45.000-60.000 TL 2K Sistem Diziyorum Yardımınız Gerek

Exito43

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
7800x3d
Ekran Kartı
Msi 4070 S ventus 2x
Arkadaşlar merhaba 2k oyun oynamak için bir sistem dizmeye başladım, eksik ya da daha f/p olacak yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum.Ayrıca kasa ve işlemci soğutucu tavsiyesi gerekiyor.
Anakart: Msi mb pro b650m-p
İşlemci:7800x3d
Ekran kartı: Msi 4070 S ventus 2x
Ram: Gskils ripjaws 6000mhz cl36
Ssd: 980 pro 1Tb
Ekran: Msi G274QPF

Oynayacağım oyunlar açıkcası Dayz Pubg tarkow ve cs2 diyebilirim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Arkadaşlar merhaba 2k oyun oynamak için bir sistem dizmeye başladım, eksik ya da daha f/p olacak yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum.Ayrıca kasa ve işlemci soğutucu tavsiyesi gerekiyor.
Anakart: Msi mb pro b650m-p
İşlemci:7800x3d
Ekran kartı: Msi 4070 S ventus 2x
Ram: Gskils ripjaws 6000mhz cl36
Ssd: 980 pro 1Tb
Ekran: Msi G274QPF

Oynayacağım oyunlar açıkcası Dayz Pubg tarkow ve cs2 diyebilirim.
Tek tek neden alıyorsunuz ? Ekran kartı soğutma konusunda berbat diyebiliriz. SSD iyi ama biraz pahalı. Ramlerde expo yok. Anakart biraz düşük kalmış. Max bütçeyi söylerseniz hazır sistemle bir şeyler yapabiliriz.

KS

Exito43

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tek tek neden alıyorsunuz ? Ekran kartı soğutma konusunda berbat diyebiliriz. SSD iyi ama biraz pahalı. Ramlerde expo yok. Anakart biraz düşük kalmış. Max bütçeyi söylerseniz hazır sistemle bir şeyler yapabiliriz.
Hepsi buradadan 12 ay taksit avantajını düşünerek tek tekntoplamaya gittim. Bütçe ekranla beraber 60k 65k bandı diyebilirim

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Hepsi buradadan 12 ay taksit avantajını düşünerek tek tekntoplamaya gittim. Bütçe ekranla beraber 60k 65k bandı diyebilirim
Ram buna bakılabilir n11 3 taksit yapıyor
Anakart buna bakılabilir 6 taksit
Ekran kartı olarak teker teker sitelerden taksit fiyatların bakabilirsiniz. Gaminggene bakmanıza gerek yok çok faiz koyuyorlar alttaki sitelerden başkalarına bakın.
SSD şuna bakarsın

KS

Exito43

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Anakartın ne gibi farkı var peki wifiden kıstığım için o anakartı seçmiştim, genel olarak üç aşağı beş yukarı aynı sistem oluyor, işlemci soğutucusu ve kasa olarak ne almalıyım ve bu sistem güzel ve mantıklı mı sence genel anlamıyla 2k için ve söylediğim oyunlar için

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Anakartın ne gibi farkı var peki wifiden kıstığım için o anakartı seçmiştim, genel olarak üç aşağı beş yukarı aynı sistem oluyor, işlemci soğutucusu ve kasa olarak ne almalıyım ve bu sistem güzel ve mantıklı mı sence genel anlamıyla 2k için ve söylediğim oyunlar için
Mosfet soğutmaları desem yeterli. 7800x3d işlemci ısınıp aynı zamanda anakartı da ısıtacak. Bu da frekans düşüklüğüne sebep olabilir genel olarak. İşlemci soğutucusu şuna bakabilirsin
Bunu taksit yapmadan almanız iyi olur. Kasa olarak kasa+güç kaynağı mı istiyorsunuz ?
Buna bakılabilir. 2K için iyi bir sistem.

KS

Exito43

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tamamdır çok teşekkür ederim bu eklemelerle bi sistem hazır dursun, hazır sistem şeklinde bi öneriniz var mıdır peki 60k bandı,

Bu sisteme eklemeli bi sistem yapsak daha mantıklı olur mu acaba başka bi forumda da böyle bi sistem önermişler çünkü

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Tamamdır çok teşekkür ederim bu eklemelerle bi sistem hazır dursun, hazır sistem şeklinde bi öneriniz var mıdır peki 60k bandı,

Bu sisteme eklemeli bi sistem yapsak daha mantıklı olur mu acaba başka bi forumda da böyle bi sistem önermişler çünkü
Taksit konusunda üzebilir. Şu görseldeki gibi özelleştirilebilir

Ekli dosyalar

• 1714247912034.png
    1714247912034.png
    66.2 KB · Görüntüleme: 9
KS

Exito43

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Anakartı değiştirmek yerine ssdyi yükseltmek mantıklı olur mu ve ilk yapmış olduğumuz sisteme kıyasla hangisini tavsiye edersin reis

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Anakartı değiştirmek yerine ssdyi yükseltmek mantıklı olur mu ve ilk yapmış olduğumuz sisteme kıyasla hangisini tavsiye edersin reis
Anakart değişmeli. SSD zaten iyi böyle değiştirmeyin. Bu sistem 4070tis o yukardaki 4070s. Tabii ki de bu doğal olarak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri