4000 TL PSU-Kasa-Soğutucu tavsiyesi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Anakart , CPU ve Ekran kartınızı yazarsanız daha net yardımcı olabilirim. Hepsi iyi ürünler bu arada alınabilir benimde önerdiğim ürünler ama bileşenlerinizi ve anakartınızı öğrenmem gerek.

KS

Yüksek RPM

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakart , CPU ve Ekran kartınızı yazarsanız daha net yardımcı olabilirim. Hepsi iyi ürünler bu arada alınabilir benimde önerdiğim ürünler ama bileşenlerinizi ve anakartınızı öğrenmem gerek.

Öncelikle teşekkürler, ryzen 5 5600x ve rtx 3060 Ti ile kullanmayı düşünüyorum

Anakart olarak msi MPG b550 gaming plus aldım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
650W veya üzeri idealdir PSU için. Sıvı soğutucu biraz fazla o işlemci için ama önerdiğim bir üründür ve 4K bütçeye harcayacaksanız bu ürünler çok iyi ürünlerdir. 

Ben olsam biraz daha iyi seçimler yapardım.
PSU : 
Kasa : 
  1.  - Sadece MSI marka ürünler ile ve MSI MysticLight desteği olan ürünler ile RGB senkronu vardır.
  2.  - Sadece ASUS destekli ürünler ile RGB senkronu vardr.
Soğutucu :
Ben olsam PSU 2 + Kasa 2 + Soğutucu 2 veya RGB olmak zorundaysa 1 numaralı ürün ile seçimlerimi yapardım.

Daha iyi harcanmış bir 4K olur.

KS

Yüksek RPM

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
650W veya üzeri idealdir PSU için. Sıvı soğutucu biraz fazla o işlemci için ama önerdiğim bir üründür ve 4K bütçeye harcayacaksanız bu ürünler çok iyi ürünlerdir. 

Ben olsam biraz daha iyi seçimler yapardım.
PSU : 
Kasa : 
  1.  - Sadece MSI marka ürünler ile ve MSI MysticLight desteği olan ürünler ile RGB senkronu vardır.
  2.  - Sadece ASUS destekli ürünler ile RGB senkronu vardr.
Soğutucu :
Ben olsam PSU 2 + Kasa 2 + Soğutucu 2 veya RGB olmak zorundaysa 1 numaralı ürün ile seçimlerimi yapardım.

Daha iyi harcanmış bir 4K olur.

Teşekkür ederim,uyarı almama sebep olmaz umarım ama technopat sosyal üyesiyim, orada şöyle bir konu açmıştım, gigabyte p750GM modeli Tier E olarak geçiyor, ama DC to DC ve LLC var, bu yüzden Tier E olduğuna çok da inanamadım doğrusu,yine de riske atmayacağım.

FSP aurum ile sorun yaşayan 2-3 kullanıcı olmuş, 1200w psu ile sistem yüksek altına girmeyecek olsa bile FSP aurum 1200w modeli hold up time konusunda rezalet kalmış

Aslında stoklarda olsaydı Fractal Design İON 660w platinum alacaktım, maalesef dün stokları tükendi.

Kasa olarak xpg battlecruiser tercih ederim yüksek ihtimalle, temperli camları sayesinde daha hoş bir görüntü sunuyor, sekira 100R kasanın önü yarı açık yarı kapalı olduğu için onu alacağımı düşünmüyorum.

sıvı soğutucu konusunda ise PF360 yerine PF240 alıp aradaki fark ile ssd almayı düşünüyordum aslında, bu durumu sonradan değerlendireceğim.

Teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Her PSU 'da bazı sorunlar olabilir ki o sorunlar standart ve üst düzey kullanıcıları pek ilgilendiren konular değiller genelde. Önerdiğim FSP ürünü piyasanın en iyi satan ürünü 2-3 kullanıcı bir kıyas değil ki her ürünün kötü deneyim yaşayan kullanıcısı olur. Ürün odaklı teknik bir hatalı ürün gitmiş olabilir kullanıcılara o bir kriter kesinlikle değildir. Dünya markalarının başlarında gelen FSP ve Seasonic ürünleri dahil en pahalı pek çok PSU ürünlerinde bile pek çok test sonucunda puan kırılacak pek çok şey olabiliyor. Sorunlu bir ürün olsa önermem zaten. Yani sizi ilgilendiren sorunları yok bu ürünlerin. Zaten kötü bir ürün olsa önermezdim ben öneriyorum risk alıyorum sonuçta burada değil mi? Gigabyte modele gelirsek benzer şeyleri onun içinde söyleyebilirim ki PSU 'yu yapan alt yapı firması MEIC firmasıdır ki bir Asya firmasıdır kendisi. 100% başarılı değil ama üzmez daha öncede çokça önerdiğim bir üründür kendisi.

Eğer FSP ürünü alacak kadar çıkamıyorsanız ve Gigabyte modeli almak istemiyorsanız o halde aşağıdaki ürünlerden tercih yapabilirsiniz.

1.  - 8 adet akım koruması olan muazzam bir üründür. İlk tavsiyemdir.
Bu 6 üründen birisini alabilirsiniz.
NOT : 5 ve 6 numara hariç diğer tüm ürünlerde 4+4 yani 8 pin CPU güç girişi var. Buda şu anlama geliyor siz anakart seçersen bu 5 ve 6 numara hariç diğer ürünleri alırsanız anakartınızı 8 Pin CPU güç girişli bir model almalısınız.

Sıvı soğutucu için 5600X veya daha üzeri her işlemciye 240mm Silver Stone ürün yeterli olur ki zaten indirimde o ürün o fiyat indirimli fiyatı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri