, gümrüğe takılı kalır mı yani. Böylesi durumlarda amazon ne yapıyor? Bir ara gümrükten geçmeyen, geçirtilmeyen birçok ekran kartı vardı. Bu durumlar ne oldu en son?

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Teşekkürler hocam. Benim hep kuşkuda kaldığım bir diğer konu gümrük meselesi. Diyelim ki yurtdışından getirtiyor. Örn: Ekran kartı. Bu sürece o an yansıyor mu? Yani biz ürünü yurtdışından getiriyoruz şu kadar sürede gibi vs. Bir diğer husus ise gümrük. Gümrükten geçmeyen bir ürün olur mu, gümrüğe takılı kalır mı yani. Böylesi durumlarda amazon ne yapıyor? Bir ara gümrükten geçmeyen, geçirtilmeyen birçok ekran kartı vardı. Bu durumlar ne oldu en son?
Mesela işlemci 1980 lira falan Amazon birde 380 lira da gümrük parası vb için alıyor gümrükte sıkıntı çıkmıyor yani

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
Mesela işlemci 1980 lira falan Amazon birde 380 lira da gümrük parası vb için alıyor gümrükte sıkıntı çıkmıyor yani
Çok sağ olun hocam. Bi ara ekran kartı stoklarında azalmalar olduğunda pandemide bu konuda çok talihsizlik yaşayan oldu. Umarım artık günümüzde böyle bir problem kalmamıştır. Tekrardan sağ olun.

clopy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Ürünün ödeme ekranında 2 farklı seçenek kargo oluyor. Standart kargo ve - hızlı kargo şeklinde. Hızlı kargoyu seçserseniz 100-200 lira civarı ek bir fark vermeniz gerekiyor.

Gümrükten geçme konusunda şöyle bir sınırlama getirmişler Amazon üzerinden ayda 5 ürün getirtebiliyorsunuz yurtdışından. Ürünleri alırken de mümkün olduğunca düşük adet almak gerekiyor. Yoksa ticari ürün olarak değerlendirip gümrüğe takılıyormuş.
(Örnek olarak; aynı üründen 4 tane satın aldın mesela)

Ürünün yanında eğer aşağıdaki görselde olduğu gibi "İthalat Ücreti Depozitosu Dahil" ifadesi yer alıyorsa gümrükte takılma şansı yok. (Aylık alım sınırı dolmadı ve toplu alım yapılmadıysa.)

Bu ücret içerisinde bazen Amazon geri iade yapabiliyor, eğer sizden talep ettiği depo ücreti ürün teslim işlemi sonuçlandıktan sonra daha az çıkarsa, aradaki farkı sizin hesabınıza geri yatıyorlar. (7-8 siparişte sadece 1 kez yaşadım.)

İthalat Ücreti Depozitosu Dahil ürünlerden aldım ben şimdiye kadar hep, eğer bu ibare yer almıyorsa ve ürün fiyatı 150 dolardan fazlaysa gümrükte takılıyor ürünler. Kartlar içinde bu durum geçerli.

Ekran Resmi 2022-07-20 17.59.37.png

Son düzenleme:

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
Ürünün ödeme ekranında 2 farklı seçenek kargo oluyor. Standart kargo ve - hızlı kargo şeklinde. Hızlı kargoyu seçserseniz 100-200 lira civarı ek bir fark vermeniz gerekiyor.

Gümrükten geçme konusunda şöyle bir sınırlama getirmişler Amazon üzerinden ayda 5 ürün getirtebiliyorsunuz yurtdışından. Ürünleri alırken de mümkün olduğunca düşük adet almak gerekiyor. Yoksa ticari ürün olarak değerlendirip gümrüğe takılıyormuş.
(Örnek olarak; aynı üründen 4 tane satın aldın mesela)

Ürünün yanında eğer aşağıdaki görselde olduğu gibi "İthalat Ücreti Depozitosu Dahil" ifadesi yer alıyorsa gümrükte takılma şansı yok. (Aylık alım sınırı ve toplu alım yapılmadıysa.)

Bu ücret içerisinde bazen Amazon geri iade yapabiliyor, eğer sizden talep ettiği depo ücreti ürün teslim işlemi sonuçlandıktan sonra daha az çıkarsa, aradaki farkı sizin hesabınıza geri yatıyorlar. (7-8 siparişte sadece 1 kez yaşadım.)

İthalat Ücreti Depozitosu Dahil ürünlerden aldım ben şimdiye kadar hep, eğer bu ibare yer almıyorsa gümrükte takılıyor ürünler. Kartlar içinde bu durum geçerli.

Ekli dosyayı görüntüle 3322
Şahanesiniz hocam. Benimde aklıma takılan her türlü soruya detaylı açıklama getirmişsiniz. Çok teşekkür ederim. <3

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri