Soru 4070Ti Hazır Sistem Önerisi

KnightDavion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
İşlemci
darboğaz yapmayacak
Ekran Kartı
4070Ti
Merhaba Arkadaşlar.

4070Ti'lı hazır sistem alıp bazı bileşenleri kullanıp bazılarını satmak istiyorum. SSD, Kasa ve PSU'yu satacağım çünkü bunlar bende de var. Diğer parçaları kullanacağım.
( GPU + CPU + Anakart + RAM ) Bu 4'ünü alarak RTX 4070Ti'ı ayrı alıp toplamak mı daha hesaplı olur yoksa;

Linkteki bilgisayarı alıp, aldıktan sonra kasayı, SSD'yi ve PSU'yu satıp ( hatta bu kasada RAM'i de beğenmedim onu da satıp 6000 mhz RGB Ram almayı planlıyorum 2x8 olarak) kalan parçalarla kendi parçalarımı birleştirip kullanmak mı daha mantıklı ve hesaplı olur?

(Satmadan yana sıkıntım yok, ürünleri yaklaşık %10-20 iskonto ile satabilirim.

Ya da pek sanmıyorum ama Kasım ayı içerisinde 4070 Ti güzel bir hazır sistem çıkma ihtimali varsa onu mu beklemeliyim?;

Anakart konusunda ARGB portu olan MSI anakart ve RGB'li RAM kesinlikle olsun istiyorum. Ekran kartı ve işlemci konusunda AMD, Intel çok fark etmez.

Düşünceleriniz nelerdir?

vausennn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci olarak 7500f beğenmiyorum 4070ti ile ryzen 5 7800x3d yada ryzen 7 daha uygun olabilir.
İşlemciye ek 6000mhz ram yerine anakart ram işlemci uyumu amd de daha etkili oluyor intelden daha çok frekans uyumu istiyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri