2600 tl bütçe ile pc toplama

Ahmet Baygül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

parça listemi bu şekilde çıkardım.
Kısıtlı bir bütçem ve doların düşmesini bekleyemeyecek kadar acelem var.
İlk önce bu sistemi toplayıp dolar düşünce gtx 1060 ve i5 işlemci koymayı düşünüyorum su anki ve sonradan degistirecegim parçalarda sıkıntı olurmu ve siz bu planım hakkında ne düşünüyorsunuz ? Şu anki parça listesi beni kaç sene götürür guncellendikten sonra kaç sene götürür ? Sizlerin önerdiği değişmesi gereken parça varmı ?GTA5 ULTRA VEYA LOW , CSGO ULTRA , FALLOUT 4 vb OYUNLARDA KAÇ FPS ALIR ?(FRAPS İLE VİDEO KAYDI ALICAM) Ssd sonradan koyucam şu an bütçe yetersiz

CihanKaldık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Parçalarınız da bir problem yok, fakat işlemcinizin çalışabilmesi için anakartınızın bios güncellemesinin yapılması gerekiyor, onu göz önünde bulundurun.Bu sistem size minimum 4 sene akıcı bir biçimde AAA oyunları oynatabilir. Fakat i5 ve gtx 1060 upgrade'si biraz gereksiz geldi bana onun yerine şimdiden z170 serisi bir anakart alıp bundan bir kaç sene sonra K ibareli bir i7 işlemci ve , daha güçlü bir ekran kartı alabilirsiniz.
-Fps için de https://www.youtube.com/watch?v=pIyaDx8cCNQ
Bu linkte pc hocasının 1050 ti li sisteminin oyun testleri var, burada gösterilmeyen oyunları internet üzerinden de araştırabilirsiniz.

KS

Ahmet Baygül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam pentium düşünmüyorum bu parçaları sizin videonuzdan esinlenerek çıkarttım sistem gayet hoşuma gitti.

Ekran kartı 1070 veya 1060 6gb modeli ile değişsek ?
İşlemci i7 mantıklı sistemi aldıktan sonra zaten bekleriz doların düşmesini ve kampanyaları haklisiniz i7 daha iyi bir tercih.Anakarta gelelim z170 faha iyi fakat fiyattada daha iyi :D z170in fiyat performans ürünlerinden önerebileceğiniz bişey varmı ?

KS

Ahmet Baygül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Olsun hocam pentium demek başka i3 demek baska :D ilerde upgrade yapacağımı belirttim kaby anakart sıkıntı çıkarırmı

CihanKaldık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ahmet Baygül' Alıntı:
Hocam pentium düşünmüyorum bu parçaları sizin videonuzdan esinlenerek çıkarttım sistem gayet hoşuma gitti.

Ekran kartı 1070 veya 1060 6gb modeli ile değişsek ?
İşlemci i7 mantıklı sistemi aldıktan sonra zaten bekleriz doların düşmesini ve kampanyaları haklisiniz i7 daha iyi bir tercih.Anakarta gelelim z170 faha iyi fakat fiyattada daha iyi :D z170in fiyat performans ürünlerinden önerebileceğiniz bişey varmı ?

Z170 i yarın öbür gün K ibareli bir işlemci alıp OC sisteminizin ömrüne ömür katabilmek için bir alternatif olarak önerdim hocam,en uygun olarak MSI Z170A PRO modeline bakabilirsiniz. Bir kaç sene sonra sisteminiz yetersiz kaldığında hem cf-slı desteği hemde işlemcinizi OC edebilme imkanı sunuyor,anakart'a bir daha masraf etmenize gerek kalmaz en azından. :)

KS

Ahmet Baygül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam işlemci ve ekran kartını degistirecegim için mantıklı geldi ben yine ayni sistemi toplayım fakat islemcim sizin öneriniz pentium olsun madem performanslı ve ucuz amaçda bu zaten :D pentium 2 sene götürür herhalde sonra upgrade gelicek zaten

KS

Ahmet Baygül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fraps ile video yapacağım ve edit render vb video içindeyken fpslerde düşme oluyo ne kadar düşer aşağı yukarı

Şimdi 1 dakika ben hangi anakartı takayım yani :D

CihanKaldık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ahmet Baygül' Alıntı:
Fraps ile video yapacağım ve edit render vb video içindeyken fpslerde düşme oluyo ne kadar düşer aşağı yukarı

Şimdi 1 dakika ben hangi anakartı takayım yani :D

Fraps hakkında kesin bir şey söyleyemem fakat ben OBS ile denediğimde 3-5 fps kadar etkiledi ve işlemci kullanımı yer yer %10 ile %20 arası etkilendi.
Render tamamen işlemciye yükleniyor,render alırken oyun oynayamazsınız muhtemelen.
Z170,270 Bir anakart alırsanız sisteminizi upgrade ettiğiniz zaman K ibareli mesela i7 7700k alıp OC yapabilirsiniz. Bu da sisteminizin ömrünü fazla fazla uzatır. Sisteminizi upgrade edecekseniz Z170-Z270 anakartlara göz atmalısınız.

KS

Ahmet Baygül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O zaman hocamızın dediği gibi pentium atalım gerisi aynı kalsın ilerleyen zamanda 1060 6gb veya 1070 e geceriz islemcide i7 anakart olarak ne atalım şimdi bi karar verelim ondan sonra toplama işlemine geçelim uzun ömürlü sisten toplamam lazım upgradedden sonra uzun ömürlü olacak tabi diğer parçalar sabit

KS

Ahmet Baygül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
Dostum bana şuraya açık açık ne istediğini nekadar harcayabileceğini bi söylermisn.

2600 civarı hocam

şu anlık edindiğim bilgilerle bunu topladım ne düşünüyorsunuz ?
(ilerde upgrade yapacağım için anakartı sağlam seçtim)
(upgrade olarak : GTX 1060 6 GB - İ7 işlemci - 16 GB Ram)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri