Soru 4070 Ti Super Ve 7800X3D

OnurhanTY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
İşlemci
7800x3d
Ekran Kartı
4070 ti super

Bu sisteme ne ekleyebiliriz ? Zorunlu değişimler ve olsa daha iyi olur dedikleriniz nedir ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Max 10k daha eklenebilir

Ram,SSD,Anakart,İşlemci soğutucu,psu gibi değişimler eklemeler neler olmalı...
Yani 78k ya çıkıyorsanız 4080super yapılır
Bu sistemi görseldeki gibi özelleştirebilirsin. Diyorsan 7800x3d+4070tisuper yapayım şu sistem var
Bunu 2. görsedeki gibi özelleştirebilirsin mesela. Gaming.gen biraz pahalıdan veriyor şu sıralar o yüzden bunlar daha mantıklı olur.

Ekli dosyalar

• 1713564052839.png
    1713564052839.png
    70.6 KB · Görüntüleme: 17
  • 1713564099757.png
    1713564099757.png
    66.1 KB · Görüntüleme: 18
KS

OnurhanTY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Asus Tuf tercih etmek istiyorum ekran kartını, Palit veya Galax nedense daha ısınamadım oraya

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Asus Tuf tercih etmek istiyorum ekran kartını, Palit veya Galax nedense daha ısınamadım oraya
Sebebi nedir ? Galax'ın en basitinden SG veya ST serisi Asus'un ROG serisiyle kapışıyor. Asus'un daha pahalı olmasının tek ama tek sebebi daha çok markalaşmış olduğundandaha pahalıdan veriyor ürünleri. Daha uygun fiyata daha iyi performans veren ürünler almak çok daha mantıklı. Monitör ne olacak ?

massiveRAIN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
35

Aynı ekran kartını kullanıyorum memnunum , anakart ve ssd değiştirebilirsen daha güzel bir sistem olur.

ssd olarak tavsiye ederim.

Jyhron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yani 78k ya çıkıyorsanız 4080super yapılır
Bu sistemi görseldeki gibi özelleştirebilirsin. Diyorsan 7800x3d+4070tisuper yapayım şu sistem var
Bunu 2. görsedeki gibi özelleştirebilirsin mesela. Gaming.gen biraz pahalıdan veriyor şu sıralar o yüzden bunlar daha mantıklı olur.
Hocam sizce 4070tisuper yerine 4080 supere 10kdan daha fazla vermeye değermi

Jyhron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Monitör ne olacak ?
şunun gibi birşey 2K olmasını istiyorum .en azda 144 hz olsa benim için yeterli olucaktır diye tahmin ediyorum Bu konularda pek bilgim yok yani sadece örnek gibi olsun diye attım monitöre bütçem de bu fiyat civarında çünkü. önerilinizi bekliyorum(Çizim v.s için de kullanıcam hikayeli oyunları da oynamayı seviyorum rekabetçi oyunlar az oynuyorum ondan dolayı böyle düşündüm)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
şunun gibi birşey 2K olmasını istiyorum .en azda 144 hz olsa benim için yeterli olucaktır diye tahmin ediyorum Bu konularda pek bilgim yok yani sadece örnek gibi olsun diye attım monitöre bütçem de bu fiyat civarında çünkü. önerilinizi bekliyorum(Çizim v.s için de kullanıcam hikayeli oyunları da oynamayı seviyorum rekabetçi oyunlar az oynuyorum ondan dolayı böyle düşündüm)
2K olacaksa 4070tis iş görür. Kalan parayla ekipman falan güncelliyeyim diyorsan 4070tis alınabilir.

KS

OnurhanTY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam ekran kartından ziyade anakart üzerinde yatırım yapmak bana daha makul geliyor,1-2 sene sonra ekran kartını değiştirip yoluma devam edebilirim, sonuçta işlemci çok iyi bir işlemci, 2K IPS hikayeli oyunlar için bir monitör düşünüyorum... Tavsiyeniz varsa alabilirim, fiyat uçmadan 10-15k arası olabilir

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Hocam ekran kartından ziyade anakart üzerinde yatırım yapmak bana daha makul geliyor,1-2 sene sonra ekran kartını değiştirip yoluma devam edebilirim, sonuçta işlemci çok iyi bir işlemci, 2K IPS hikayeli oyunlar için bir monitör düşünüyorum... Tavsiyeniz varsa alabilirim, fiyat uçmadan 10-15k arası olabilir
Anakart benim attığım sistemlerde gayet iyi zaten, X670-P-CSM isimli model baya f/p. Monitör olarak
Buna bakabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri