26.000-30.000 TL Asus Tuf 3080 Ti Ekran Kartına Uygun Sistem Önerisi ?

qrhN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Amd Ya da İntel
Ekran Kartı
Asus Tuf 3080 TI
Arkadaşlar selamlar,

Oyun amaçlı kullanılmak üzere yeni bir kasa toplamak istiyorum. Halihazırda Monster in eski seri bir laptopunu kullanıyorum. İlk kez masaüstü pc toplayacağım bileşenlerin hangisi birbiriyle uyumlu vs. zerre bilgim yok.

Elimde Asus Tuf 3080 TI ekran kartı var. Bu karta uygun donanım önerilerinizi alabilir miyim? Firmalara gitsem herkes elindeki ürünü öneriyor o yüzden buradan sizlere sormak istedim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bütçem 30 - 35k

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
557
işlemci için en düşük 7500f amd tercih etmeni öneririm. En yüksek olarak 7800x3d.

anakart standart olarak 650 serisi bir anakart tercih edilebilir. En yüksek olarak x serisi bakılabilir.

ram olarak 6000mhz clsi düşük bi ram idare edecektir fazlasıyla zaten sorun yaşanıyor.

3xxx serisi çok enerji tüketiyor psu olarak kaliteli bir psu almanı öneririm. 850 civarı veya kaliteli 750de iş görür diye düşünmekteyim

KS

qrhN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işlemci için en düşük 7500f amd tercih etmeni öneririm. En yüksek olarak 7800x3d.

anakart standart olarak 650 serisi bir anakart tercih edilebilir. En yüksek olarak x serisi bakılabilir.

ram olarak 6000mhz clsi düşük bi ram idare edecektir fazlasıyla zaten sorun yaşanıyor.

3xxx serisi çok enerji tüketiyor psu olarak kaliteli bir psu almanı öneririm. 850 civarı veya kaliteli 750de iş görür diye düşünmekteyim
Teşekkür ederim, liste oluşturmaya çalışayım.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
557
anakartta 4xram 2 x m2 olmasına özen gösterin minimum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri