Çözüldü 480-500 GB SATA SSD önerisi

Aizawaks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, Sandisk 3d Nvme 500 gb kullanıyordum fakat bozuldu. M2 ssd garantiden dönene kadar( kullanıcı hatası diyebilirler bilemiyorum) sata ssd ihtiyacım var. Beni üzmeyecek, sağlam bir ssdye ihtiyacım olduğu için 870 evo modelini düşünüyorum ama bütçemi oldukça zorluyor. 870 evo bu paraya değer mi yoksa bütçemi çok zorlamadan kingston, kioxia gibi alternatiflere mi bakmalıyım? Ya da m2 ssd yi gözden çıkarıp yeni m2 ssd mi almalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Samsung SATA 870 EVO Dahili Katı Hal Sürücüsü, 500 GB, SSD
KIOXIA Exceria 480GB SATA3 2.5" SSD R: 555 MB/s W: 540 MB/s, Dahili

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Önerim yok ama adata su 630 serisinden uzak durun aşırı sorunlu, bana da denk gelmişti. Samsunglar genel olarak iyi ama fiyat olarak daha yüksek. Geçici diye Crucial ssd almıştım 3 senedir teklemedi.

Son düzenleme:
KS

Aizawaks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
480-500 gb düşünüyorum. Bütçe normalde 650 lira ama samsung indirimde olduğu için biraz daha zorlayarak alabilirim.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
Hocam Nvme ssdler cabuk bozuluyor diyorlar bende aldım korkuyorum Bilsem SATA ssd alirdim.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
Üstte bahsettiğim gibi sandisk m2 ssd bozuldu 3 ay anca kullanmışımdır. Markadan markaya değişebilir diye düşünüyorum.
Bende wd marka var bi daha almicam kücük ssdden kimi gördüysem bozuluyo

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Merhaba, Sandisk 3d Nvme 500 gb kullanıyordum fakat bozuldu. M2 ssd garantiden dönene kadar( kullanıcı hatası diyebilirler bilemiyorum) sata ssd ihtiyacım var. Beni üzmeyecek, sağlam bir ssdye ihtiyacım olduğu için 870 evo modelini düşünüyorum ama bütçemi oldukça zorluyor. 870 evo bu paraya değer mi yoksa bütçemi çok zorlamadan kingston, kioxia gibi alternatiflere mi bakmalıyım? Ya da m2 ssd yi gözden çıkarıp yeni m2 ssd mi almalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Samsung SATA 870 EVO Dahili Katı Hal Sürücüsü, 500 GB, SSD
KIOXIA Exceria 480GB SATA3 2.5" SSD R: 555 MB/s W: 540 MB/s, Dahili
sata ssd ve m.2 ssd nerden baksan aynı para ve aralarında baya performans farkı var gidipte 500gb sata ssdye 900tl verilmez
bence tercihin m.2 den yana olsun attığım m.2 ssd okuma yazma hızında baya iyi bi çok hazır sistemdede tercih ediliyor bakabilirsiniz

KS

Aizawaks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sata ssd ve m.2 ssd nerden baksan aynı para ve aralarında baya performans farkı var gidipte 500gb sata ssdye 900tl verilmez
bence tercihin m.2 den yana olsun attığım m.2 ssd okuma yazma hızında baya iyi bi çok hazır sistemdede tercih ediliyor bakabilirsiniz
M2 ssd var ama garantiye gönderdim bundan dolayı sata ssd arıyorum.

KS

Aizawaks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
870 evo modelini satın aldım. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri