35.000-45.000 TL 44K'ya Sistem Toplama Önerisi. Biraz Bilgi Eksiğim Var Lütfen Bakar Mısınız?

werdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı
RX 7900 GRE
Herkese kolay gelsin. Tavsiyenizi eksik etmeyin.
işlemci amd 7500f 6k
ekran kartı- rx 7900gre. sadece ekran kartını sipariş verdim. (21k)

anakart için 4 ram slotu. 2 m2 slotu. am5- amd sistem zaten. bütçesi en fazla 5-6k çok çok iyi dediğiniz varsa bakarım.
bunu düşünüyorum tavsiye üzere:5k

ram 2x16 6000 mhz cl 30, expo destekli:4.3k

psu:2.3k:

kasa:2.1k
:

eğer tavsiye ettiğiniz kasa ve psu bir olan bir model varsa bakabilrim. şu an benim bulduklarım bu şekilde. 41-42k falan olucak şu anda. değiştir diyeceğiniz ne var? SSD elimde Samsung 980 SSD var şu ara bunla idare edecek gibi duruyorum. kule tipi soğutucu yetecek sanki onlada alakalı bir tavsiye alırım. Birde anakart ve psu uyumlumu girişleri falan ben anlamıyorum.

Son düzenleme:
KS

werdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
anakart overclok yemiyor. 6-6.5kya kadar oc yapabilen bir anakart bulmam lazım. oc şunun için istiyorum yapacağımdan değil, amd özelliklerini kullanıcam oc yememesi o özelliklere engel olursa sıkıntı olur benim için bi %15 fps atıyor çünkü. nereye baksam farklı bir şey çıkıyor ne kadar zormuş arkadaş :D

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
610
Kasaya az daha ver ,Şu dehşeti al.

Overclock illa yapacaksan,soğutucununda biraz iyi olması lazım. B650 alabilirsin. Şu anakrt ucuz ve 10 fazlı. İşini görür.

KS

werdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
cevabın işin teşekkür ederim reis. kasa okey. anakarta az daha bütçe ayırabilirim 5-5.5k arası bir şey önerir misin? uzun yıllar kullanmaya niyet ediyorum. eğer yatırım yapmama değecekse ona bütçe ayırdım. hatta güzel 6k var dersen oda olur. ocnin acelesi yok. 1-1.5k soğutu alıp devam edicem şimdilik. senin kasada büyük ilerde fantezi yaparsam 320 soğutucu falan güzel olmuş geniş olması. kasa hoş.

Son düzenleme:

jaksndw

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kule tipi hava soğutucu alacak iseniz şunu öneririm fakat ramlarinizin yüksekliği fazla ise soğutucu fanını biraz yüksek takmanız gerekebilir.

KS

werdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
işte bi anakarta karar verebilseydim. mümkünse atx geniş geniş bi anakartı alacağım bulabilirsem. muhtemelen alacağım soğutucu bu, başarılıymış umarım uzun ömürlü olur. burada da incelemesi var adam emek vermiş bayağı ilgilenenler için :

KS

werdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
an itibarıyla bunuda iptal ettim. şu 1 haftalık maceramı yazıcam az ağlıyormuşum gibi yarası olanda gocunmasın fikir olması açısından kendi tecrübemi anlatıcam istemiyorsan okuma lütfen. amazondan indirim kovalıcam türk firmalarıyla olmayacak. bir 1-2 ayı bulacak sanki ama şuanın 60-70 klık sistemi 40-50kya kurucak gibiyim böyle uğraşırsam. 10-11 tane hazır sistem satan yer var. hepsi kazık. ekmek var demekki 11 farklı site var. 3k anakart takıyor. 1x8 ram olan süperli sistem var. 4070s var sistemde sana anakart işlemci seçtirmiyor. en eski ellerinde ne varsa onu alacan. güzel 7800xtli amd sistemi koymuyorlar. kendi ellerinde kalan 4060lı sistemler var onlardan alcen. ha diceksin elinde yoktur, kral satıyor ekran kartını. hazır siteme 4060 koyuyor. en büyük kazıkta şu gaming gecesi. 2022den ellerinde kalan 3-5kdan aldıkları deposunda bekleyen ana kartların fiyatları şuan 10-11 olmuş onları 8-9 k dan koyup indirim yaptık diyorlar. bunu yapsınlar neysede geçen 1 hafta takip ettim sistem alıcam diye sistem bu:
bu pazartesi salı günü 32k falandı. çarş perş 36k oldu. cum çektiler 31kya alın size indirimli 7800xtli sistem aman sınırlı sayıdadır bak şu saatten adetten sonra alamazsın bak. şimdi gene 36 k yapmışlar. iğrençsiniz. yani çüş. şu devirde yapmayın bari. umarım batarsın. neyse ben küstüm :D gidiyorum amazonda indirim kovalıcam. yurt dışında şansımı denicem yardımcı olan arkadaşlar tekrar teşekkür ederim. umarım 1 ay içinde güzel indirim bulursam yazarım. kolay gelsin. almayın aldırmayın batsınlar arkadaşlar. kesinlikle hazır sistem alınmaz gürül gürül ....... afedersin. tabi bu benim tecrübem cahil halimle. ince hariç kırdıysak affola. ince sen bat.

KS

werdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
incenin yaptığına tepki olarak söyleye bildiklerim:

1720249383887.png

söylemek istediklerim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri