4000 TL Laptop Tavsiye

VitoBey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Değerli dostlar diz üstü pc'de oyun oynamayı seviyorum. Ülkemizdeki ekonomik durum malum çok kötü. Maksimum 4000 TL'lik bir bilgisayar bütçem var. Bu fiyata en iyi oyun performansını verebilecek laptop önerilerinizi alabilir miyim? Lütfen "oyun oynayacaksan laptop alma, masaüstü bilgisayar al" veya 4000 Liralık laptopta oyun oynayamazsın gibi cevaplar yazarak akıl vermeyiniz. Ayrıca aldıktan sonra ssd falan bilmem ne laptopta hiç bir teknik ekleme veya değişiklik yapmayacağım. Sorum çok net ve açık: Bir insanın maksimum 4000 TL'si var. Ve bu paraya kesin olarak laptop alacak. Bu laptopu da daha çok online veya online olmayan her iki türde bilgisayar oyunlarını oynayarak kullanacak. Bu durumda bu şahıs şu anda piyasada olan ve fiyatı Dört Bin TL'yi geçmeyen hangi ekran kartına ve teknik özelliklere sahip laptopu alırsa tüm grafik ayarlarını en düşüğe getirerek bile oynasa en iyi verimi ve randımanı elde eder? Bu kişi hangi laptopu alırsa parasını en iyi şekilde değerlendirmiş olur? Bu işten gerçekten anlayan değerli dostlardan yardım istiyorum. Lütfen yanlış yönlendirme yaparak kul hakkına girmeyiniz. Bu konuyu gerçekten çok iyi biliyorsanız ve kararınızdan eminseniz tavsiyede bulununuz. Şimdiden teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bütçeniz oyun oynamak için çok yetersiz bu yüzden harici ekran kartı olan bir makine alamazsınız bu fiyata laptop olarak. İşlemci içinde dahili GPU birimi olan ürünlerden seçim yapmanız gerekiyor ki bu durumda bu bütçeye şuan ki piyasada INTEL 1005G1/1035G1 yada AMD 3500U işlemcilerinin içindeki GPU birimini tercih edebilirsiniz.

Başka bir cihaz alamazsınız bu fiyata.

Örnek birkaç oyun testleri;

Theredor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçenizi biraz yükseltip monster notebook cihazlara bir göz atabilirsiniz.

Terenas1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
VitoBey' Alıntı:
Değerli dostlar diz üstü pc'de oyun oynamayı seviyorum. Ülkemizdeki ekonomik durum malum çok kötü. Maksimum 4000 TL'lik bir bilgisayar bütçem var. Bu fiyata en iyi oyun performansını verebilecek laptop önerilerinizi alabilir miyim? Lütfen "oyun oynayacaksan laptop alma, masaüstü bilgisayar al" veya 4000 Liralık laptopta oyun oynayamazsın gibi cevaplar yazarak akıl vermeyiniz. Ayrıca aldıktan sonra ssd falan bilmem ne laptopta hiç bir teknik ekleme veya değişiklik yapmayacağım. Sorum çok net ve açık: Bir insanın maksimum 4000 TL'si var. Ve bu paraya kesin olarak laptop alacak. Bu laptopu da daha çok online veya online olmayan her iki türde bilgisayar oyunlarını oynayarak kullanacak. Bu durumda bu şahıs şu anda piyasada olan ve fiyatı Dört Bin TL'yi geçmeyen hangi ekran kartına ve teknik özelliklere sahip laptopu alırsa tüm grafik ayarlarını en düşüğe getirerek bile oynasa en iyi verimi ve randımanı elde eder? Bu kişi hangi laptopu alırsa parasını en iyi şekilde değerlendirmiş olur? Bu işten gerçekten anlayan değerli dostlardan yardım istiyorum. Lütfen yanlış yönlendirme yaparak kul hakkına girmeyiniz. Bu konuyu gerçekten çok iyi biliyorsanız ve kararınızdan eminseniz tavsiyede bulununuz. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlara katılıyorum bu fiyat oyuncu notebook'u için çok yetersiz. Paylaşımsız ekran kartlı bir model bu fiyata bulunamaz benim size en iyi tavsiye olarak sunacağım cihaz aşağıda.

https://www.hepsiburada.com/asus-x5...bilgisayar-p-HBV000019WY92?magaza=GTI Bilişim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
bogota' Alıntı:
Merhaba, o fiyat bandında şu sıralar piyasada denk geldiğim en iyi cihaz budur muhtemelen;

https://www.hepsiburada.com/hp-15s-...gnSStuhKSTYERXMELc-4oZxhtrvHMiUBoCBvEQAvD_BwE

hemen olmasa bile ilerleyen zamanlarda elinizde imkan olduğu an RAM'i 8'e çıkarmanız sizin için fayda sağlayacaktır.
4GB RAM var oyun oynanması büyük zorluk bu makine ile. O yüzden en mantıklı seçenek değil. Ancak GPU birimi G4 'e yükseliyor 8GB RAM miktarına tamamlanırsa +10FPS ortamalasında daha iyi sonuçlar alınabilir. Ancak 4GB RAM ile oyun filan oynanmaz. Sırf 1.5-2 GB kadarını sadece Windows yiyor zaten.

Terenas1' Alıntı:
VitoBey' Alıntı:
Arkadaşlara katılıyorum bu fiyat oyuncu notebook'u için çok yetersiz. Paylaşımsız ekran kartlı bir model bu fiyata bulunamaz benim size en iyi tavsiye olarak sunacağım cihaz aşağıda.

https://www.hepsiburada.com/asus-x5...bilgisayar-p-HBV000019WY92?magaza=GTI Bilişim
4GB RAM var oyun oynanması büyük zorluk bu makine ile. O yüzden en mantıklı seçenek değil. 4GB RAM ile oyun filan oynanmaz. Sırf 1.5-2 GB kadarını sadece Windows yiyor zaten.

WalkerCyborgCK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bogota' Alıntı:
Merhaba, o fiyat bandında şu sıralar piyasada denk geldiğim en iyi cihaz budur muhtemelen;

https://www.hepsiburada.com/hp-15s-...gnSStuhKSTYERXMELc-4oZxhtrvHMiUBoCBvEQAvD_BwE

hemen olmasa bile ilerleyen zamanlarda elinizde imkan olduğu an RAM'i 8'e çıkarmanız sizin için fayda sağlayacaktır.

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]@[/font][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]bogota katılıyorum. İlerde Ram artışı ile uzun süre kullanabileceğiniz bir model olur. Ama sonuçta gaming bir cihaz değil. İşlemci serisi de güncel kesinlikle günlük oynayacağınız oyunlarda sorun yaşatmaz. Ben 7. Nesil i3 kullanıyorum ve sorunsuz bir şekilde keyif alarak oyun oynayabiliyorum. [/font]

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri