Öneri 30-35K Mimarlık İçin Sistem Veya Laptop Tavsiyesi

ozan1453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Herkese merhaba arkadaşlar,
Mimarlık için bir bilgisayar almam şart. Şuan ki bilgisayarım 32 gb ram - i7 8.nesil - 1050ti ekran kartlı bir Monster laptop. Bana 30-35 bin tl civarında sistem veya laptop önerebilir misiniz ?

Ekran kartı 4060 veya üstü
Ram 32 gb
1 tb ssd

olursa çok iyi olur...

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Laptop olarak ilk önerim aşağıdaki ürün olur. 32GB Ram ve 2TB SSD gayet güzel.

Tam bütçe sınırında ve işlemcisi gerçekten yüksek ama 13700HX gibi bir işlemciyi soğutmak zor olabilir.

Toplama sistem olarak ise ben aşağıdaki şekilde bir sistem kurdu. Benim görmediğim parçalar olabilir yada daha iyisi toplanıyor olabilir. @Kürşat Kütükçü Belki bakar.

KS

ozan1453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Laptop olarak ilk önerim aşağıdaki ürün olur. 32GB Ram ve 2TB SSD gayet güzel.

Tam bütçe sınırında ve işlemcisi gerçekten yüksek ama 13700HX gibi bir işlemciyi soğutmak zor olabilir.

Toplama sistem olarak ise ben aşağıdaki şekilde bir sistem kurdu. Benim görmediğim parçalar olabilir yada daha iyisi toplanıyor olabilir. @Kürşat Kütükçü Belki bakar.

Hocam Casper konusunda pek olumlu yorumlar görmedim acaba sizin bir tecrübeniz veya yorumunuz var mıdır ve bu ekran kartlarında watt değerleri önemli diyorlar acaba bu attığınız laptoplardaki ekran kartlarının watt değerini biliyor musunuz ?

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,280
Hazır sistem olarak bu olabilir ama kasayı cooler master cmp510 yapın kesinlikle tabi birde soğutma gerekiyor bütçen varsa biraz daha kule tipi önerebilirim birde toplama sistem bakacağım ama şu sistem dursun burada

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Hocam Casper konusunda pek olumlu yorumlar görmedim acaba sizin bir tecrübeniz veya yorumunuz var mıdır ve bu ekran kartlarında watt değerleri önemli diyorlar acaba bu attığınız laptoplardaki ekran kartlarının watt değerini biliyor musunuz ?
13700HX Olan cihaz için bir şey diyemeyeceğim çünkü o işlemci hangi cihazda olursa olsun ısınacak. Diğer cihaz da izlediğim inceleme videolarına göre eski Excalibur'larda olan deli gibi ısınma sorunu yok. Güzel bir tasarımı var. Ekran kartı 105w olması lazım.

KS

ozan1453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
13700HX Olan cihaz için bir şey diyemeyeceğim çünkü o işlemci hangi cihazda olursa olsun ısınacak. Diğer cihaz da izlediğim inceleme videolarına göre eski Excalibur'larda olan deli gibi ısınma sorunu yok. Güzel bir tasarımı var. Ekran kartı 105w olması lazım.
Teşekkür ederim bilgi ve ilginiz için

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri