45K Civarı PC Toplamak Istiyorum Lütfen Yardım.

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar öncelikle herkese selam pc toplama konusunda çok acemiyim bios nedir overlock nedir hiçbirini bilmiyorum.
Biraz araştırma sonucu şöyle bir sistem bir araya getirdim sizce nasıldır. Önerilere açığım yalnız AMD ürün istemiyorum.
Kullanım olarak 40 yaş üzeri ev kullanıcısıyım çok oyun oynayan render ( ne anlama geldiğini bilmiyorum ) yapan biri değilim 2013 de aldığım laptopu (i5 3230m 2gb amd hd7670m 16gb ram 512 ssd) hala kullanıyorum lakin artık donmaya kasmaya başladı. Topladığım bilgisayar laptobum gibi beni en az 10 sene sıkıntısız götürsün günümüz güncel oyunlarını sıkıntısız açsın çok gerekirse ilerde içinden ufak tefek parça değişimlerine yükseltmelerine izin versin yeter. Ankarada yaşıyorum bileşenleri bir araya getirince bunları toplayacak yardımcı olacak tavsiye edeceğiniz kişilere yardımlarına ihtiyacım olacak şimdiden TEŞEKKÜRLER iyi forumlar.
KASA: NZXT CA-H710B BEYAZ VEYA SİYAH
ANAKART : MSI PRO Z790-P Wi-Fi / Asus PRIME Z790-P WIFI İKİSİDE DDR5
İŞLEMCİ : Intel i7-13700KF
EKRAN KARTI :MSI RTX 3060 Ventus 2X / ASUS RTX 3060 OC Edition DUAL 12GB
RAM : G.Skill Ripjaws S5 32 GB/Kingston Fury Beast 32 GB İKİSİDE 6000 MHZ DDR5
SSD : Samsung 1 TB 980 PRO MZ-V8P1T0BW
PSU : Corsair RM850 White CP-9020232-EU 850 W
SIVI SOĞUTMA : MSI MAG CORELIQUID P360 360 mm
MONİTÖR : Dell G2723H 27" / Acer VG272X UM.HV2EE.X01 27" / Samsung Odyssey G4 LS25BG400EUXUF 25"

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,972
Arkadaşlar öncelikle herkese selam pc toplama konusunda çok acemiyim bios nedir overlock nedir hiçbirini bilmiyorum.
Biraz araştırma sonucu şöyle bir sistem bir araya getirdim sizce nasıldır. Önerilere açığım yalnız AMD ürün istemiyorum.
Kullanım olarak 40 yaş üzeri ev kullanıcısıyım çok oyun oynayan render ( ne anlama geldiğini bilmiyorum ) yapan biri değilim 2013 de aldığım laptopu (i5 3230m 2gb amd hd7670m 16gb ram 512 ssd) hala kullanıyorum lakin artık donmaya kasmaya başladı. Topladığım bilgisayar laptobum gibi beni en az 10 sene sıkıntısız götürsün günümüz güncel oyunlarını sıkıntısız açsın çok gerekirse ilerde içinden ufak tefek parça değişimlerine yükseltmelerine izin versin yeter. Ankarada yaşıyorum bileşenleri bir araya getirince bunları toplayacak yardımcı olacak tavsiye edeceğiniz kişilere yardımlarına ihtiyacım olacak şimdiden TEŞEKKÜRLER iyi forumlar.
KASA: NZXT CA-H710B BEYAZ VEYA SİYAH
ANAKART : MSI PRO Z790-P Wi-Fi / Asus PRIME Z790-P WIFI İKİSİDE DDR5
İŞLEMCİ : Intel i7-13700KF
EKRAN KARTI :MSI RTX 3060 Ventus 2X / ASUS RTX 3060 OC Edition DUAL 12GB
RAM : G.Skill Ripjaws S5 32 GB/Kingston Fury Beast 32 GB İKİSİDE 6000 MHZ DDR5
SSD : Samsung 1 TB 980 PRO MZ-V8P1T0BW
PSU : Corsair RM850 White CP-9020232-EU 850 W
SIVI SOĞUTMA : MSI MAG CORELIQUID P360 360 mm
MONİTÖR : Dell G2723H 27" / Acer VG272X UM.HV2EE.X01 27" / Samsung Odyssey G4 LS25BG400EUXUF 25"

Çok pahalı olmuş 3060 için. Monitör dahil 4070 ti toplanır. @TibetBey @yunusx36

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
KS

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece sistem için max bütçe nedir ve sadece oyun amaçlımı topluyorsun
Sadece sistemten anladığım monitör hariç demek istediniz sanırım max bütçem 40k. Oyun çok oynayan biri değilim amacım 10 sene civarı idare etsin oyun oynamak yüklemek istediğimdede güncel oyunlarda beni üzmesin yeter

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Sadece sistemten anladığım monitör hariç demek istediniz sanırım max bütçem 40k. Oyun çok oynayan biri değilim amacım 10 sene civarı idare etsin oyun oynamak yüklemek istediğimdede güncel oyunlarda beni üzmesin yeter
10 sene ancak şöyle olur bir işlemci güncellemesi yapmak gerekebilir ve 10. senede ayarlar orta seviyesinde hatta biraz daha düşük olabilir diye düşünüyorum o yüzden AM5 platformu üzerinden gidelim ki işlemci güncelleyebilme imkanın olsun

KS

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Üstadım Amd ürün istemiyorum diğer ürünler uygun ram ve anakart benim bulduklarımın üzerine sizin bu yazdığınız ürünler şeklinde olacak sanırım?

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,972
Hocam 10 sene götürcek bir şey yerine daha ucuza alıp şu an güncel oyunları yüksek ayarda oynatıcak pc alır 5 yıl kullanıp satar yenisini alırdım. Bu bana daha mantıklı geliyor

KS

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
10 sene ancak şöyle olur bir işlemci güncellemesi yapmak gerekebilir ve 10. senede ayarlar orta seviyesinde hatta biraz daha düşük olabilir diye düşünüyorum o yüzden AM5 platformu üzerinden gidelim ki işlemci güncelleyebilme imkanın olsun
Baştada belirttiğim gibi çok anlayan biri değilim düşüncem şu yönde 5-6 sene sonra o günün güncel oyunlarında veya diğer işlemlerde sıkıntı çıkarıyo işlemciyi ekran kartını rami veya ssdyi bunlardan birini yükseltip devam edebileyim

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Üstadım Amd ürün istemiyorum diğer ürünler uygun ram ve anakart benim bulduklarımın üzerine sizin bu yazdığınız ürünler şeklinde olacak sanırım?
hocam szin parcalar hangisinin seklı guzel se onu alayım diye secılmıs parcalar gibi duruyor bana

Baştada belirttiğim gibi çok anlayan biri değilim düşüncem şu yönde 5-6 sene sonra o günün güncel oyunlarında veya diğer işlemlerde sıkıntı çıkarıyo işlemciyi ekran kartını rami veya ssdyi bunlardan birini yükseltip devam edebileyim
hocam 6 sen sonra aynı anakarta uygun işlemci nasıl bulmayı dusnuyorsunuz?

KS

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam 10 sene götürcek bir şey yerine daha ucuza alıp şu an güncel oyunları yüksek ayarda oynatıcak pc alır 5 yıl kullanıp satar yenisini alırdım. Bu bana daha mantıklı geliyor
Görüşünüze saygı duydum

KS

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam szin parcalar hangisinin seklı guzel se onu alayım diye secılmıs parcalar gibi duruyor bana

hocam 6 sen sonra aynı anakarta uygun işlemci nasıl bulmayı dusnuyorsunu
kasa hariç şekil konusunada hiç bakmamıştım sadece sadelikten yanayım çok öyle ışıklı yanar döner şeyler sevmiyorum ama kişisel zevktir saygı duyarım. İşte benimde söylediğim buydu çok güzel söylediniz 6 sene sonra uygun işlemci bulamazsın diye anlamıyorum işte yeni öğrendim ben aklımca atıyorum i7 işlemciyi söker 6 sene sonra i11 takarım diye düşünmüştüm

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
kasa hariç şekil konusunada hiç bakmamıştım sadece sadelikten yanayım çok öyle ışıklı yanar döner şeyler sevmiyorum ama kişisel zevktir saygı duyarım. İşte benimde söylediğim buydu çok güzel söylediniz 6 sene sonra uygun işlemci bulamazsın diye anlamıyorum işte yeni öğrendim ben aklımca atıyorum i7 işlemciyi söker 6 sene sonra i11 takarım diye düşünmüştüm
Anakart soketi uyumlu olmayacağı için takamazsın. Ama AM5 soket 2025 yılına kadar işlemci desteği alacak yani sen 6 sene sonra 2025 de çıkmış en güçlü AM5 işlemciyi şimdi alacağın anakarta takabilirsin ama LGA1700 sokette 13700K ve 13900K sonrası yok

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,972
Hocam öyle olmuyor işte. Anakart uyumlum olmuyor. Anakart değişirseniz ram ssd birden değiştirmeniz gerekir. E şimdi yeni bir işlemci eski bir ekran kartı buda darboğaz yapar. Şu an bu fiyata toplarız ilk 5 sene sorun yaratmaz sonra biraz oyunlarda sıkıntı çıkartır. O yüzden daha düşük bütçeye 5-6 yıl idare edicek bir şey daha mantıklı

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Anakart soketi uyumlu olmayacağı için takamazsın. Ama AM5 soket 2025 yılına kadar işlemci desteği alacak yani sen 6 sene sonra 2025 de çıkmış en güçlü AM5 işlemciyi şimdi alacağın anakarta takabilirsin ama LGA1700 sokette 13700K ve 13900K sonrası yok
evet o yuzden bende r9 lu parcaları onermıstım.

hocam siz bir az rahatlayın ve kendinizi bize bırakın biz size yardımcı olucaz :D

KS

adldmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bu arada her pğc 10 yl gotürür ama sizin düşünceniz ile bütçeniz orantısız. 10 yıl her seyı ultra oynamak ıstıyorsunuz boyle bır sey de maalesef mumkun değil
hocam ben şuan 10 yıllık bilgisayarda age of2 american truck war of mine forest dishonored falan oynuyorum ortalama 35 fps de çok öyle ultra oynayım derdim yok. bugün topluycam bilgisayar günümüz oyunlarını ultra oynatsın 7-8 sonrada 40-50 fps oynatsın yeter

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri