Soru 4 Ram Mı Takmak Yoksa 2 Mı

Farukaktacun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Herkese selamlar kafama takılan bu soruya cevap arıyorum 4 ram slotunun 2 sı dolu suan 4 slotta dolu olunca performans da fark ne oranla artar veya artarmı?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
235
Denemedim ama bazı son nesil anakartlarda 4 slot dolu olunca,ramlerin olması gerekenden daha düşük hızlara düşebileeği ibaresi var. Hadi hepsinden vazgeçtim,bi pc'ye ne kadar fazla parça ilave edersen o kadar fazla sorun riskinide alırsınız.Ama bu ,ihtiyacınız olunca, 4 slotu doldurmayacağınız anlamına gelmez tabi ki.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
Herkese selamlar kafama takılan bu soruya cevap arıyorum 4 ram slotunun 2 sı dolu suan 4 slotta dolu olunca performans da fark ne oranla artar veya artarmı?
performansına etki eden bir durum olmaz olursa maximum 3 5fps bir şeydir. Eğer render alıyorsan o zaman yardımı dokunur fakat oyun için gereksiz 4 slotun dolu olması dual channel çok daha iyi olacaktır senin dolu durmasını istiyorsan boş kitler satılıyor onlardan alabilirsin.

Denemedim ama bazı son nesil anakartlarda 4 slot dolu olunca,ramlerin olması gerekenden daha düşük hızlara düşebileeği ibaresi var. Hadi hepsinden vazgeçtim,bi pc'ye ne kadar fazla parça ilave edersen o kadar fazla sorun riskinide alırsınız.Ama bu ,ihtiyacınız olunca, 4 slotu doldurmayacağınız anlamına gelmez tabi ki.
Söylediğiniz şey tamamen yanlış ne kadar parça takılırsa sorun artar böyle bir şey yok. Doğru parçaları kullandıktan sonra hiçbir sorun olmaz düzgün kalitede malzeme alıp doğru ürünü kullanırsanız isterseniz full+full olsun hiçbir soruna yol açmaz. Benim daha önceki sistemimde 4 ram slotumda doluydu 13 adet fan takılıydı çift m2 ssd 6 HDD 2 sata SSD vardı 3 monitör bağlıydı pc ye hiçbir gün sorun yaşamadım. Olay doğru parçayı takmakta ve düzgün kalitede mal almakta hocam.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
398
5600x işlemci 550m anakart mevcut 2 slot 2x8 doluydu aynı marka 2x8 daha ekledim 4x8 yaptım bir sorun yaşamadım.
ram hızları 3200mhz

kaan0513

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
Am4 te pek sorunolacağını düşünmem ama am5 için tavsiye etmem. Daha sistem tam oturmadı gencelleme alıp duruyor sürekli.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri