Çözüldü 2k va mı 1080p ips mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WayLost

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Merhabalar sistem hazırlıkları sürüyor monitör secimi için yardım lazım sizce 2k va mı yoksa 1080p ips mi
Sistem bileşenleri :
İşlemci = Ryzen 5 5600
Ekran kartı = Xfx Rx 6650 xt
Anakart = Asus prime B550m-k
Bellek = Goodram irdm pro 2x8 3600mhz cl 18
Depolama = pny xlr8 cs3030 500gb + goodram px500 512gb
Güç kaynağı = Fsp 650w performance
Kasa = Vento vg15fe
Klavye = stell series apex 3
Mouse = stell series rival 3
Monitör = ?
Sistemi sipariş verdim klavye mouse u daha değil konu dısında önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca sistem kullanım amacı kodlama ve oyun

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Merhabalar sistem hazırlıkları sürüyor monitör secimi için yardım lazım sizce 2k va mı yoksa 1080p ips mi
Sistem bileşenleri :
İşlemci = Ryzen 5 5600
Kasa = Vento vg15fe
Monitör = ?
Sistemi sipariş verdim klavye mouse u daha değil konu dısında önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca sistem kullanım amacı kodlama ve oyun
hocam şahsen 2 ips 1 va kullanmış biri olarak diyorum ki, kesinlikle ips. va paneller genelde (%90) ghosting sorununa sahipler. bu sorun sürekli sizin gözünüzün önünde olan bir sorun. siteleri kaydırırken, oyun oynarken, hele kod yazarken kesinlikle olur çünkü visual studio code arkaplanı gri-siyah karışımı bir renk ve satır renkleri, kodlar falan renkli oluyor. ama ips panel dediğimiz panelde sadece ips glow sorunu oluyor ki o da arkaplan tamamen siyah ise oluyor, hatta olmuyor bazen.

KS

WayLost

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
hocam şahsen 2 ips 1 va kullanmış biri olarak diyorum ki, kesinlikle ips. va paneller genelde (%90) ghosting sorununa sahipler. bu sorun sürekli sizin gözünüzün önünde olan bir sorun. siteleri kaydırırken, oyun oynarken, hele kod yazarken kesinlikle olur çünkü visual studio code arkaplanı gri-siyah karışımı bir renk ve satır renkleri, kodlar falan renkli oluyor. ama ips panel dediğimiz panelde sadece ips glow sorunu oluyor ki o da arkaplan tamamen siyah ise oluyor, hatta olmuyor bazen.
Teşekkürler

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
602
Sistem bileşenleri :
İşlemci = Ryzen 5 5600
Kasa = Vento vg15fe
Monitör = ?
Ben 2k VA panel sipariş verdim MSInın eğer ghosting sorunu çok oluşursa iade etmeyi düşünüyorum. Deneyimlemeden şu şu oluyor demek doğru olmaz. VA panel olupta ghosting sorunu olmayan monitörlerde var.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Sisteminiz çok arada bir sistem. İkisi için de kullanılabilir ancak ben sanırım 2 tane ips tercih ederdim.

ELFTHEBLACK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Ben 2k VA panel sipariş verdim MSInın eğer ghosting sorunu çok oluşursa iade etmeyi düşünüyorum. Deneyimlemeden şu şu oluyor demek doğru olmaz. VA panel olupta ghosting sorunu olmayan monitörlerde var.
Arkadaşımda msi ın 32’’ optix va panel monitöri var çok memnun daha önce ips kullanmış biri olarak ekranın, panelin kaliteli olduğunu söyledi.

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
602
Arkadaşımda msi ın 32’’ optix va panel monitöri var çok memnun daha önce ips kullanmış biri olarak ekranın, panelin kaliteli olduğunu söyledi.
Sipariş verdiğim monitörün aynısı arkadaşımda mevcut oda çok memnun teknoloji şans işi Va panelde ghostingler oluşuyor evet fakat her monitörde olacak değil.

ELFTHEBLACK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Sipariş verdiğim monitörün aynısı arkadaşımda mevcut oda çok memnun teknoloji şans işi Va panelde ghostingler oluşuyor evet fakat her monitörde olacak değil.
Katılıyorum. Hakkında hayırlısı olsun. Mümkünse monitör linkini atarmısın bende düşünüyorum almayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri