35.000-45.000 TL 43 Bin TL Sistem

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
İşlemci
İntel, Amd
Ekran Kartı
Nvida
Öncelikle hayırlı ramazanlar hocaların.
43 bin TL bütçe var sadece kasa alınacak.
Çoğunlukla oyun oynanacak yeri gelince de iş Office programları kullanılacak.

Elim de m2 ssd 2 tb gen 4 destekli depolama var. Yardımcı olursanız makbule geçer. Tercihen ddr5 ama ddr4 lü sistem daha iyiyse tabi ki o da olur.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
Şu sistemi görseldeki gibi özelleştirebilirsiniz. Elinizde ssd var diye 500gb seçtim.

Ekli dosyalar

• 1711295222657.png
    1711295222657.png
    64.4 KB · Görüntüleme: 33

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
Bu nasıl peki hocam
Öncelikle ventus 2x soğutma anlamında kötü ekran kartı çok ısınır. Ama onun dışında bakarsak benim attığım sisteme a620 seçip 16gb ram yaparsanız bide soğutucuyu kaldırırsanız 40k ya geliyor buna göre daha uygun. O yüzden mantıksız.

KS

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Öncelikle ventus 2x soğutma anlamında kötü ekran kartı çok ısınır. Ama onun dışında bakarsak benim attığım sisteme a620 seçip 16gb ram yaparsanız bide soğutucuyu kaldırırsanız 40k ya geliyor buna göre daha uygun. O yüzden mantıksız.
Hocam peki soğutucu iptal edip elime biraz daha para geçince güzel bir tane 240 ml alsam da olur mu ? O paranın yerine işlemciyi biraz daha yükseltsem falan olmaz mı?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
Hocam peki soğutucu iptal edip elime biraz daha para geçince güzel bir tane 240 ml alsam da olur mu ?
Benim sistemde seçtiğim hava soğutucu 240mm lerden daha iyi performans veriyor. Şimdi almıyıp ileride alabilirsiniz ama gene bu soğutucuyu alırsınız.

KS

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Benim sistemde seçtiğim hava soğutucu 240mm lerden daha iyi performans veriyor. Şimdi almıyıp ileride alabilirsiniz ama gene bu soğutucuyu alırsınız.
Hocam peki ürünün normal fiyatı 39.324 tl ya 4-4.5 k şık işlemci anakart rami yükseltip sonrasında sıvı soğutma ya da dediğiniz kule tipini alıp takabilirim öyle nasıl olur

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
Hocam peki ürünün normal fiyatı 39.324 tl ya 4-4.5 k şık işlemci anakart rami yükseltip sonrasında sıvı soğutma ya da dediğiniz kule tipini alıp takabilirim öyle nasıl olur
İşlemci yükseltme. İstersen anakart yükselt MSI B650 S yapabilirsin.

KS

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50

0xoey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Palit ekran kartı iyi mi attığınız linkte hep o var daha önce hiç duymadığım için soruyorum?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
Palit ekran kartı iyi mi attığınız linkte hep o var daha önce hiç duymadığım için soruyorum?
Genel olarak ekran kartlarını soğutma konusunda karşılaştırırlar. Palit dual değilde o listede inno3d twin x2 daha iyi performans verir. Palit dualda çok kötü değildir. Bi msi ventustan iyidir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri