Öneri 4070Ti̇ Super Veya 4080 Super PC Tavsi̇ye !!!!

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,128
anladım hocam galaxın kartını araştırıcam cok kafa karıstıran konular var asus vs galax arasında o yüzden bilgim olmadıgı icin karmakarısık bi hal alıyor

ryzen 9 7950x3d yi düşünmemiz gerekiyormu etkisi nedir ?
kasaya gelecek olursak asus tuf kasasını önerirmisiniz ?
Asus tufun hangi kasasını ? Oyun içinse 7950x3d ye gerek yok. 7800X3D çok daha mantıklı.

2FPS fark için 8k para verilmez fazladan anlamı yok.

KS

hakannaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

bu kasa hocam marka model önemi yok onuda belirteyim sadece kalite ferahlık olarak atıyorum buna benzer öneride olabilir

7950x3d ye ilerleyen zamanlarda yükseltmenin bi anlamıda yok üst seviyeleri çıkacağı icin 7800 hre türlü işimizi görüyor yani doğru mu hocam

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,128

bu kasa hocam marka model önemi yok onuda belirteyim sadece kalite ferahlık olarak atıyorum buna benzer öneride olabilir

7950x3d ye ilerleyen zamanlarda yükseltmenin bi anlamıda yok üst seviyeleri çıkacağı icin 7800 hre türlü işimizi görüyor yani doğru mu hocam
Evet 7800x3d işinizi görür. GT502 için çok çok fazla fiyat bence ben almazdım. Sıfır yok ama ikinci el de Phanteks NV5 NV7 tarzı bir şeyde bakılaiblir. Veya h9 flow gibi NZXT kasalarıda olabilir.

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
33
Tek tek alacaksanız tray işlemcide en mantıklısı korunaklı geliyor zaten 7800x3d yi siteler tray olarak 14-15 e yazarken Amazon’da 13 liraya alabilirsiniz 2 lira belki az gelir ama fazladan daha iyi bir ürün (klavye veya pad vs) bir şey parası çıkıyor

KS

hakannaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
üstadlarım önerilen asus ana kart çoğunlukla b650 ve x670 arası oluyor bunların bir kaç modelleri daha var e-i gaming gibi adlandırılarak satılıyor anakartta bu üst modellere cıkmanın ne gibi faydası var ve sizce x670 mi b650 mi tercih etmeliyim

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
üstadlarım önerilen asus ana kart çoğunlukla b650 ve x670 arası oluyor bunların bir kaç modelleri daha var e-i gaming gibi adlandırılarak satılıyor anakartta bu üst modellere cıkmanın ne gibi faydası var ve sizce x670 mi b650 mi tercih etmeliyim
fiyatları tam bilmiyorum ama giriş seviye bir x670 yerine üst seviye bi 650 daha mantıklı daha mantıklı bence

KS

hakannaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
üstadlarım bu btf projeli ana kart varmış kablo kirliliğini önleyip arkadan bağlantılı olan ona göre bi ana kart ve kasa seçmek mantıklı değil mi sizce ?

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
üstadlarım bu btf projeli ana kart varmış kablo kirliliğini önleyip arkadan bağlantılı olan ona göre bi ana kart ve kasa seçmek mantıklı değil mi sizce ?
baya pahalı diye biliyorum ben onlar
edit: asus un sadece ıntel için olanı var, msı da amd için var ama stok yok gigabyte tarafında sistem olarak satılıyor

Son düzenleme:
KS

hakannaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
baya pahalı diye biliyorum ben onlar
edit: asus un sadece ıntel için olanı var, msı da amd için var ama stok yok gigabyte tarafında sistem olarak satılıyor
hocam tekrardan merhaba anakart asus b650 tercih edicem fakat b650 b650e b650me gibi serileri var bunlar nedir hangisini tercih etmeliyim

KS

hakannaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

burdaki linkte mesela m-e yazıyor ama anakart atx olarak gözüküyor kafa karıştırıyor ?

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
33

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri