4K oyun performansı için anakart ve işlemci önerisi

Ahmet Afacan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese hayırlı forumlar. Kullandığım sistemde anakart ve işlemci değişikliği yapmak istiyorum.[/font]

[font=Georgia,]İşlemci cephesinde Intel i9 7900x ve [/font][font=Georgia,]AMD Ryzen Threadripper 1950X[/font][font=Georgia,] arasında kalırken, anakart cephesinde X299 Asus Prime ve ASUS ROG ZENITH EXTREME arasında kaldım. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Nedenleri ile yazarsanız çok sevinirim. Ekran kartı olarak GTX 1080 Ti kullanıyorum.[/font]

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba iyi geceler, Öncelikle i9, Threadripper gibi sistemler daha çok ev tipi prof. kullanıcılara hitap ediyor. Oyun tarafında aşırı bir farkı yok. Bu modeller yerine 8.ci nesil i7 leri tercih edebilirsiniz.

iyi forumlar

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Lightning' Alıntı:
Merhaba iyi geceler, Öncelikle i9, Threadripper gibi sistemler daha çok ev tipi prof. kullanıcılara hitap ediyor. Oyun tarafında aşırı bir farkı yok. Bu modeller yerine 8.ci nesil i7 leri tercih edebilirsiniz.

iyi forumlar

Noktayı koymuş kesinlikle katılıyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ana odağı iş olan sistemler için çoklu çekirdekli üst dizey işlemci ve yonga seti platformuna ihtiyacın olur. Eğer ana odağın oyun sistemi ise ve belirttiğin gibi 4K bir sistem istiyor isen GTX 1080 veya 1080 Ti alacaksın bu durumda işlemci tercihinin böyle işlemciler olmayacak. Intel Core i7 8700K veya AMD Ryzen 7 1700X işini sonuna kadar görecektir. Dolar yüzünden 1700-1800 TL civarı ikiside şuan. Benim tercihin Intel yönünde olacaktır O.C. bakımından çok daha yüksek seviyelere çıkabiliyor bu performans farkına neden oluyor. Anakart olarak Intel için Z370, AMD olarak ise X370 çip setli herhangi bir kart işini görecektir. ASUS Prime Deluxe gibi bir kart içinde ekstra bileşenler mevcut oluyor GIGABYTE ve MSI içinde böyle modeller mevcut bunlara bakabilirsin ama çip setleri aynı olduğu için performans farkı olmayacak sadece artıları ve eksileri olacak. (Işıklandırma, WİFİ Anateni v.s.) gibi.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Ahmet Afacan' Alıntı:
[font=Georgia,]Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese hayırlı forumlar. Kullandığım sistemde anakart ve işlemci değişikliği yapmak istiyorum.[/font]

[font=Georgia,]İşlemci cephesinde Intel i9 7900x ve [/font][font=Georgia,]AMD Ryzen Threadripper 1950X[/font][font=Georgia,] arasında kalırken, anakart cephesinde X299 Asus Prime ve ASUS ROG ZENITH EXTREME arasında kaldım. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Nedenleri ile yazarsanız çok sevinirim. Ekran kartı olarak GTX 1080 Ti kullanıyorum.[/font]

Oyun içinmi ? İş içinmi alıyorsunuz ?
İlerde Sli düşünceniz varmı ?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
BilgisayarcıGenç' Alıntı:
Ahmet Afacan' Alıntı:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri