60.000 TL ve üstü 4070Ti Super Ve R7 7800X3D Sistem

112Tilt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
AMD RYZEN 7 7800X3D
Ekran Kartı
GIGABYTE RTX 4070TI SUPER AORUS MASTER
Toplamak istediğim sistemin parçaları aşağıdaki gibidir. Herhangi bir öneriniz veya düzeltilmesi gereken parça uyumsuzluğu vb. gibi hatalar varsa belirtiniz. Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: AMD Ryzen 7 7800x3D
Ekran kartı: Gigabyte RTX 4070 Ti super Aorus Master
Anakart: Gigabyte B650 Aorus Elite AX 1.0
SSD: Samsung 990 Pro 1TB
RAM: Corsair Vengeance RGB DDR5 RAM 32 GB 5200MHz CL40 AMD EXPO
Sıvı soğutma: DeepCool LS720 SE AiO
Güç kaynağı: MSI MPG A850G
Kasa: MSI MPG velox 100p aırflow

Bu benim ilk bilgisayar toplama deneyimim olacağı için herhangi bir ek bilgilendirmede yapmak isterseniz sevinirim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Toplamak istediğim sistemin parçaları aşağıdaki gibidir. Herhangi bir öneriniz veya düzeltilmesi gereken parça uyumsuzluğu vb. gibi hatalar varsa belirtiniz. Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: AMD Ryzen 7 7800x3D
Ekran kartı: Gigabyte RTX 4070 Ti super Aorus Master
Anakart: Gigabyte B650 Aorus Elite AX 1.0
SSD: Samsung 990 Pro 1TB
RAM: Corsair Vengeance RGB DDR5 RAM 32 GB 5200MHz CL40 AMD EXPO
Sıvı soğutma: DeepCool LS720 SE AiO
Güç kaynağı: MSI MPG A850G
Kasa: MSI MPG velox 100p aırflow

Bu benim ilk bilgisayar toplama deneyimim olacağı için herhangi bir ek bilgilendirmede yapmak isterseniz sevinirim.
Sistemi link atabilir misiniz ? Samsung ssd genelde pahalı oluyor tercih etmenizi önermem.

KS

112Tilt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Pahalı geldi sistem.
Daha ucuza 4080 alabiliyorsun. Kasayı kendi zevkine göre değiştirebilirsin. Gene tüm ürünler amazondan.

Hemen hemen aklımda 2500€'luk bir bütçe var, 2k oyunculuk için sistem toplamak istiyorum ve çok OC vb. gibi uğraşlarım olmadığı için sistemi aldığım zaman uzun yıllar aynı şekilde kalacak o yüzden kaliteli bileşenlere yönelmeye çalışıyorum. Öncelikle teşekkür ederim tavsiyeniz için, ekran kartı harici önerdiğiniz sistemde her şey aklıma uyuyor ama nedense palit, zotac, gainward gibi kartlara bu segmentte güvenemiyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Hemen hemen aklımda 2500€'luk bir bütçe var, 2k oyunculuk için sistem toplamak istiyorum ve çok OC vb. gibi uğraşlarım olmadığı için sistemi aldığım zaman uzun yıllar aynı şekilde kalacak o yüzden kaliteli bileşenlere yönelmeye çalışıyorum. Öncelikle teşekkür ederim tavsiyeniz için, ekran kartı harici önerdiğiniz sistemde her şey aklıma uyuyor ama nedense palit, zotac, gainward gibi kartlara bu segmentte güvenemiyorum.
Sıkıntı yaratmıyacağına emin olabilirsiniz. Genel olarak marka modeller arası tek fark soğutma performansı oluyor. Palit jetstream serisi soğutma konusunda başarılı ve sağlam bir seri. Ekran kartını değiştirmeyeceksenizde kalan şeyleri benim yaptığım gibi yaparsanız sizin için daha iyi olur.
Ekran kartı bunu buldum bu arada 100euro daha fazla bütçenize uyuyor. Benim attığım 2232 euroydu bunu eklerseniz 2332 oluyor. Sizin sisteme göre daha ucuz ve ekran kartınız 4080 supere yükseliyor. Bu arada attığınız sistemdeki ramlerin mhz cl değerleri kötüymüş.

KS

112Tilt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sıkıntı yaratmıyacağına emin olabilirsiniz. Genel olarak marka modeller arası tek fark soğutma performansı oluyor. Palit jetstream serisi soğutma konusunda başarılı ve sağlam bir seri. Ekran kartını değiştirmeyeceksenizde kalan şeyleri benim yaptığım gibi yaparsanız sizin için daha iyi olur.
Ekran kartı bunu buldum bu arada 100euro daha fazla bütçenize uyuyor. Benim attığım 2232 euroydu bunu eklerseniz 2332 oluyor. Sizin sisteme göre daha ucuz ve ekran kartınız 4080 supere yükseliyor. Bu arada attığınız sistemdeki ramlerin mhz cl değerleri kötüymüş.
Ramleri özellikle öyle seçmiştim çünkü gösterdiğim anakartın oc olmadan desteklediği en yüksek değer buydu. Sanırım gösterdiğiniz değişiklikleri uygulayacağım iyi bir miktarda bütçe kenara kalıyor onu da ekipman yenileme veya eksiklerim için ayırabilirim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Ramleri özellikle öyle seçmiştim çünkü gösterdiğim anakartın oc olmadan desteklediği en yüksek değer buydu. Sanırım gösterdiğiniz değişiklikleri uygulayacağım iyi bir miktarda bütçe kenara kalıyor onu da ekipman yenileme veya eksiklerim için ayırabilirim.
Tamamdır. Aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz. Attığım ramler sıkıntı yaratmaz, marka hoşunuza gitmezse farklı model önerebilirim ama sıkıntı yaratmıycak bir model.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri