4K Hikaye Tabanlı Oyunculuk İçin Monitör Tavsiyesi

stickmata

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Oynayacağım oyunlar genellikle AC serileri, Cyberpunk, Rdr, Gta tarzı hikaye tabanlı ve tek kişilik oyunlar olacaktır.
Mutlaka 32" olacaktır.

Sistemim 4090- 14900Kf 7200Mhz ram
Aklımda bazı monitörler var. Türkçe inceleme bulamadım.

Samsung Odyssey Neo G8 ve G7 Va panel olduğu için almaktan vazgeçtim.
Asus monitörler çok pahalı
Msi Optix Mpg321ur-QD modeli diğer ips modellere göre çok daha pahalı.

Şimdiden teşekkür ederim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,147
Oynayacağım oyunlar genellikle AC serileri, Cyberpunk, Rdr, Gta tarzı hikaye tabanlı ve tek kişilik oyunlar olacaktır.
Mutlaka 32" olacaktır.

Sistemim 4090- 14900Kf 7200Mhz ram
Aklımda bazı monitörler var. Türkçe inceleme bulamadım.

Samsung Odyssey Neo G8 ve G7 Va panel olduğu için almaktan vazgeçtim.
Asus monitörler çok pahalı
Msi Optix Mpg321ur-QD modeli diğer ips modellere göre çok daha pahalı.

Şimdiden teşekkür ederim.
Bütçe nedir?

KS

stickmata

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam bütçe belirtmedim çünkü kafamda net bir sınır yok. Örneğin 30k bütçem var dersem 31k lık çok güzel bir monitörü almamazlık yapmam. Ancak içinde bulunduğumuz mali koşulları düşünürsek en iyi ve kalitelisini en uyguna almak istiyorum.
Ancak oled panelleri almaya imkanım yetmez. Kabaca bütçeyi 30-32k bandında tutuyorum. Aradaki kalite farkına değmeyecekse dellin 23k olanını alıp geçerim.
Konu açarken belirttiğim özelliklerde beni tatmin edecek bir şey arıyorum kısacası

Herhangi bir bütçe belirlemediğiniz için geniş bir yalpazeden bir çok ürün bulabilirsin. Bir kaç öneri vereyim size yinede .

Msi ın bu iki modelini bende inceledim. Benim gördüğüm kadarıyla aralarındaki farklar optix olanı 10bit 144hz, diğeri 8bit+frc ile 10bit 160hz. Aralarında ki fiyat farkını vermeğe değer mi sizce?

MrTatar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Hocam bütçe belirtmedim çünkü kafamda net bir sınır yok. Örneğin 30k bütçem var dersem 31k lık çok güzel bir monitörü almamazlık yapmam. Ancak içinde bulunduğumuz mali koşulları düşünürsek en iyi ve kalitelisini en uyguna almak istiyorum.
Ancak oled panelleri almaya imkanım yetmez. Kabaca bütçeyi 30-32k bandında tutuyorum. Aradaki kalite farkına değmeyecekse dellin 23k olanını alıp geçerim.
Konu açarken belirttiğim özelliklerde beni tatmin edecek bir şey arıyorum kısacası

Msi ın bu iki modelini bende inceledim. Benim gördüğüm kadarıyla aralarındaki farklar optix olanı 10bit 144hz, diğeri 8bit+frc ile 10bit 160hz. Aralarında ki fiyat farkını vermeğe değer mi sizce?

Açıkcası AOC markası şahsi fikrime göre msi ile kıyasladığımda daha iyi geliyor ama. Soruna cevaben ben o farkı vermezdim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,147

240hz oled bence bakilabilir

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
752
Ultrawide istermisin?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri