3080 ısınma sorunu

Osman Karaman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Arkadaşlar elimde 3080 gaming oc 10gb ekran kartı var. Şubatta 0 aldım. Kart valhallada 77-80 dereceleri görüyor.
Bu modelde normal midir? İlk aldığımda sanki daha serin çalışıyor gibiydi. Garantiye göndermeli miyim?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Boştamı yoksa oyunlardamı 80°?

KS

Osman Karaman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Oyunda 80° ise sorun yok bence.
Zamanla içindeki macun kuruduğu için olabilir mi ? Kasamın önüne 3 fan taktım forumdan tavsiye alarak dying light 2 de 82 dereceleri gördüğü oluyordu ışın izlemeli oynarken. Tabi kasada hava soğutma vardı hava yetmiyordu o zaman. 3 ay kasa açılmadı yazın bu arada . Okul açılmaya yakın tekrar kullandım.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Boştamı yoksa oyunlardamı 80°?
Assassin's Creed Valhalla'da

Arkadaşlar elimde 3080 gaming oc 10gb ekran kartı var. Şubatta 0 aldım. Kart valhallada 77-80 dereceleri görüyor.
Bu modelde normal midir? İlk aldığımda sanki daha serin çalışıyor gibiydi. Garantiye göndermeli miyim?

Sıcaklıklar biraz fazla geldi fakat aman aman bir sıcaklık farkı yok. 5 derece falan daha sıcak çalışıyor.

Kasanızın hava akışında falan sıkıntı yoksa termal bakım falan gerekiyor olabilir.

Onun dışında isterseniz bir furmark testine sokun, 30 dk falan

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Zamanla içindeki macun kuruduğu için olabilir mi ? Kasamın önüne 3 fan taktım forumdan tavsiye alarak dying light 2 de 82 dereceleri gördüğü oluyordu ışın izlemeli oynarken. Tabi kasada hava soğutma vardı hava yetmiyordu o zaman. 3 ay kasa açılmadı yazın bu arada . Okul açılmaya yakın tekrar kullandım.
Çok anarmal bir sıcaklık göremedim ben ama olması gerektiği gibi olmayabilir termal macuna bir bakın.

KS

Osman Karaman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17

Sıcaklıklar biraz fazla geldi fakat aman aman bir sıcaklık farkı yok. 5 derece falan daha sıcak çalışıyor.

Kasanızın hava akışında falan sıkıntı yoksa termal bakım falan gerekiyor olabilir.

Onu denedim 77 derece civarında hep. X16 4k da

KS

Osman Karaman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Servis halleder de 20 gün sürer en az

Kartı aktif oyunda kullanıyorum acil değilse şimdi göndermesem zararını görür müyüm?

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Kart aman aman sıcak çalışmıyor. Günde 12 saat oyun da oynarsanız hiçbir şey olmaz. Gönül rahatlığı ile kullanmaya devam. Ne zaman ki 90+ olur o zaman panik yaparsınız.

Miningciler aylarca kapatmadan %100 yük altında, ateş topu gibi kullandılar bir şey olmadı. 77 derece çalıştı diye zarar mı görecek :)

Kartı aktif oyunda kullanıyorum acil değilse şimdi göndermesem zararını görür müyüm?

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Kart aman aman sıcak çalışmıyor. Günde 12 saat oyun da oynarsanız hiçbir şey olmaz. Gönül rahatlığı ile kullanmaya devam. Ne zaman ki 90+ olur o zaman panik yaparsınız.

Miningciler aylarca kapatmadan %100 yük altında, ateş topu gibi kullandılar bir şey olmadı. 77 derece çalıştı diye zarar mı görecek :)
Sadece kasanın iyi hava aldığından emin olun ve sonra oyunun keyfini çıkarın :)

eck

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Garanti konusunu başlı başına bir sorun bence kendiniz yapmayın aldığınız yere termal macun için gidin ve orada bulunan teknik ekibe yaptırın bence

KS

Osman Karaman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Sadece kasanın iyi hava aldığından emin olun ve sonra oyunun keyfini çıkarın :)
teşekkürler :) tatile gideceğimde veya oyuna ara vermek istersem yollayacağım o zaman :) şuan uv ile kullanıcam yine de çok ısınmaması için. 1860 mhz 825 mv değerlerinde en fazla 69 oluyor sıcaklık :)

KS

Osman Karaman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
teşekkürler :) tatile gideceğimde veya oyuna ara vermek istersem yollayacağım o zaman :) şuan uv ile kullanıcam yine de çok ısınmaması için. 1860 mhz 825 mv değerlerinde en fazla 69 oluyor sıcaklık :)
arkadaşlar sournu bulşdum kartın üstünden slient ayarını açmışım oc biosa alınca yükte 72-74 uv ile 61-63 derecelere indi sıcaklıklar teşekkürler herkese.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri