Yardım 38 Bin Sistem

hellsing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
INTEL I5 13400F
Ekran Kartı
MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X BLACK OC 16GB GDDR6 128Bit DLSS 3
Bilgisayar hazır sistem aldım. İçerisindeki Ram iyi mi sizce?
Ayrıca bir tane 8 gb eski ramim var Bir tanesini çıkarıp bunu da takabilirim. Markası Gskill ripjaws 3200 ddr4.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924
Bilgisayar hazır sistem aldım. İçerisindeki Ram iyi mi sizce?
Ayrıca bir tane 8 gb eski ramim var Bir tanesini çıkarıp bunu da takabilirim. Markası Gskill ripjaws 3200 ddr4.
38k ya 13400f+4060ti mi aldınız ? Bir de ventus mu ? Geçmiş olsun. İade edebiliyorsanız edin derim. Farklı marka ram takarsanız uyum sorunu yaşanabilir.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924
Öncelikle neden iade edeyim söylermisiniz?
Çok pahalı. 38k ya 7500f+4070super sistem alıyorsunuz. Ekran kartı soğutma konusunda çok kötü çok yüksek derecelerde çalışır. Yük altında değilken bile fan açabilir. Onun dışında güç kaynağı falan da kötü olabilir sanırım Vatan'dan almışsınız.

KS

hellsing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Çok pahalı. 38k ya 7500f+4070super sistem alıyorsunuz. Ekran kartı soğutma konusunda çok kötü çok yüksek derecelerde çalışır. Yük altında değilken bile fan açabilir. Onun dışında güç kaynağı falan da kötü olabilir sanırım Vatan'dan almışsınız.
Soğutucu iyiymiş öyle dediler. Normal de zotac ekran kartı ama ben msi ile değiştirdim. Ayrıca 38 k ya o ositemi nereden alabiliriz. Ben itopya ya da baktım hepsi dandik. 38 bine e i5 12 nesil amd ekran kartı vardı. Anakart da kötü.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924
Soğutucu iyiymiş öyle dediler. Normal de zotac ekran kartı ama ben msi ile değiştirdim. Ayrıca 38 k ya o ositemi nereden alabiliriz. Ben itopya ya da baktım hepsi dandik. 38 bine e i5 12 nesil amd ekran kartı vardı. Anakart da kötü.
Soğutucu değil ekran kartının soğutmasından bahsediyoruz. Keşke zotac seçseymişsiniz. Sistemin tüm bileşenlerini atabilir misiniz ?

KS

hellsing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Zotac ekran kartı malzeme kalitesi msi göre kötüymüş. Soğutması da.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240421_133654_Chrome.jpg
    Screenshot_20240421_133654_Chrome.jpg
    385.4 KB · Görüntüleme: 7

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924
Zotac ekran kartı malzeme kalitesi msi göre kötüymüş. Soğutması da.
Ventus 2x den daha çöp olduğunu sanmıyorum. Bu fiyata cidden kötü bir sistem ddr4 falan olması. 7500f+4060ti ddr5 olarak üst seviye güzel bir şey toplayabiliriz. İade ederseniz

KS

hellsing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ventus 2x den daha çöp olduğunu sanmıyorum. Bu fiyata cidden kötü bir sistem ddr4 falan olması. 7500f+4060ti ddr5 olarak üst seviye güzel bir şey toplayabiliriz. İade ederseniz
Bilgisayar anakart başka mağaza dan gelecek ve düzecekler, iade etme şansım olur mu? Ayrıca 38 bin TL lik sistemin linki atabilirmisiniz? Yardımcı olduğunuz içinde teşekkür ederim

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924
Bilgisayar anakart başka mağaza dan gelecek ve düzecekler, iade etme şansım olur mu? Ayrıca 38 bin TL lik sistemin linki atabilirmisiniz? Yardımcı olduğunuz içinde teşekkür ederim
38K ya 7500f+4070super giriş seviye sistem yapabilirsiniz. Veya 7500f+4060ti üst seviye bir sistem yapabilirsiniz. 7500F 13400F den daha iyi bir işlemci bu arada.
Sistemler bunlar. Özelleştirilmemiş halleri. 4070super olana en düşük parçaları seçerseniz 38k ya yaklaşıyor. Öbürüne de düzgün ram, anakart vesayre seçeriz. İade ettikten sonra buradan yazabilirsiniz.

KS

hellsing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
38K ya 7500f+4070super giriş seviye sistem yapabilirsiniz. Veya 7500f+4060ti üst seviye bir sistem yapabilirsiniz. 7500F 13400F den daha iyi bir işlemci bu arada.
Sistemler bunlar. Özelleştirilmemiş halleri. 4070super olana en düşük parçaları seçerseniz 38k ya yaklaşıyor. Öbürüne de düzgün ram, anakart vesayre seçeriz. İade ettikten sonra buradan yazabilirsiniz.
Hocam elinize sağlık ama benim de beğenmedim noktalar var.
1. Game garaj a güvenmem (Vatan yada itopya) ki vatan her yerde var mağazası.
2. Palit soğutucu güzel ama muhatabın yok
3. En kötüsü kronik sorunlu bir ssd
Ama anakart, kasa,işlemci iyi. Sistem alınır ama ssd ile ekran kartı değistirilirse.(Bana göre)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924
Ama anakart, kasa,işlemci iyi. Sistem alınır ama ssd ile ekran kartı değistirilirse.(Bana göre)
Tamam o zaman iadeyle uğraşmayın siz bilirsiniz. Vatan gibi bir şirketten çok indirimli bir fiyat olmadığı sürece hayatım boyunca bir daha alışveriş yapmam herhalde. Kaç kere alışveriş yaptım her birinde sorun yaşadım. Palit değil zaten sistemleri özelleştirip inno3d ekran kartı seçeceğiz, palit dual serisi de pek iyi denemez soğutma açısından. Muhattabın yok falan olayları boş

KS

hellsing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tamam o zaman iadeyle uğraşmayın siz bilirsiniz. Vatan gibi bir şirketten çok indirimli bir fiyat olmadığı sürece hayatım boyunca bir daha alışveriş yapmam herhalde. Kaç kere alışveriş yaptım her birinde sorun yaşadım. Palit değil zaten sistemleri özelleştirip inno3d ekran kartı seçeceğiz, palit dual serisi de pek iyi denemez soğutma açısından. Muhattabın yok falan olayları boş
neyse ben aldığım sistemden memnunum. İyi günler

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
palit 4070 super dualin soğutması cidden rezalet bu arada inno3d yükte 65 derece iken palit 80 derece falan

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri