27" IPS FHD monitör mü? 27" VA QHD monitör mü?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,165
KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Sipariş kargolanmadıysa mesai saatinde arayın, siparişi iptal edin. Daha pahalı olan modeli alacağınızı söyleyin.
çözünürlük daha düşük ama ips daha iyi değil mi? kargoya çoktan vermişler bi de hocam sabah elimde olacak :(

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,165
çözünürlük daha düşük ama ips daha iyi değil mi? kargoya çoktan vermişler bi de hocam sabah elimde olacak :(

Ben diğerini almak istiyorsunuz diye öyle dediniz sandım.
Neyse, sorun yok o zaman. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
IPS olması iyi, 1080p olmasının size bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Ben diğerini almak istiyorsunuz diye öyle dediniz sandım.
Neyse, sorun yok o zaman. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
IPS olması iyi, 1080p olmasının size bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
hocam arada 300 tl fark var çok değil ben bunu görünce üzüldüm çünkü bu monitör en aşağı 8k şu an diğer sitelerde falan başka yok yani tek burada 4700 TL. ben başta görsem bunu alırdım ama 1 hafta monitör araştırdım 27 inç 2k ekranlar hep 5 6k'dan başlıyordu ben de 4300 TL'ye fhd gigabyte modelini görünce hemen yapıştım aldım meğer 300 TL üstüne bu varmış hdr özelliği falan bile var.. sence üzülmeli miyim? tek tesellim benim ekranım ips ekran ahahahaha. ya bi de 27 inçte en az 2k olmalı diyen tayfa var ne alakaysa bilmiyorum normalde bütçem zaten 27 inç fhd'ye yetiyordu ondan bunu aldım ama bu kampanya ürünüymüş gözümden kaçmış..

neyse çok uzatmıyım hocam bu aldığım monitörle onun arasında dağlar var mıdır?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,165
hocam arada 300 tl fark var çok değil ben bunu görünce üzüldüm çünkü bu monitör en aşağı 8k şu an diğer sitelerde falan başka yok yani tek burada 4700 TL. ben başta görsem bunu alırdım ama 1 hafta monitör araştırdım 27 inç 2k ekranlar hep 5 6k'dan başlıyordu ben de 4300 TL'ye fhd gigabyte modelini görünce hemen yapıştım aldım meğer 300 TL üstüne bu varmış hdr özelliği falan bile var.. sence üzülmeli miyim? tek tesellim benim ekranım ips ekran ahahahaha. ya bi de 27 inçte en az 2k olmalı diyen tayfa var ne alakaysa bilmiyorum normalde bütçem zaten 27 inç fhd'ye yetiyordu ondan bunu aldım ama bu kampanya ürünüymüş gözümden kaçmış..

neyse çok uzatmıyım hocam bu aldığım monitörle onun arasında dağlar var mıdır?

Ben linklere baktım, fark 500 TL görünüyor. (4.299 TL - 4.799 TL)
Bence üzülecek bir şey yok.
Eğer çok istiyorsan sabah arar iptal ettirirsin.
Kapıya gelince de ürünü teslim almazsın. Bu kadar.

Bak istersen 5.300'e de bu var. 27" QHD 144 Hz IPS Panel
Tek fark 4ms monitör, ama onu da fark etmezsin.

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Ben linklere baktım, fark 500 TL görünüyor. (4.299 TL - 4.799 TL)
Bence üzülecek bir şey yok.
Eğer çok istiyorsan sabah arar iptal ettirirsin.
Kapıya gelince de ürünü teslim almazsın. Bu kadar.

Bak istersen 5.300'e de bu var. 27" QHD 144 Hz IPS Panel
Tek fark 4ms monitör, ama onu da fark etmezsin.
farkı bilmediğim için kafam karıştı yoksa aldığım monitör yeterliyse kalsın. bi de 2k monitörde bi oyunu fhd açarsan ekran çamura dönüyomuş sanırım neden acaba

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Hocam bence 2k olmasi daha iyi en azindan ekran kartinizin tam performansini alirsiniz.

Bende önceden almis oldugum sistemin 1080p monitör u var ekran karti %50 kullaniyor yani vereceginiz para biraz bos olur.
ama şöyle bir şey de var 2 3 sene sonra çıkacak olan oyunları belki de 2k ultra açamayacağım fhd anca oynayabileceğim

Lunchx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
ama şöyle bir şey de var 2 3 sene sonra çıkacak olan oyunları belki de 2k ultra açamayacağım fhd anca oynayabileceğim
Hocam 6700 ekran karti nasil 2 3 sene sonra cikacak oyunlari acmaz, bende eski 13 yillik bilgisayarim ile Gt 530 ekran karti ile Assetto Corsa oynuyordum 1080P de

Su anda örnek olarak GTX 1660 ekran karti 720p de mi oynatiyor oyunlar hayir 1080p hatta bazi oyunlarda Ultra ayarlarda.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,165
ama aldığım ekran ips, 2k alabileceğim ekran va panel. bilmiyorum...

5300'e paylaştığımı araştır. Eğer kafana ve bütçene uyarsa onu al.
1ms ile 4 ms arasındaki fark 0,003 saniye. Aradaki 0,003 kısmı 1,000 olduğunda 1 saniye oluyor.
Yani farkı hissetmezsin. 27" QHD IPS monitör. Globalde övülen bir model. Biraz bak.

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
5300'e paylaştığımı araştır. Eğer kafana ve bütçene uyarsa onu al.
1ms ile 4 ms arasındaki fark 0,003 saniye. Aradaki 0,003 kısmı 1,000 olduğunda 1 saniye oluyor.
Yani farkı hissetmezsin. 27" QHD IPS monitör. Globalde övülen bir model. Biraz bak.
Hocam itopyada iade miade 10 15 gün sürüyormuş ben uğraşmak istemiyorum 27" FHD IPS 144hz ekran beni üzmeyecekse yoluma bununla devam edeyim.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,165
ne kadar sürüyor?

Açılmış ürün olunca iade işlemi servistekilerin verdiği rapora göre oluyor.
Yani sen bir ürünü açıp kullanıyorsun,
Sonra iade etmek istiyorsun,
Ürün firmaya ulaşınca servise gönderiliyor
Servistekiler ürünün sorunu var mı, eksiği var mı diye inceliyor
Sonra servis ürünü onayladığı zaman iaden onaylanıyor, paran yollanıyor.

Geçenlerde bir üye Teknobiyotik'ten ürün aldı birkaç gün kullandı iade etti.
İadenin onaylanması 11 iş günü sürmüş.

Ama sen ürünü daha teslim bile almadın.
Bu yüzden firma ile iletişime geçip; "ürün daha elime ulaşmadı, iptal işlemi istiyorum, kargo gelince almadan gönderebilir miyim?" gibi sorular sorabilirsin, şu anda mesai saatleri içerisindeler.
İade sebebi olarak "Sitede +500 TL farkla daha üst bir model olduğunu ve onu almak istediğini" söyle.
Para hesabına geldikten sonra istediğin yerden istediğin ürünü satın alırsın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri