45.000-60.000 TL 45-50 Bin TL Sistem Toplama

serkanknc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
ryzen 7
Ekran Kartı
rtx 4060ti
Bütçeyi 50 bin TL'de sınırlandırmak istiyorum şu anlık, ilerde ekran kartında yükseltmeye gidebilirim, ama çok oyun oynamıyorum, genelde CS 2 oynuyorum, bazen FIFA vb, RDR2 başlayacağım sistemi alırsam, aynı zamanda kod yazarken de performanslı olursa iyi olur.

Arkadaşlar bu fiyatlara 4070'li sistemlerin toplandığını gördüm, fark ettiyseniz ben parça kalitesinden ilerledim ileriye dönük bir sistem olması açısından, ana kart, kasa, psu gibi parçaları özellikle marka seçtim, yoksa daha ucuza da görüyorum var ama bu maliyetlerden kıstıkça neler olduğunu biliyorum, baltalamak yerine fikrime yardımcı olursanız sevinirim.

Sıvı soğutucuda kararsız kaldım 360mm daha mı iyi olur bilemedim.
Sistem linki aşağıda, düşüncelerinizi aşağıda bekliyorum teşekkürler.,

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Linke tıkladığımda ssd nin stoğu bitmiş diyor ve şuanda sistemi göremiyorum eğer atarsanız onun hakkında bir yorum yaparım veya kendim bir öneri yapabilirim.

KS

serkanknc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bende gözüküyordu ama tuhaf.. Elle yazıyorum aşağıya sistemi.
Ryzen 7 7700x işlemci
Asus B650M PLUS Anakart
Kingston Fury 2x8(16GB) 6000MHz CL36 AMD EXPO
Gıgabyte RTX 4060TI EAGLE OC
Kingston KC300 1TB M2.SSD 7000/6000MB
MSI MAG FORGE M100R KASA M ATX KASA
GIGABYTE AORUS 750W 80+ GOLD
COOLER MASTER ML240L V2 SIVI SOĞUTUCU

Burası toplam 45.887 TL tutuyor anakarttan vaz geçmek istemiyorum ileriye dönük iyi bir anakart olduğunu düşünüyorum. RAM şimdilik 16 olursa iyi olur maliyet açısından ileride yükseltirim, SSD de aynı şekilde bence çok ideal bir ssd yazma hızı vs. Güç kaynağı da iyi diye düşünüyorum
Kararsız kaldıklarım kasa,işlemci soğutucu aslında işlemcide de bi kararsızlığım yok değil..

Yorumunuzu bekliyorum teşekkür ederim..

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Böyle bir sisteme 45k biraz pahalı geldi. İşlemci olarak oyun için 7500f ve 7800x3d dışındaki işlemciler bana fiyatına göre mantıklı gelmiyor. Parçaları farklı farklı sitelerden tek tek almanı öneririm daha ucuza denk gelir veya 24 kasımda kara cuma indirimleri olucak oradan kampanyalı bir hazır sistem bulabilirsin fakat ben 45k civarına yinede önerimi yapayım.

Burası toplam 46k ediyor. İşlemci olarak 7700x ile 7500f arasındaki performans farkı fiyatına değeceğini düşünmüyorum zaten demiştim. Ekran kartı olarak 4070 e çıktım eğer 2K kullanmayı düşünmüyorsan 4060 ti de alabilirsin, anakart olarak amazonda şuanda 7k ye güzel bir fiyatta olduğu için bunu seçtim. Ram olarak türkiyede şuanda uygun fiyatlı ürün olmadığı için onu önerdim ve ssd değişmedim. Eğer bütçeni arttırabilirsen 7500f den 7800x3d ye geçebilirsin sana kalmış ag620 soğutma olarak yeter diye düşünüyorum sıvı soğutma istersen buna bakabilirsin.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Yakın zamanda linkteki ürünü imzadaki şekilde toplayıp aldım. Şuan bu şekilde toplarsan 52,567 tl ediyor. Kalite olarak isteğine uygun olduğunu düşünüyorum. Şahsi düşünceme göre işlemciyi ileriki zamanlarda yükseltmek ekran kartını yükseltmekten daha az zahmetli olacaktır. Bundan dolayı bütçeyi işlemciden ziyade ekran kartı için kullanman daha mantıklı olacaktır. Ramleri 2x8 formatında alarak biraz fiyat düşürebilirsin ancak eğer imkan varsa bu şekilde almanı tavsiye ederim.( 2k ya gerek yok çok çıkmayayım diyorsan 4070 şeklinde de 4060 ti 16 gb şeklinde de yapabilir, fiyatı düşürebilirsin.) Sıvı soğutma için ise 240 mm ile 7500f 70 72 civarında geziniyor. Gayet yeterli ve makul olduğunu düşünüyorum. Hatta fanları aşırı ısınmasın diye 70 dereceye kadar maksimum %40-45 arası çalışacak şekilde ayarladım ve ona rağmen yazdığım sıcaklıkları geçmiyor. Aklında bulunması ve fikir vermesi amacıyla paylaşıyorum. Umarım istediğin sistemi uygun fiyata alabilirsin.

KS

serkanknc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Böyle bir sisteme 45k biraz pahalı geldi. İşlemci olarak oyun için 7500f ve 7800x3d dışındaki işlemciler bana fiyatına göre mantıklı gelmiyor. Parçaları farklı farklı sitelerden tek tek almanı öneririm daha ucuza denk gelir veya 24 kasımda kara cuma indirimleri olucak oradan kampanyalı bir hazır sistem bulabilirsin fakat ben 45k civarına yinede önerimi yapayım.

Burası toplam 46k ediyor. İşlemci olarak 7700x ile 7500f arasındaki performans farkı fiyatına değeceğini düşünmüyorum zaten demiştim. Ekran kartı olarak 4070 e çıktım eğer 2K kullanmayı düşünmüyorsan 4060 ti de alabilirsin, anakart olarak amazonda şuanda 7k ye güzel bir fiyatta olduğu için bunu seçtim. Ram olarak türkiyede şuanda uygun fiyatlı ürün olmadığı için onu önerdim ve ssd değişmedim. Eğer bütçeni arttırabilirsen 7500f den 7800x3d ye geçebilirsin sana kalmış ag620 soğutma olarak yeter diye düşünüyorum sıvı soğutma istersen buna bakabilirsin.
Şu anda 4070 e geçmek isterim ama bunun için 2K monitör de almam gerekecek sanırım, monitörüm 1080p çünkü. Bu da bana ekstra bütçe demek oluyor.
4060ti şu anda daha makul ve mantıklı yani upgrade yapana kadar idare eder diye düşünüyorum.
İşlemci konusunda ise 7800X3D beni uzun bir süre idare eder sanırım, oyun performansına baktım epey iyi ancak daha önemlisi derlemede vs alacağım performans da yerinde mi olur? Bu işlemciyi seçersem iyi bir 360mm soğutucu da almam gerekecek sanırım :)

Tekrar kısa bahsedeyim çünkü gerçekten hiç bu kadar kararsız kalmamıştım, kafamdaki asıl düşünce aslında temeli sağlam oluşturup ileride upgrade yapabileceğim parçaları şu anda bütçeme göre orta düzey seçmek..
Yani bu temel de anakart, kasa, psu gibi parçalara yatırımı yapmak.

Siz de güzel açıklamışsınız biraz daha oturdu kafamda aslında teşekkür ederim.

Yakın zamanda linkteki ürünü imzadaki şekilde toplayıp aldım. Şuan bu şekilde toplarsan 52,567 tl ediyor. Kalite olarak isteğine uygun olduğunu düşünüyorum. Şahsi düşünceme göre işlemciyi ileriki zamanlarda yükseltmek ekran kartını yükseltmekten daha az zahmetli olacaktır. Bundan dolayı bütçeyi işlemciden ziyade ekran kartı için kullanman daha mantıklı olacaktır. Ramleri 2x8 formatında alarak biraz fiyat düşürebilirsin ancak eğer imkan varsa bu şekilde almanı tavsiye ederim.( 2k ya gerek yok çok çıkmayayım diyorsan 4070 şeklinde de 4060 ti 16 gb şeklinde de yapabilir, fiyatı düşürebilirsin.) Sıvı soğutma için ise 240 mm ile 7500f 70 72 civarında geziniyor. Gayet yeterli ve makul olduğunu düşünüyorum. Hatta fanları aşırı ısınmasın diye 70 dereceye kadar maksimum %40-45 arası çalışacak şekilde ayarladım ve ona rağmen yazdığım sıcaklıkları geçmiyor. Aklında bulunması ve fikir vermesi amacıyla paylaşıyorum. Umarım istediğin sistemi uygun fiyata alabilirsin.
2K ya şu an için hem gerek yok hem de bütçe ayırmam gerekecek o yüzden 4060ti daha makul olur evet. 7500F oyunda yeterli fakat kod yazarken derlemede vs o verimi alabilir miyim? Fikirlerin için de ayrı teşekkür ederim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Eğer 7800x3d yapmak istersen attığım sıvı soğutmayı seç ve ramin türkiyeye stoğu gelmiş şöyle atayım
2K yapmayacaksan 4060 ti 16gb şunu önerebilirim 1750rpm de 62 derece. Tek kötü yanı biraz gürültülü
Eğer 7500f+ag620 kuletipi +4060ti 16gb attıklarımla birlikte 40k yapıyor
Eğer 7800x3d+ ls720se sıvı soğutucu+4060 ti 16gb yaparsan 48k yapıyor

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
16 GB 4060TI gayet iyiymiş bu arada sanırım 7800x3d seçeceğim, deepcol yeterli olur mu onun için daha önce duymamıştım bu markayı
İnternet üzerinden testlerine bakabilirsin gayet başarılı ve şuanda çok uyguna satışları var. ag620 1.7k ya satışı var attım zaten ls720 se de 3k ya ikisi de gayet iyi ve gayet güzel soğutucular.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri