35.000-45.000 TL 4060Ti̇ Si̇stem Alinir Mi?

Mitchell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Amd Ryzen 5 7500f
Ekran Kartı
ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 8GB
Merhaba ben ileride daha yüksek bir ekran kartına geçebileceğim bir sistem almak istiyorum. Bazı sistemleri araştırdım ve kendi kullanacağım şekilde oyun , iş olarak kullanmak için sistemlerin anakart ssd soğutucu gibi parçalarını yükselttim 1 2 yıl sonra ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum.

Bu sistemi alıp özelleştirdiklerim;
Thermalright peerless assasin soğutucu
Kingston KC3000 1tb ssd
Asus Prime B650M-K
Ve daha sonra yüksek sisteme geçeceğim için psu yu 750w yaptım

Bu sistem 41 42 k civarı tutuyor uzun yıllar sorunsuz gitmesini istediğim için böyle yaptım sizce alınır mı?

ugurcamm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kaliteli parçalar seçmişsin. Bence bütçe sıkıntın yoksa güzel. Ben de fiyat performans yerine kalite performans seçerim hep. Ama 7800xt li sistemlere de bakmanı öneririm

KS

Mitchell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaliteli parçalar seçmişsin. Bence bütçe sıkıntın yoksa güzel. Ben de fiyat performans yerine kalite performans seçerim hep. Ama 7800xt li sistemlere de bakmanı öneririm
Ben zaten amd ekran kartı almak istemediğim için bu sistemi seçtim yoksa pc hocasının son yaptığı sistemi özelleştirip alacaktım ama amd konusunda kafam rahat değil ve o yüzden hiç bulaşmak istemedim. İleride 4060ti ı ikinci el satıp yerine daha iyi bir ekran kartı koymayı planlıyorum 4070 ya da 4070super sistem alıp ssd ram psu falan düşük tutmak yerine bunu yapmak daha mantıklı geldi o yüzden konu açmıştım yorumunuz için teşekkürler

ugurcamm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben zaten amd ekran kartı almak istemediğim için bu sistemi seçtim yoksa pc hocasının son yaptığı sistemi özelleştirip alacaktım ama amd konusunda kafam rahat değil ve o yüzden hiç bulaşmak istemedim. İleride 4060ti ı ikinci el satıp yerine daha iyi bir ekran kartı koymayı planlıyorum 4070 ya da 4070super sistem alıp ssd ram psu falan düşük tutmak yerine bunu yapmak daha mantıklı geldi o yüzden konu açmıştım yorumunuz için teşekkürler
Rica ederim ne demek yüksek segmentte nvidia mantıklı bence de ama 4060 ti yerine 7800xt alınabilirdi baya geliştirdi kendini amd. Bu arada 4070 değil yükselticek olsanız bile 4070 süper almaya bakın çok daha performanslı.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
545
4060ti dan 4070e yükseltmeyi planlayıp 4060ti sistem dizmeyin almışken 4070süperi direkt alın. yükseltme yapıcaksanız zilerde 2-3 segment üstü olsun. bu şekilde çok fazla ödüyorsunuz hem 4060ti sistem için 40k para ödüyorsunuz hemde 4070süper farkı olucak. 4070süper li sistemlerde vatanda 40k civarlarına mevcut.(anakart model değişimi varmı bilmiyorum bazılarında oluyor) isterseniz diğer marka ve modellere ayrıca 4070li veya 4070süperli sistemlere gaming gen gamegaraj gibi sitelerden ucuzluklar olabiliyor

KS

Mitchell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
4060ti dan 4070e yükseltmeyi planlayıp 4060ti sistem dizmeyin almışken 4070süperi direkt alın. yükseltme yapıcaksanız zilerde 2-3 segment üstü olsun. bu şekilde çok fazla ödüyorsunuz hem 4060ti sistem için 40k para ödüyorsunuz hemde 4070süper farkı olucak. 4070süper li sistemlerde vatanda 40k civarlarına mevcut.(anakart model değişimi varmı bilmiyorum bazılarında oluyor) isterseniz diğer marka ve modellere ayrıca 4070li veya 4070süperli sistemlere gaming gen gamegaraj gibi sitelerden ucuzluklar olabiliyor
Aynı sistemlere istediğim özelleştirmeleri yapınca fiyat 40k dan 50k ya çıkıyor ve 1080p monitöre bütçem yetiyor 2k monitör alamayacağım için böyle yapmayı düşünmüştüm zaten.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri