3.000 TL Bütçeli Koltuk Önerisi (Nisan 2022)

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Arkadaşlar boyum ortalama 1.80 kilomda 85 kilo.Bir tane ofis sandalyesi aldım ve rahat edemiyorum.Arkaya doğru yaslandığımda sanki yere düşücekmiş gibi hissediyorum ve gıcır gıcır ediyor.Gaming Koltuk önerisi yapabilir misiniz ? Hazır indirimler gelmişken :)
-
(Not: İşimden gereği bazen bilgisayar başında 10-12 saat oturuyorum o yüzden rahat bir koltuk lazım :)] Şimdiden teşekkürler
-
Bütce 3000 TL
-
Daha öncesinde koltuk kullanıyordum rahattı ama masaya göre alçak kaldığı için sıkıntı oluyordu :)

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Kendim x drive sancak modelini kullanıyorum . F/p bir koltuk . Çok yumuşak değil oturduğunuz kısım ama uzun süreli oturmada bende ağrı sızı oluşturmadı. Sadece terleme yapıyor. Oda büyük sıkıntı değil. Her koltuğun yapacağı kadar bir terleme.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Kendim x drive sancak modelini kullanıyorum . F/p bir koltuk . Çok yumuşak değil oturduğunuz kısım ama uzun süreli oturmada bende ağrı sızı oluşturmadı. Sadece terleme yapıyor. Oda büyük sıkıntı değil. Her koltuğun yapacağı kadar bir terleme.
Hocam yumuşaklığından değil de şu anda kullandığım ofis koltuğu bel kısmını uzun kullanımda acıtıyor ve sanki otururken elimde kalıcakmış gibi hissediyorum.Sırt kısmı ise ne kadar yaslanırsam o kadar geriye gidiyor ben ise gitmemesini istiyorum :) xDrive koltukta aradığım özellikler varsa söyleyebilir misiniz ? :)

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Hocam x drive modelinde istediğiniz kadar itin geriye gitmez bel kısmı. Çünkü gitmesi için çektiğiniz aparat bu otobüslerde çektiğimiz aparatla aynı mantıkta çalışıyor ve sertliği aynı. Yani öyle arkaya yaslanınca kolay kolay geri gidecek bir koltuk değil. Bel kısmınada gelicek olursam koltuğun yanında zaten kendine özel bel desteği geliyor bu yüzden rahat edersiniz. Kendimden örnek vermem gerekirse yaklaşık 7-8 saat oyun oynadığım zamanlar oluyor ama ağrısız sızısız kalkıyorum. Zamanında 1300₺ ye almıştım tam bir F/P oldu benim için.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Hocam x drive modelinde istediğiniz kadar itin geriye gitmez bel kısmı. Çünkü gitmesi için çektiğiniz aparat bu otobüslerde çektiğimiz aparatla aynı mantıkta çalışıyor ve sertliği aynı. Yani öyle arkaya yaslanınca kolay kolay geri gidecek bir koltuk değil. Bel kısmınada gelicek olursam koltuğun yanında zaten kendine özel bel desteği geliyor bu yüzden rahat edersiniz. Kendimden örnek vermem gerekirse yaklaşık 7-8 saat oyun oynadığım zamanlar oluyor ama ağrısız sızısız kalkıyorum. Zamanında 1300₺ ye almıştım tam bir F/P oldu benim için.
Hocam xDrive için önerdiğiniz bir MODEL var mı ?

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
X drive sancak modelini ben kullanıyorum. Tek onu bildiğim için onu önerebilirim

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,075
Hocam bende 1.86 boy, 93 KG'dayım. Cougar Armor-S Black almıştım. Fiyatı şu anda 4.300 TL olmuş. Kumaş, çelik alaşımlardan oluşuyor. Fakat rahat değil. O yüzden memnun kalmadım. Koltuktan uzun süreli kullanan kişiler olarak ilk önce konfor bekliyoruz. Haliyle biraz beni üzdü bu durum. Cougar kaliteli dedim, elimde patladı :D

cougar.png

Öneri olarak xDrive Akdeniz kullanan arkadaşlarım var. Baya memnunlar. Sadece yazın birazcık terleme yapıyor uzun saatlerde.

Ek olarak;

Aerocool Thunder X3 - 3.000 TL satılıyor. Başarılı modellerden birisidir. HB üzerinde yorumları da iyi.

aerocool.png

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Hocam bende 1.86 boy, 93 KG'dayım. Cougar Armor-S Black almıştım. Fiyatı şu anda 4.300 TL olmuş. Kumaş, çelik alaşımlardan oluşuyor. Fakat rahat değil. O yüzden memnun kalmadım. Koltuktan uzun süreli kullanan kişiler olarak ilk önce konfor bekliyoruz. Haliyle biraz beni üzdü bu durum. Cougar kaliteli dedim, elimde patladı :D

Ekli dosyayı görüntüle 473

Öneri olarak xDrive Akdeniz kullanan arkadaşlarım var. Baya memnunlar. Sadece yazın birazcık terleme yapıyor uzun saatlerde.

Ek olarak;

Aerocool Thunder X3 - 3.000 TL satılıyor. Başarılı modellerden birisidir. HB üzerinde yorumları da iyi.

Ekli dosyayı görüntüle 474
Hocam siz ikisiniden hangisini almamı önerirsiniz ? Pazartesi günü siparişini vereyim :) Cougar için üzüldüm hocam geçmiş olsun :(

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,075
Hocam siz ikisiniden hangisini almamı önerirsiniz ? Pazartesi günü siparişini vereyim :) Cougar için üzüldüm hocam geçmiş olsun :(

Hocam xDrive Akdeniz modeli hakkında Trendyol vs baya iyi yorumlar var. Aerocool çok popüler olmadığı için yaygın değil. İnsanların son kullanıcı tecrübelerine bakarak bunu almak sanki daha mantıklı geliyor.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Hocam xDrive Akdeniz modeli hakkında Trendyol vs baya iyi yorumlar var. Aerocool çok popüler olmadığı için yaygın değil. İnsanların son kullanıcı tecrübelerine bakarak bunu almak sanki daha mantıklı geliyor.
Hocam benim aldığım ofis sandalyesi de 4.5 yıldız idi aldım 1 hafta kullandım sonra sorunlar çıkmaya başladı :D Normalde xdrive alıcaktım ama Annem saolsun bunlar var bunlara bak dedi :D:)
sagadgsa.png

Bunu alıyorum hocam o zaman ben :)

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Ben 7 aydır kullanıyorum hocam , sıcak havada terleme olması dışında gayet iyi modeller. Bildiğim kadarı ile de sancak ve Akdeniz modelleri çok benzerler. Gönül rahatlığı ile bu fiyata alabilirsiniz.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
O zaman sizlere teşekkür ediyorum ben bu ürünü pazartesi alıyorum :D

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
@OceanLaB Hocam birde yeni konu acıcam aklımda bir toplama bilgisayar var size zahmet bi düşüncenizi paylaşır mısınız benimle :)

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhaba ben 1 yıl önce Msi ch120x almıştım.Markaya güvenip aldım mühendis arge vs herşey ölçülüp tartılmıştır diye pek araştırmadım.Ama malesef yaz kış demeden terletiyor koltuk.Bu illetten kurtulmak için daha şimdi linkteki kumaş kılıfı sipariş verdim inşallah çözüm olur.Karar verdiginiz koltuğu kumaş olmasından ötürü ben de begendim.Koltuk diğer ekipmanlar gibi kolay alınıp satılamadığı için iyi araştırıp karar vermek lazım.İmkan varsa da oturup denemekte fayda var.Kargoyla gelip kurduktan sonra iade etmek sıkıntı.Taner hocamınkı gibi benimki de elimde patladı, değişsek hanımla kavga gürültüyü göze alamayacam.Mal olmuş 5-6k.Mecbur kılıfla devam.

Son düzenleme:
KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Merhaba ben 1 yıl önce Msi ch120x almıştım.Markaya güvenip aldım mühendis arge vs herşey ölçülüp tartılmıştır diye pek araştırmadım.Ama malesef yaz kış demeden terletiyor koltuk.Bu illetten kurtulmak için daha şimdi linkteki kumaş kılıfı sipariş verdim inşallah çözüm olur.Karar verdiginiz koltuğu kumaş olmasından ötürü ben de begendim.Koltuk diğer ekipmanlar gibi kolay alınıp satılamadığı için iyi araştırıp karar vermek lazım.İmkan varsa da oturup denemekte fayda var.Kargoyla gelip kurduktan sonra iade etmek sıkıntı.
2 hafta sonra görüşlerimi belirtirim hocam.Malum bayram geldi kargo vesaire sıkıntı olur şimdi. :)

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
104
Arkadaşlar boyum ortalama 1.80 kilomda 85 kilo.Bir tane ofis sandalyesi aldım ve rahat edemiyorum.Arkaya doğru yaslandığımda sanki yere düşücekmiş gibi hissediyorum ve gıcır gıcır ediyor.Gaming Koltuk önerisi yapabilir misiniz ? Hazır indirimler gelmişken :)
-
(Not: İşimden gereği bazen bilgisayar başında 10-12 saat oturuyorum o yüzden rahat bir koltuk lazım :)] Şimdiden teşekkürler
-
Bütce 3000 TL
-
Daha öncesinde koltuk kullanıyordum rahattı ama masaya göre alçak kaldığı için sıkıntı oluyordu :)
Hocam merhaba, koltuk işi aslında tamamen kişiye özgü bir durum. Ben kendim şahsen ikinci el 100 liraya aldığım bir ofis koltuğunu kullanıyorum ve demir ayaklı baya sağlam model olmakla birlikte çok rahat ediyorum. Yani pahalı olması veya gaming olması rahat edeceğiniz anlamına hiçbir zaman gelmez. Size tavsiyem gidin bir mağazaya (özel koltuk, sandalye mağazaları oluyor) orada deneyin her birini. İş için aldığım diğer koltuk da o standart ofis modellerinden ve inanır mısınız onu da ikinci el 100 liradan aldım ancak 9-10 saat hiçbir ağrı yapmadan oturabiliyorum.

Deneyin görün kısacası hocam :)

Ps: Ben de yaklaşık 1.80 im ama 94 kilo falanım. Ona rağmen rahat ettiğimi söylüyorum. Yani her vücut yapısına göre farklılık gösteren bir durum hocam.

Sevgilerimle

Son düzenleme:

emrecaglar1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Calitte kullanıyorum yıllardır, tek geçer diyorum. Tavsiyede ediyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri