4060'Lı Sistemim Aniden Donuyor

Crytek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar arkadaşlar 6-7 ay önce bir sistem aldım 6 aydır windows 10 kullanıyordum yeni monitör alınca windows 11 e geçeyim dedim. Sonrasında bilgisayarım bir anda donuyor sadece mause hareket ediyor başka bir işlem yapamıyorum 1 defa olunca sıkıntı etmedim fakat 3.defa olunca artık bi sorun teşkil etmeye başladı ne yapabilirim?
Sistem Özellikleri
Msi Rtx 4060
i5 12400f
msi pro h610m
8x2 g.skills 3200mhz ram
crucial 1tb ssd 5000/3000

Oonurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
monitör de bir sıkıntı olmasın bağlantısında yada monitör den önce donma yapıyormuydu

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Merhabalar arkadaşlar 6-7 ay önce bir sistem aldım 6 aydır windows 10 kullanıyordum yeni monitör alınca windows 11 e geçeyim dedim. Sonrasında bilgisayarım bir anda donuyor sadece mause hareket ediyor başka bir işlem yapamıyorum 1 defa olunca sıkıntı etmedim fakat 3.defa olunca artık bi sorun teşkil etmeye başladı ne yapabilirim?
Sistem Özellikleri
Msi Rtx 4060
i5 12400f
msi pro h610m
8x2 g.skills 3200mhz ram
crucial 1tb ssd 5000/3000
Hocam monitörü display port üzerinden bağladığınızı varsayıyorum. Siz windows 11'e geçtikten sonra ve yeni monitörünüzü bağladıktan sonra windows'tan hertz ayarını yaptınız mı? Eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız buradan bakabilirsiniz:

Bir de eğer ekran hertz sorunu değilse donma yaşandığı zaman ram kullanımızı kontrol edebilirsiniz. 16 gb ram sıkıntı çıkarıyor olabilir.

KS

Crytek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci sıcaklık değerlerini kontrol ettinizmi ?
normal seviyede ekran kartıda işlemcide

Hocam monitörü display port üzerinden bağladığınızı varsayıyorum. Siz windows 11'e geçtikten sonra ve yeni monitörünüzü bağladıktan sonra windows'tan hertz ayarını yaptınız mı? Eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız buradan bakabilirsiniz:

Bir de eğer ekran hertz sorunu değilse donma yaşandığı zaman ram kullanımızı kontrol edebilirsiniz. 16 gb ram sıkıntı çıkarıyor olabilir.
hertz ayarladım zaten ramleri kontrol ettim bi sorun gözükmüyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri