45.000-60.000 TL 4070 Ti Super Ve 7800X3D Sistem

Felanoy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
7800x3d
Ekran Kartı
4070 Ti Super
Merhabalar, 65k bütçe ile 4070 TI Super ve 7800x3d'li bir sistem toplamak istiyorum. İşlemciye uygun ve fiyat/performans oranı yüksek bir anakart ve aynı şekilde ram olsun istiyorum. Bu bütçeye uygun böyle bir sistem toplayabilir miyim, önerebilir misiniz? Kasa için de görüntüsü önemli değil hava akışı iyi olsun sistemle uyumlu olsun yeter.

Not: İtopya şubesinden almak tercih sebebim ona göre İtopya'da bulunan bileşenler önerebilirseniz ayrıca çok makbule geçer ama çok da şart değil.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Merhabalar, 65k bütçe ile 4070 TI Super ve 7800x3d'li bir sistem toplamak istiyorum. İşlemciye uygun ve fiyat/performans oranı yüksek bir anakart ve aynı şekilde ram olsun istiyorum. Bu bütçeye uygun böyle bir sistem toplayabilir miyim, önerebilir misiniz? Kasa için de görüntüsü önemli değil hava akışı iyi olsun sistemle uyumlu olsun yeter.

Not: İtopya şubesinden almak tercih sebebim ona göre İtopya'da bulunan bileşenler önerebilirseniz ayrıca çok makbule geçer ama çok da şart değil.
İtopya'nın 4070 ti super'li hazır sistemlerine baktım ve 80-82 bin lira altında bir ücrete satın alamazsınız. Nedense tüm sistemlerde 240mm işlemciyi soğutmayacak sıvı soğutmalar var. Ben olsam asla itopya'yı bu fiyatlarda tercih etmezdim. En kötü kendim toplayıp 4080 super'li toplardım bu fiyatlara.

@egecabbar hocam önerilerinizi beklerim, ben de merak ettim :)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934

İtopya'dan alırsanız direk kazık olacak zaten. Ekran kartı 4070tis den 4060 a kadar düşer yani. Super v2 7000 sistemi var gamegarajda onu özelleştiririz, müsait olduğumda link atarım.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Bahsedilen sistem linki:

Bu şekilde özelleştirdim ama hatalarını söylerler.

Ekli dosyalar

• sss.png
    sss.png
    93.9 KB · Görüntüleme: 33
KS

Felanoy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok teşekkür ediyorum. Peki wi-fi dışında bu iki anakart arasında ne gibi farklar var?

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Çok teşekkür ediyorum. Peki wi-fi dışında bu iki anakart arasında ne gibi farklar var?
Çok büyük aman aman farklar yok. Chipset farkı var. x670 anakartta 3 adet m2 slotu var, b650 anakartta 2 adet m2 slotu var. USB port sayıları aynı, USB hızlarında 1 portta tek x670 anakart bi tık daha avantajlı. Mosfetler her iki anakartta da 12+2 faz yapısına sahip. Çok profesyoneli değilseniz ve düşünmüyorsanız hız aşırtmalarda çok büyük farklar olmaz.

Wifi'li anakartları aynı zamanda bluetooth destekliyor. Bunları dongle ile daha ucuza çözebilirsin ama ben her ikisini de denedim dongle bi tık gecikme yaratıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri