27" Monitör için RGB Led Şerit Tavsiyesi Bütçe 200 TL

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Merhabalar. Elimde Asus Tuf Gaming 27" VG27AQ1A 170Hz 1ms HDR10 HDMI DP IPS G-Sync QHD Monitör var.
Bu monitörün arkasına RGB Led şerit takmak istiyorum ancak 27" monitöre kaç metre uzunlukta led şerit almam gerekli ve hangi RGB led şeridi almam gerektiği konusunda sizlerden yardım bekliyorum. Bütçem 200 TL ye kadar. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Eren Al

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Az önce grup içerisinde bir kişi daha RGB LED tavsiyesi istemişti ona da aynı ledi attım. İnceleme vidosunu da aşağıya bırakırım.

RGB LED:

Screenshot_1.png

RGB LED İnceleme:

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bildiğim kadarıyla kesebiliyoruz ama kestikten sonra lehim yapmanız lazım.
Lehim için gerekli aletim yok ki :( Peki daha kolay montajı olan bir RGB led şerit bulabilmemiz mümkün mü ? Anlamıyorum ama yapmak istiyorum resimlerde görüyorum TV monitör arkasına falan takıyorlar çok güzel duruyor hevesim var.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bu ürünün aynısını şuan mutfak dolabında kullanmaktayım. Aydınlatması gayet güzel.
Mutfak dolabında kullananı da ilk defa duydum TV de monitörde yada masada kullananları gördüm de. Farklı bir şey görmek de bir garip. Mutfak disko gibidir şimdi :D Ama değişik güzel düşünce tebrik ettim. :D

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Mutfak dolabında kullananı da ilk defa duydum TV de monitörde yada masada kullananları gördüm de. Farklı bir şey görmek de bir garip. Mutfak disko gibidir şimdi :D Ama değişik güzel düşünce tebrik ettim. :D
Güzel duruyor mutfakta şimdi dolabın boyutu, tavandaki avizenin konumu ve senin tezgahta ki duruşun sebebiyle iş yaparken gölgen tezgaha düşüyor veya aydınlatma bu sebeplerden dolayı yetersiz kalıyor. Şerit led sayesinde hem tezgahı aydınlatıyor hem de geceleri ışığın derecesini düşük moda alıp gece lambası olarak da kullanabiliyorsun :) Gece unutmazsam görsel paylaşırım.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Güzel duruyor mutfakta şimdi dolabın boyutu, tavandaki avizenin konumu ve senin tezgahta ki duruşun sebebiyle iş yaparken gölgen tezgaha düşüyor veya aydınlatma bu sebeplerden dolayı yetersiz kalıyor. Şerit led sayesinde hem tezgahı aydınlatıyor hem de geceleri ışığın derecesini düşük moda alıp gece lambası olarak da kullanabiliyorsun :) Gece unutmazsam görsel paylaşırım.
Anladım hocam güle güle kullanın ama benim lehim yapmak için gerekli aletim yok bu sebeple montajı daha kolay ürün arıyorum. Umarım bulabilirim. :)

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Kesemek zor diyorsan monitörün arkasına bantlayarak sabitleyebilirsin
Yok kesmek zor değil ama lehimle geri yapıştıramam aletim yok lehim için. Ama kesmeden monitörün etrafında çevirerek yapıştırılabiliyorsa o zaman direk alırım. Çift taraflı bant olduğunu gördüm üründe.

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Lehim için gerekli aletim yok ki :( Peki daha kolay montajı olan bir RGB led şerit bulabilmemiz mümkün mü ? Anlamıyorum ama yapmak istiyorum resimlerde görüyorum TV monitör arkasına falan takıyorlar çok güzel duruyor hevesim var.
Bende 6M rgb led vardı. Odamın şeklini değiştiriken çıkar tak yaparken 10cm (ledin sonu) artık yanmıyordu. Yırtılma olmuştu bende kestim tamamen oradan. Ledlerin birbirlerine bağlandığı yerler var tam oradan kestim. Ve şu anda sorunsuz şekilde kullanıyorum. Kestiğim yere hiç bir şey yapmadım açıkta duruyor. Led'in kalitesinden de olabilir. Ben yurt dışından aldım 6M'yi 200TL'Ye almıştım. Sizde kaliteli bir markanın kısa versiyonunu alıp deneyebilirsiniz en kötü elektirikciye götürüğ lehim yaptırırsınız. Sizden alsa alsa 5-10TL alır :D
-

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Anladım hocam güle güle kullanın ama benim lehim yapmak için gerekli aletim yok bu sebeple montajı daha kolay ürün arıyorum. Umarım bulabilirim. :)
Lehimi ne için kullanacaksın ? Bu ürün 5metre tek parça olarak satılıyor. Daha düşük uzunlukta olanları da var piyasada. Lehim sadece kesip birleştirmek istersen kullanırsın. Kesme işlemini normal bir bıçak veya maket bıçağıyla da yaparsın. Monitör'ün etrafına led'i yaydıktan sonra fazlalığı kes kaldır bir kenarda dursun. yada hiç kesme tüm ledi yay monitörün çevresine. :)

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Yok kesmek zor değil ama lehimle geri yapıştıramam aletim yok lehim için. Ama kesmeden monitörün etrafında çevirerek yapıştırılabiliyorsa o zaman direk alırım. Çift taraflı bant olduğunu gördüm üründe.
Öyle çirkin durur bence. Arta kalanlar monitörün arkasında kalıyor çünkü. Görmesen de ne bileyim insan rahat olamaz :D

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Lehimi ne için kullanacaksın ? Bu ürün 5metre tek parça olarak satılıyor. Daha düşük uzunlukta olanları da var piyasada. Lehim sadece kesip birleştirmek istersen kullanırsın. Kesme işlemini normal bir bıçak veya maket bıçağıyla da yaparsın. Monitör'ün etrafına led'i yaydıktan sonra fazlalığı kes kaldır bir kenarda dursun. yada hiç kesme tüm ledi yay monitörün çevresine. :)
Ha kesmeden de yapıştırılıyor yani monitörün etrafında çevirerek. Vallahi beni mutlu ettiniz aynı ürünü kullanan birinden bunu duymak cidden içimi rahatlattı. Alıyorum o zaman ürünü. :)

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Öyle çirkin durur bence. Arta kalanlar monitörün arkasında kalıyor çünkü. Görmesen de ne bileyim insan rahat olamaz :D
Kesip biçmeden monitörün etrafını çevreleyeyim yeter fazlasını keser koyarım kenara yedek durur. İleride TV falanda alıcam TV nin arkasına da yapıştırırım.

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Ha kesmeden de yapıştırılıyor yani monitörün etrafında çevirerek. Vallahi beni mutlu ettiniz aynı ürünü kullanan birinden bunu duymak cidden içimi rahatlattı. Alıyorum o zaman ürünü. :)
Her yerinden kesilmiyor yalnız bilgin olsun. Yukarda da yazdım. Çünkü kendim yaşadım. Eğer bağlanma kısımlarından kezmessen temassızlık oluşuyor.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Hesabını iyi yap. 5MT yeterli olur mu az mı çok mu diye. Fazlalığı güzelce yayabileceğin konum var mı bir bak. Gerekirse daha düşük veya daha uzun bir ürün alabilirsin. Görsel açıdan hoş bir ürün neticede. Gece lambası veya moduna renk seçip odada hoş bir atmosfer yaratabilirsin. :)

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Hesabını iyi yap. 5MT yeterli olur mu az mı çok mu diye. Fazlalığı güzelce yayabileceğin konum var mı bir bak. Gerekirse daha düşük veya daha uzun bir ürün alabilirsin. Görsel açıdan hoş bir ürün neticede. Gece lambası veya moduna renk seçip odada hoş bir atmosfer yaratabilirsin. :)
Aslında monitöre 5 metre çok fazla gelir gibime geliyor. 3 metre alsam daha iyi olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.
Her yerinden kesilmiyor yalnız bilgin olsun. Yukarda da yazdım. Çünkü kendim yaşadım. Eğer bağlanma kısımlarından kezmessen temassızlık oluşuyor.
Anladım teşekkür ederim. 3 metre alsam yeterli olur heralde.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri