35.000-45.000 TL 4060 Sistem Tavsiyeleri

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
62
İşlemci
AMD
Ekran Kartı
NVIDIA
Bir arkadaşım sistem arıyor. Eğer tavsiyeniz varsa paylaşırsanız sevinirim. İstediği özellikleri aşağıya yazıyorum bütçeyi yukarda belirttim.

4060 ve kesinlikle NVIDIA olacak
İşlemci İntel den yana ama AMD olsa da olur diyor.
Güvenilir birinin topladığı bi kasa olmasına çok dikkat ediyor darboğaz yapmasından çok endişeleniyor.
2 tb civarları depolama yeterli olur sanırım.
Işıklandırma falan filan görünüş hiç önemli değil tam performansçı

Şimdiden teşekkürler.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
462
35-45 4060 için çok fazla 20-25 bandı olmalı

şuanda attığım sistem 22k piyasaya göre ve parçalarına göre gayet ucuz. ssd plus serisi ve 1 tb ekran kartı asuS. Psu güvenilir bir marka. Kasada bu banda göre gayet yeterli. Satıcıda vatan. Belki sadece anakart 660 yapılabilişrdi ama seçenekte yok. Ekstra cpu sogutucuda cabası

Son düzenleme:

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
35-45 4060 için çok fazla 20-25 bandı olmalı

şuanda attığım sistem 22k piyasaya göre ve parçalarına göre gayet ucuz. ssd plus serisi ve 1 tb ekran kartı asuS. Psu güvenilir bir marka. Kasada bu banda göre gayet yeterli. Satıcıda vatan. Belki sadece anakart 660 yapılabilişrdi ama seçenekte yok. Ekstra cpu sogutucuda cabası

Bence 16 gb 4060ti modelini kastederek o bütçeyi söylediler hocam 😅 yoksa dediğiniz gibi 8gb 4060 için fazla

KS

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
62
Bence 16 gb 4060ti modelini kastederek o bütçeyi söylediler hocam 😅 yoksa dediğiniz gibi 8gb 4060 için fazla
Ya fiyat konusunda GÜVENİLİRLİK kendisi için aşşşırı derecede önemli olduğu için piyasadaki bu fiyatları anormal buluyor. Darboğaz yapar falan diye düşünüyor. Ondan dolayı bana söylediği bütçeyi söyledim ben. Ama daha düşük bütçede bir öneriniz varsa paylaşırsanız tabi ki onu da kendisine gösteririm bende.

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Ya fiyat konusunda GÜVENİLİRLİK kendisi için aşşşırı derecede önemli olduğu için piyasadaki bu fiyatları anormal buluyor. Darboğaz yapar falan diye düşünüyor. Ondan dolayı bana söylediği bütçeyi söyledim ben. Ama daha düşük bütçede bir öneriniz varsa paylaşırsanız tabi ki onu da kendisine gösteririm bende.
O zaman hocamın tavsiyesi iyi, 30-35 bandına çıkarsanız daha performanslı bir ürün de bulabilirsiniz; güvenilirlik konusunda bir sorun yaşamazsınız (bilinen öncü firma veya satıcılardan aldığınız ürünlerde)

KS

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
62
Başka tavsiyesi olan varmı acaba ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
596
vatandaki makinaya dah üst işlemci ve e.kartı upgradesi yapılamaz . DDR4 sistem olması da eksi bi olay.
rYZEN 7600 işlemcili ve gerekirse,ilerde 7800X3D bile takabileceğiniz DDR5 şu makinayı öneririm.

Ekli dosyalar

• e.PNG
    e.PNG
    73.2 KB · Görüntüleme: 7

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri