3 Pinli Fanları 4 Pinli Çoklayıcıya Takma

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Edit: Araştırdım ve cevapları buldum

Sorun başlıktaki gibi sıvı soğutucu alacağım ve ana kartımda sadece cpu fan(4pin) ve sys fan(4pin) var başka fan girişim yok sıvı soğutma aldığımda cpu fana pompayı takacağım geriye kasamda olan 4 fan ve 2 tane sıvı soğutucu fanı kalıyor kasadaki fanlarım 3 pinli, alacağım sıvı soğutucu fanları ve pompasıda 3 pinli sorularım şu şekilde

1-) Cpu fan girişine (4 pinli) 3 pinli pompa takabilir miyim? Evet takılıyor ama tam devirde çalışıyormuş. Araştırdıklarıma göre anakarta bağlarsanız belki biostan ayarlayabilirsiniz olmazsa zorlamayın.

2-) Çoklayıcı alsam (4 pinli) 3 pinli fanları takabilir miyim? Evet takabilirsiniz fakat gene tam hızla çalışır.

3-) Biostan hızlarını ayarlayabilir miyim? Belki emin değilim -_-

Son düzenleme:

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Edit: Araştırdım ve cevapları buldum

Sorun başlıktaki gibi sıvı soğutucu alacağım ve ana kartımda sadece cpu fan(4pin) ve sys fan(4pin) var başka fan girişim yok sıvı soğutma aldığımda cpu fana pompayı takacağım geriye kasamda olan 4 fan ve 2 tane sıvı soğutucu fanı kalıyor kasadaki fanlarım 3 pinli, alacağım sıvı soğutucu fanları ve pompasıda 3 pinli sorularım şu şekilde

1-) Cpu fan girişine (4 pinli) 3 pinli pompa takabilir miyim? Evet takılıyor ama tam devirde çalışıyormuş. Araştırdıklarıma göre anakarta bağlarsanız belki biostan ayarlayabilirsiniz olmazsa zorlamayın.

2-) Çoklayıcı alsam (4 pinli) 3 pinli fanları takabilir miyim? Evet takabilirsiniz fakat gene tam hızla çalışır.

3-) Biostan hızlarını ayarlayabilir miyim? Belki emin değilim -_-
Merhaba bende aynı şeyü düşünüyorum soğutma pompası 3 pinli benim anakart 4 pinli taksam çalışır mı

EnesAkmn1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Recep Baltaş abim bir problem olmaz demişti problem yok takabilirsin 4 pinli sokete 3 pinini

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri