35.000-45.000 TL 37K PC Toplasam Ortaya Ne Çıkar..?!

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
İşlemci
12.-/-13.Nesil İntel --- 5-/-7 Nesil Ryzen
Ekran Kartı
RTX 4060
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
37K Laptop Var Almayı Düşündüğüm Lakin Onun Yerine PC Toplasam Yada Hazır Kasa Vsr Alsam Ortaya Ne Çıkar Onu Da Görmek İstedim Bir Öneriniz Var Mı Fiyat-Performans Olarak Bir Pc Toplasak Ne Çıkar Diyen Bu Kardeşinize Ve De Benim Gibilere..
Aklımdaki PC'de Belirlediğim Ana Unsur Ekran Kartının RTX 40 Serisinden Olması Ve Min 4060 Olsun Ve En Az 1Tb M.2 Diye Kararlaştırdım..
İşlemciyi Sıvı Soğutma Almayı Düşünüyorum Lakin Düşünce sadece Bu Onun Dışında Olursa DDR5 Ve İntelde 13. Nesil Lakin Olmazsada Sıkıntı Yok Yani Sadece Düşünceden İbaret Bunlar..
Sadece Ortaya Ne Çıkar Diye Bir Meraktan Soruyrum Bu Konuyu.. Şimdiden Herkeze Teşekkürler.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
37K Laptop Var Almayı Düşündüğüm Lakin Onun Yerine PC Toplasam Yada Hazır Kasa Vsr Alsam Ortaya Ne Çıkar Onu Da Görmek İstedim Bir Öneriniz Var Mı Fiyat-Performans Olarak Bir Pc Toplasak Ne Çıkar Diyen Bu Kardeşinize Ve De Benim Gibilere..
Aklımdaki PC'de Belirlediğim Ana Unsur Ekran Kartının RTX 40 Serisinden Olması Ve Min 4060 Olsun Ve En Az 1Tb M.2 Diye Kararlaştırdım..
İşlemciyi Sıvı Soğutma Almayı Düşünüyorum Lakin Düşünce sadece Bu Onun Dışında Olursa DDR5 Ve İntelde 13. Nesil Lakin Olmazsada Sıkıntı Yok Yani Sadece Düşünceden İbaret Bunlar..
Sadece Ortaya Ne Çıkar Diye Bir Meraktan Soruyrum Bu Konuyu.. Şimdiden Herkeze Teşekkürler.
@Lory monitor lazım

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Eğer oyun için kullanacaksan AMD tarafında şunu yaparsan iyi olabilir. Görseldeki özelleştirmelerle 37k yapıyor yaz aylarına doğru ag400 se214xt tarzı bir hava soğutucu gerekir.

Ekli dosyalar

• str.png
    str.png
    67.8 KB · Görüntüleme: 25

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
783
@Lory monitor lazım

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
@Lory monitor lazım
Hocam Valla Güzel PC Ama 1Tb Değil Yaa.. 500 Bu Devirde Kime Yete..

Monitör Var Diye Hesap Edelim Hocam Sadece Yeni PC Topluyoz Alıyoz Gibi Düşünsek Ne Çıkar.. Bence Daha İyi Pc Çıkabilir Ortaya.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Hocam Valla Güzel PC Ama 1Tb Değil Yaa.. 500 Bu Devirde Kime Yete..

Monitör Var Diye Hesap Edelim Hocam Sadece Yeni PC Topluyoz Alıyoz Gibi Düşünsek Ne Çıkar.. Bence Daha İyi Pc Çıkabilir Ortaya.
750w psu al
Bide Arctic 240mm sıvı sogutucu yakışır
Zamanla eline para geçtikte m2 yi söker 1tb lik takarsın

Aralkural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
42-45 arasına 4070 ti sistem
33-36 arasınada 4070 veya 7800 xt li bi sistem alırsın hocam

asedwa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Hocam sistem önermeyeceğim ama 37k ya sakın 4060 veya 4060 ti almayın 4070 için bütçeniz gayet yeterli

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
750w psu al
Bide Arctic 240mm sıvı sogutucu yakışır
Zamanla eline para geçtikte m2 yi söker 1tb lik takarsın
Eski Pc Den Yenisine Geçicem Hocam (Diyelim) Ve Şuan 3 Tb Alan Var (HDD) Nasıl 500'e Geçeyim.. :D HDD'yi Tekrar Kullanıma Sokabilirim Ama Bayağı Bet Sektör olduğuna Emin Olduğum İçin Çöpe Çıkacaktır Ondan 1 Tb Diye Hesap Yaptım Ayrıca Zaten 2 Oyun 1 Program Yüklüyosun 500 Gb Doluyor Günümüzde Yetmez Diye Ondan Dedim..

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Eski Pc Den Yenisine Geçicem Hocam (Diyelim) Ve Şuan 3 Tb Alan Var (HDD) Nasıl 500'e Geçeyim.. :D HDD'yi Tekrar Kullanıma Sokabilirim Ama Bayağı Bet Sektör olduğuna Emin Olduğum İçin Çöpe Çıkacaktır Ondan 1 Tb Diye Hesap Yaptım Ayrıca Zaten 2 Oyun 1 Program Yüklüyosun 500 Gb Doluyor Günümüzde Yetmez Diye Ondan Dedim..
Hdd ni takabilirsin idareten 500gb kullanabilirsin dostum eğer biraz daha veririm 1 tb olsun dersen al

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Benim önerdiğimede göz atabilirsin 1tb ssd var anakart giriş seviye değil.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
Hocam Aslında Benim Hafamda Şöyle Bir Durum Var Ve Durumun Yanlışlığı Doğruluğu Kişiden Kişiye Değişebilir Ama Durum Şu..
Ben Şimdi 37K PC'ye RTX4060 Alayım Diyorum. İşlemcide i7 12.Nesil Alayım Ama Amd İse Ryzen 7 6. Yada 7.Seri Olur Gibi. M.2 SSD 1Tb Daha En Baştan Olsun Çünkü Oyunlardı Programlardı Efendime Söyliyim Edit Render Video Yayın Vede Şahsi Proje Dosyalarım Az Buz Yer Kaplamıyor Yani Hatta Çoğu PC'me Sığmadığından Ortak Sunucuda Duruyor Arkadaşlarla Beraber Kullandığımız Vsr Herneyse..
Ram Kesin Olarak 16Gb Olacak DDR4 Olsun Diyorum Anakart Ne Olur Bilmem Ama Kasada Üste Rahat 3 Öne Rahat 3 Fanlı Radyatör Yada Drekt Olarak Fan Sığsın İstiyorum Sebebi Üste İşlemci Soğutucunun Radyatörünü (İlerde Aldığımda Farz Edelim) Sığsın İstiyorum Öne De Sığmasını İstememin Sebebi İleride GPU'yu Da İşlemci Gibi Sıvı Soğutmaya Çevirirsem Oraya Koyarım Diye Diyorum Onun Dışında İsterse Kablo Düzenleme İçin Ekstra Destek Değil Köstek Olsun İsterse Umrumda Değil..
Yani Böyle Bişey Var Aklımda Tabi Burada i7 Yada Ryzen 7 Yerine 5 De Seçilebilir Mi Belki Olabilir Ama İleride İşlemci Değil De GPU Değiştirmek Daha İşime Gelir Gibime Geldi Sonuç Olarak RTX4060 Uzun Süre İşimi Görecektir Ama En Erken Değiştirmek İsteyeceğim Şey Bu Olacaktır Her Zaman (Ne Kadar İyi Olursa Olsun) Ve Benim İçin 4050 Bile Gayet Misliyle İşimi Görecekken 4060 Bence Gayet Yeterli Olacaktır Diye Düşünüyorum Sonuç Olarak Ütopik İşler Yapmıyorum Yada Çalıştırmıyorum Asıl Gerekli Olan Şey Ram CPU Ve Depolama Bende Diyebilirim Çünkü Yaptığım Hatta Çalıştırdığım Çoğu Şey CPU Ve Ram'e Yük Bindirim Depolamada Cİddi Yer Kaplayacak Derecede İşler Yapıyorlar Diyebilirim..
Biliyorum Bİrazcık Hun Destanı Yazdım Ama Genel Olarak Bu Durumum Diyebilirim Özetle.
😶😶😶

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri