Yardım 4K Monitör’de 1080P Oynatıcak PC Toplasam Görüntü Rahatsız Eder Mi?

hsnkc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamünaleyküm arkadaşlar ASUS'un XG27ucs modeli olan 4K monitörüm var. Bu monitöre PS5 bağlı Xbox oyunları da oynamak istiyorum Xbox Series X almayı düşünmüştüm ama PC olmadığı için sistem toplamaya karar verdim fakat 4K oyunları oynatabilecek bir sistemi şu an toplamaya bütçem yetmez bu monitöre 1080p oynatabilecek güçlü bir sistem kursam sizce görüntü kalitesinde ciddi bozulmalar olur mu? Yoksa Xbox Series X almam daha mı mantıklı olur şimdiden teşekkürler.

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Selamünaleyküm arkadaşlar ASUS'un XG27ucs modeli olan 4K monitörüm var. Bu monitöre PS5 bağlı Xbox oyunları da oynamak istiyorum Xbox Series X almayı düşünmüştüm ama PC olmadığı için sistem toplamaya karar verdim fakat 4K oyunları oynatabilecek bir sistemi şu an toplamaya bütçem yetmez bu monitöre 1080p oynatabilecek güçlü bir sistem kursam sizce görüntü kalitesinde ciddi bozulmalar olur mu? Yoksa Xbox Series X almam daha mı mantıklı olur şimdiden teşekkürler.
Hocam öncelikle muhtemelen çok bozulma olmaz arkadasim sizin mantikla arkadasim devam etmisti 4kyerine 1080p oynuyordu
Bütçeniz nedir en azindan 2k oynatabilecek bir sistem bulurum belki butcenize uygun

KS

hsnkc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam öncelikle muhtemelen çok bozulma olmaz arkadasim sizin mantikla arkadasim devam etmisti 4kyerine 1080p oynuyordu
Bütçeniz nedir en azindan 2k oynatabilecek bir sistem bulurum belki butcenize uygun
Hocam Xbox series X için 33K ayırmıştım 2K pc içinde 50K çıkabilirim 2K oyunculuk için yeter mi bilmiyorum tabi

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam Xbox series X için 33K ayırmıştım 2K pc içinde 50K çıkabilirim 2K oyunculuk için yeter mi bilmiyorum tabi
50k gayet yeterli bunun icinde klavye mouse kulaklık mouse padd varmı varsa öncelikle şu soruyu sorayım beyaz setupmı kuracaksınız benim elimde beyaz setup ürünleri var siyah kuracaksanız da atarım toplam 5k gider dediklerime sistem 45k ddr5 bir sistem atabilirim

Öncelikle bu dediklerim varsa bunlari al bence
Havit Gamenote Fuxi-H3 Kablosuz Beyaz Gaming (Oyuncu) Kulaklığı (siyahi mevcut ince hesap)

Redragon K617 Fizz RGB Red Switch Kablolu White/Pink Compact Gaming (Oyuncu) Klavye (siyahi mevcut ince hesap)

Glorious Model O Minus GLO-MS-OMW-MW Kablosuz Beyaz Oyuncu Mouse (Siyahi mevcut ince hesap)

https://ty.gl/d15t5kyas4e26 mouse pad bu gayet güzel ekipmanlar bence kulaklık emin degilim 7.1 fps oyunlarinda gereksiz bence ses kasmayi zorlastiriyor yalan bilgide vermiyim kulakligi ekstra arastirin isterseniz

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Negatron Platinum | Intel i5 12600KF | 16 GB DDR5 | PNY RTX 4070 Super 12 GB | 512 GB SSD Hazır Sistem
Ram 2x16 yapin anakarti b760m plus yapin ssd kioxia 1tb yapin psu 750watt asus yapin kule tipi bir fan takin fp olarak kasayida savagis yaparak alabilirsiniz bence

KS

hsnkc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekipmanlarım var hepsi Logitech marka sadece sistem toplayacam renk takıntım yok sistem beyazda olabilir siyahta Fps oyunlarını hiç sevmem bu arada bu sistemde xbox gamepass alıp xbox oyunlarını oynıycam

bkarahis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Pikseller birbirinin katı olduğu sürece rahatsız etmez.

Örneğin 1920x1080 3840 x 2160 ın tam olarak yarısı olduğu için piksellerden yana sorun yaşmazsınız.

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ekipmanlarım var hepsi Logitech marka sadece sistem toplayacam renk takıntım yok sistem beyazda olabilir siyahta Fps oyunlarını hiç sevmem bu arada bu sistemde xbox gamepass alıp xbox oyunlarını oynıycam
Tamam ozaman benim attigim sistemde işlemciyi 14400f anakartı b760m plus un bi üstü bide kule tipi yerine sivi sogutucu ekleyin daha iyi olur

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri