Çözüldü 20.000TL Bütçe Laptop Öneri (11 Ağustos 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teguero

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Herkese merhaba arkadaşlar,

Oyun oynayabileceğim, film izleyebileceğim, gündelik ofis işlerimi yapabileceğim bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. Benim için tek önemli olan nokta 17 inç olması.

Monster Abra a7 v13.2 modeli aklıma yatıyor. Ama bilgisayar işlerine bir aşinalığım olmadığı için sizden destek rica ediyorum.

Herkese iyi günler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Gündelik işler ve film izlemek için ki arada oyunda varsa fazla yüksek bir bütçeniz var diyebilirim. Öyle yüksek CPU ve GPU bir cihaza ihtiyacınız yok anlamında söylüyorum. Olabildiğince bileşen değil kalite olarak üst modellerden öneri yapacağım size uyarsa?

Son düzenleme:

MrTatar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19

Maalesef ülkemizde ki ekonomik durum ve alım gücü orta da bazen insanların cebinde 1 tl bile olmayabiliyor. Maddi durumun eğer ki el veriyor ve amd ile bir problemin yoksa bütçeni biraz daha artırarak bu cihazı öneririm.

KS

teguero

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Gündelik işler ve film izlemek için ki arada oyunda varsa fazla yüksek bir bütçeniz var diyebilirim. Öyle yüksek CPU ve GPU bir cihaza ihtiyacınız yok anlamında söylüyorum. Olabildiğince bileşen değil kalite olarak üst modellerden öneri yapacağım size uyarsa?
tabi ki Uğur bey. sadece şöyle bir durumdayım. Gemi kaptanıyım önümüzdeki dönemde çıkacağım boş zamanlarımda oyun oynayacağımı bildiğim için çok üzmesin istiyorum.

KS

teguero

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Maalesef ülkemizde ki ekonomik durum ve alım gücü orta da bazen insanların cebinde 1 tl bile olmayabiliyor. Maddi durumun eğer ki el veriyor ve amd ile bir problemin yoksa bütçeni biraz daha artırarak bu cihazı öneririm.
Hocam bütçemi max 20bin bandına çıkarabiliyorum maalesef ki. ancak ürün gerçekten güzel bir ürün. teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
- MSI kasa dolu ve başarılı bir üründür. Aynı bellekten 1 adet daha ekleyin veya keyfinize göre seçim yapın.

Aslında 17" demeseydiniz 6800H/12500H/12700H ürünler var piyasada RTX3050/3060 kartları olan ama 15.6" hepsi. Genel olarak kaliteden ödün verirsek sadece HP VICTUS modelleri ve CASPER var bu bütçeye bu işlemcilerle 16/17" makine olarak.

Son düzenleme:
KS

teguero

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
- MSI kasa dolu ve başarılı bir üründür. Aynı bellekten 1 adet daha ekleyin veya keyfinize göre seçim yapın.

Aslında 17" demeseydiniz 6800H/12500H/12700H ürünler var piyasada RTX3050/3060 kartları olan ama 15.6" hepsi. Genel olarak kaliteden ödün verirsek sadece HP VICTUS modelleri ve CASPER var bu bütçeye bu işlemcilerle 16/17" makine olarak.
Hocam ortalama aynı detaylara ve fiyata sahip abra a7 modeli yerine bu modeli tercih sebebi nedir ? Dışarıdan bakınca f/p olarak yine en makulu monster gibi geldi. Satış sonrası destek olarak da bir artısı olduğu için.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hocam ortalama aynı detaylara ve fiyata sahip abra a7 modeli yerine bu modeli tercih sebebi nedir ? Dışarıdan bakınca f/p olarak yine en makulu monster gibi geldi. Satış sonrası destek olarak da bir artısı olduğu için.
Sırf MSI kasa diye Game Garaj önerisi yaptım yoksa Monster markasının satış sonrası desteği ve ücretsiz bakım hizmeti cazip tabi.

syberias

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40

Bence kesinlikle bu monster laptopu almalısınız bu bilgisayarın içindeki İntel core İ5 11400H ile birlikte oyunlarda cok iyi performans alırsınız

KS

teguero

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Bence kesinlikle bu monster laptopu almalısınız bu bilgisayarın içindeki İntel core İ5 11400H ile birlikte oyunlarda cok iyi performans alırsınız
Hocam Acer Nitro 5 an517 aldım. i5 11400h rtx3060 ile geliyor. Şu an için memnunum teşekkür ederim cevaplarınız için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri