Çözüldü 240GB Sata SSD Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
asrock h310cm-hdv bu ankarti destekler demi hocam destekliyor herhalde de tam emin olmak istedim

KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Hocam çok sağolun birini alacağım ya 240 ya 500 lük gelince kurulumunu gene buradan sorarım. Önce Windows USB hazırlamalıyım demi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Evet USB bir diske Windows kurulum diski oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki rehber Windows 10/11 için işinizi görür.

Windows 10 ISO İndirme :
Windows 11 ISO İndirme :

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
hocam mevcut diskinizi alacağınızın diskin kapasitesinin altına düşürürseniz disk klonlayabilirsiniz. Tekrar formatla uğraşmamış olursunuz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Ben diskte 2 değere bakarım. Birincisi TBW değeri ki bu değer diskte 2. garanti gibidir. TBW değeri diske firma ne kadar veri yazılabilir garanti süresi boyunca bunu belirliyor. Örnek olarak bu Gigabyte üründe marka 100 TB veri yazabilirsiniz demiş cihazın 3 yıl garantisi boyunca. Ancak KIOXIA diskte bu değer 60 TB. Sandisk hiç paylaşmamış ve nette bilgisine ulaşamadım.

Diğer baktığım veri IOPS yani diskin saniye başında kaç adet girdi/çıktı işlemi yapabildiği veriyle okuma/yazma hızının ortalamasını alırdım. TBW değeri önceliğimdir sonra bunlara bakarım. Gigabyte disk genelde toplamda benim terazimde öne çıkan disk o listede.

KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Hocam SSD yi alıyorum da bu kabloyu alsam sıkıntı çıkarmı?

KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Hocam Aldım Ssd yi Yardımlarınız İçin Çok Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri