2021 YKS Tercih - Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği-

eneskaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Bu sene sayısalda 41.611 sıralama yaptım tercihlerim sadece bilgisayar ve yazılım mühendisliği üzerine olacak. Size sadece iki soru sormak istiyorum: İyi üniversitede Türkçe okumak mı yoksa biraz da düşük sıralamada İngilizce bölüm okumak mı daha avantajlı? Örneğin Gazi Bilgisayarda mı okumak daha iyi yoksa Sakarya Yazılımda(ingilizce) mı ?

Diğer bir sorum bilgisayar ve yazılım mühendisliğini üst sıralamalara yazmak konusunda olacak. Sizce hangisi daha avantajlı ve rahat olur, ben yazılım mühendisliğini daha çok istiyorum açıkçası fakat iş bulma olanakları neredeyse aynı gözüküyor.
Lütfen eğer bu mühendislikleri okuyorsanız veya mezunsanız herhangi bir bilgi sahibi iseniz konuyu boş geçmeyin bilgilerinizden faydalanalım. Direk üniversite tavsiyesinde bile bulunabilirsiniz.
Her şey için teşekkür ederim <3

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Okul işleri ile ilgili çok uzun zamandır hiç takibim yok detaylarını vs. bilmiyorum güncel eğitim sisteminin ama bilgisayar ile ilgili dalları İngilizce olarak almak size fayda sağlar. Kodlama dahil pek çok bilgisayar dalında yazılım ara yüzlerinden yazılım dillerine hepsi İngilizce dili baz alıyor. Diğer sorularınıza yanıt veremem ama yabacı dil olarak eğitim alırsanız avantajınıza olacaktır diyebilirim.

KS

eneskaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Okul işleri ile ilgili çok uzun zamandır hiç takibim yok detaylarını vs. bilmiyorum güncel eğitim sisteminin ama bilgisayar ile ilgili dalları İngilizce olarak almak size fayda sağlar. Kodlama dahil pek çok bilgisayar dalında yazılım ara yüzlerinden yazılım dillerine hepsi İngilizce dili baz alıyor. Diğer sorularınıza yanıt veremem ama yabacı dil olarak eğitim alırsanız avantajınıza olacaktır diyebilirim.

Teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri