60.000 TL ve üstü 4070 Ti Super Hazır Sistem Önerisi

Lawliet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
intel
Ekran Kartı
4070ti süper
Merhaba arkadaşlar sistem toplamak istiyorum ama nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum oyun için kullanacağım
bu konu da önerilerinizi bekliyorum
sistem oyunları en yüksek görüntü ayarların da sorunsuz açmalı
cities skylines gibi oyunlar da sorun yaşamamalı
bunun için hangi sistem yeterli olur

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
175
şu.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    56.5 KB · Görüntüleme: 37

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
76
Merhaba arkadaşlar sistem toplamak istiyorum ama nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum oyun için kullanacağım

Selamlar hocam, cities skylines gibi oyunlar sadece ekran kartı değil işlemciye de yüklenen oyunlardır. Özellikle işlemcinin ön belleği çok önemli. Intel istiyorsunuz fakat AMD'deki 3D V-Cache teknolojisi bu tarz oyunlarda baya işe yarıyor. 7800x3D ve 4070 ti super ikilisiyle cities skyline 2 oynuyorum 70-75 fps altı görmedim. (Popülasyonum 120.000'lerdeyken)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
909
İntel değil amd daha iyi olur. Üstte ahmet zaten açıklamış
Linkini bıraktığım sistemi görseldeki gibi özelleştirirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1711738943070.png
    1711738943070.png
    66.8 KB · Görüntüleme: 24

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
İntel yerine amd daha iyi iş görücektir yukarıda arkadaşlarda demiş bende katılıyorum. Ek olarak bende 4070ti kullanıyorum amd 7700x ile fakat tek sorun işlemcinin değişmesi değil. Sıvı soğutmadada kaliteli bir model seçmenizde fayda var ben sıvı soğutucu çalışmadığında 98-99 ları görüyordum 3d modelli bir işlemci de shotdown yaşamanız kaçınılmaz olur (iyi bir sıvı soğutucu seçmesseniz diye düşünüyorum) seçerseniz sıvı soğutucununda sağlam olduğuna bakmanızı kesinlikle öneririm.
( yorumu yazarken sıvı soğutucuyu ne seçtiniz bakmadım. )

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
76
İntel yerine amd daha iyi iş görücektir yukarıda arkadaşlarda demiş bende katılıyorum. Ek olarak bende 4070ti kullanıyorum amd 7700x ile fakat tek sorun işlemcinin değişmesi değil. Sıvı soğutmadada kaliteli bir model seçmenizde fayda var ben sıvı soğutucu çalışmadığında 98-99 ları görüyordum 3d modelli bir işlemci de shotdown yaşamanız kaçınılmaz olur (iyi bir sıvı soğutucu seçmesseniz diye düşünüyorum) seçerseniz sıvı soğutucununda sağlam olduğuna bakmanızı kesinlikle öneririm.
( yorumu yazarken sıvı soğutucuyu ne seçtiniz bakmadım. )

Shutdown olması oyunun kendi optimizasyonu ile ilgili diye biliyorum ben hocam. 200.000 popülasyonlu şehirlere oyuncuların ulaşabileceğini kestirebildiklerini sanmıyorum.

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Shutdown olması oyunun kendi optimizasyonu ile ilgili diye biliyorum ben hocam. 200.000 popülasyonlu şehirlere oyuncuların ulaşabileceğini kestirebildiklerini sanmıyorum.
Hocam shotdown dediğim şey: işlemcinin belli bir sıcaklık baremi vardır ve bu her işlemcide 1-2 derece farklılık gösterir. Genelde 100-105 derecelerine geldiğinde işlemci otomatik olarak kapanır yani gücü keser. Bunu firmalar bilerek yapar çünkü bu sıcaklığın belirli bir baremin üstüne çıktığı anda ya işlemci zarar görücek yada am5 anakartlardaki işlemci soketindeki lehimler erimeye başlıyacağından dolayı gerçekleşir ve bunada shotdown denir. Ayrıca işlemci yanması gibi saçmalıklarda eskilerde kaldı. Bu yüzden sıvı soğutucununda sağlam olmasını söylemek istedim yinede alıcak olan sizssiniz şimdiden hayırlı olsun.

Bu arada şuanda cities skylines 1 oynuyorum 65 k popülasyondayım ve 150-120 minimumda ise 60 lara kadar düşüyor.
Anladığım kadarıyla zaten oyunda fps i ya pek doğru göstermiyor yada biraz düşük gösteriyor. (Steamın fps sini kullanıyorum)

expensive

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Yaklaşık 3 hafta önce bu şekilde sistem satın aldım. Aşırı bilgi sahibi olmadığım ve sistemi alalı çok olmadığı için tavsiye etmem doğru olur mu bilmiyorum fakat bu zaman diliminde oynadığım hiç bir oyundan hoşnutsuzluk yaşamadım. Rdr2 2k full ayarlarda ekran kartım max. 59 derece gördü. Bu sistemi hem forumlarda fikir alarak hem çevreme danışarak tasarladık.

Ekli dosyalar

• QP PCH XLR8 AMD Oyun Bilgisayarı_-29-03-2024_page-0001.jpg
    QP PCH XLR8 AMD Oyun Bilgisayarı_-29-03-2024_page-0001.jpg
    492 KB · Görüntüleme: 23

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri