35.000-45.000 TL 2K Oyun Için Sistem Önerisi

bjerkk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Ryzen 5 7600x
Ekran Kartı
RX 7700XT
Selamlar, birkaç gündür 35k civarı bütçe ile bir pc toplamak için sürekli araştırıyorum ve kafam artık aşırı karıştı. Şu an için düşüncem B650 Anakart, Ryzen 5 7600x işlemci ve RX 7700xt ekran kartı. Eğer f/p açısından daha iyi olur dediğiniz değişiklikler varsa tavsiye almak isterim. Yoksa bu parçalarla uyumlu olacak RAM, soğutucu ve kasa önerebilir misiniz lütfen? Birkaç gündür araştırdıklarım dışında bir bilgim ve tecrübem olmadığı için her türlü görüşe açığım.

Bir diğer sorum; fiyatlara baktığımda aynı markanın iki farklı RX 7700XT modelinde 3k fiyat farkı var, sizce aradaki fiyatı ödemeye değer mi?

Anakart konusunda da ekran kartında olduğu gibi ciddi fiyat uçurumları var. Örneğin Gigabyte B650M S2H, Gigabyte B650M-K, Gigabyte B650M DS3H gibi farklı farklı modeller var ve fiyatları birbirinden farklı. Bunların anlamı nedir ve benim hangisini seçmem gerekir?

Bu seçtiğim parçaların hepsinin en ucuz versiyonunu alacak olursam 25k civarı harcamış oluyorum. Eğer bunların daha pahalı olanlarını almam gerekiyorsa da kalan parçaları kalitesiz almaktansa bütçemi bir miktar daha esnetmeyi tercih ederim. Dolayısıyla illa 35k olsun diye zorlamadan bana doğru olan bilgileri verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
7600x alma 7500f al arasındaki fiyat farkı çok verdiği fps 2 bilemedin 3 ve 7600x ısınıyor. Anakart olarak b650 s şuanda 5.9k ya satılıyor göz atabilirsin ama tek tek alicaksan cuma günleri incehesap gaming gecesine göz at

KS

bjerkk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
7600x alma 7500f al arasındaki fiyat farkı çok verdiği fps 2 bilemedin 3 ve 7600x ısınıyor. Anakart olarak b650 s şuanda 5.9k ya satılıyor göz atabilirsin ama tek tek alicaksan cuma günleri incehesap gaming gecesine göz at
Haklısın hocam, işlemciyi 7500F olarak değiştireceğim. Anakart olarak önerin nedir peki? Mesela 3700 liraya Gigabyte B650M S2H almak varken neden 6000 liraya MSI Pro B650-S WiFi almalıyım?

hellboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Haklısın hocam, işlemciyi 7500F olarak değiştireceğim. Anakart olarak önerin nedir peki? Mesela 3700 liraya Gigabyte B650M S2H almak varken neden 6000 liraya MSI Pro B650-S WiFi almalıyım?

Aynı anakartı vatan indiriminden aldım, akşam indirim vardı, 5200 tl fiyata aldım dün. MSI Pro-S Wifi iyi bir anakart, ATX en önemlisi. 4 ram slot var, gayet uygundu fiyatı.

KS

bjerkk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Aynı anakartı vatan indiriminden aldım, akşam indirim vardı, 5200 tl fiyata aldım dün. MSI Pro-S Wifi iyi bir anakart, ATX en önemlisi. 4 ram slot var, gayet uygundu fiyatı.
Çok teşekkürler bilgi için, takip edeceğim. Soğutucu ve kasa için öneriniz var mıdır?

hellboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Çok teşekkürler bilgi için, takip edeceğim. Soğutucu ve kasa için öneriniz var mıdır?
Kasa için bunu aldım;

Soğutucu almadım, ancak işlemci kutulu aldığım için stok fan gelir. Ama belki ileride soğutucu da bakabilirim kule tipi. Sıvı soğutmaya bulaşmak istemedim maliyetli olduğu içi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri