27 inch 144Hz Monitör Tavsiyesi

BatuhanGrL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kafamda 2 tanen marka AOC ve MSİ Ürünlerini belirledim son olarakta Asus Tuf Gamingde en sonda yer alıyor.  
Bütçe dahilinde en fazla zorlasam 2500 civarına çıkabilirim  
IPS panel mi Va panel mi o konuda kafam karıştı. 
Bu monitörde sadece oyun oynamıycam film dizi ve youtubede takılıyorum.
Daha önce sistemimde sıfır monitör vardı ama ben baya yanlış tercih yaptım bu seferde kafama sürekli takıldı. 
Onu verince yeni Monitör ve sisteme yakışır bir monitör olmasını istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
IPS alın üzerine görüntüde daha iyi bir ürün yok. İyi bir ürün alırsanız da hız olarak tatmin eder sizi. Ben size öneride bulunacağım biraz bakayım piyasaya ama indirim dönemi geliyor 23 nisan hafta sonu vs. derken ciddi indirimler olabilir bekler misiniz yoksa önereyim mi?

KS

BatuhanGrL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
IPS alın üzerine görüntüde daha iyi bir ürün yok. İyi bir ürün alırsanız da hız olarak tatmin eder sizi. Ben size öneride bulunacağım biraz bakayım piyasaya ama indirim dönemi geliyor 23 nisan hafta sonu vs. derken ciddi indirimler olabilir bekler misiniz yoksa önereyim mi?

Beklerim İndirimli olursa benim için daha iyi olur teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anladım, siz 23 Nisan perşembeye geliyor ama genelde Cuma günü indirimler oluyor tekrar yazın buradan o günler ben size piyasaya bakıp ürün tavsiyesinden bulunurum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ekran kartınızı bilemiyorum ama en az 2060 Super veya RX 5700 kartı olması gerek 2K çözünürlükte oyun oynamak için.

Panel olarak en az sorun ve en iyi görsel deneyimi IPS panel sunar ama VA paneller biraz daha hızlıdırlar oyun için daha yatkın bir türdür ancak genel olarak ışık sızması sorunu olabiliyor bu panel türünde. Kaliteli bir VA örneğin aşağıdaki MSI 2K VA ürün gibi ürünlerde genel olarak çok çok az sorun çıkma ihtimali var.

1080p monitör için aşağıdaki ürünlere bakabilirsiniz. 

1. Viewsonic 27" XG2705 144Hz 1ms IPS Panel - 1.990 TL
  2. MSI OPTIX 27" G271 144Hz 1ms IPS Panel - 1.988 TL
  3. MSI Optix MAG271C 27" 144Hz 1ms VA Panel - 2.216,31 TL
  4. Asus TUF Gaming VG27VQ 27" 165Hz 1ms VA Panel - 2.411,57 TL - Bu kadar çıkmışken 2K destekliyorsa ekran kartınız aşağıdaki 1. numaralı MSI modeli alın derim.
Ben kesinlikle 1. numara ViewSonic alırdım. Yok farklı bir model alacaksam 3. numaralı MSI modeli alırdım.

2K tek bir monitör önerim var oda MSI OPTIX 27" MAG272QP 165Hz 1ms 2K VA Panel - 2.799 TL az daha için şunu alın en az 500 TL indirimde efsane bir ürün.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri